Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Cine este Messia

In jos 
+6
Apopii
Cyberman
EmaLovesJesus
Urzi23
Mihai12
Soimos
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 5:35 pm

[quote="Soimos"]

Citat :


Daca ati fi avut macar atata minte cat motanul meu Tomitza, si l-ati fi ascultat pe Isus,

Pina la urma constat ca amaritul acela de motan este mai destept ca tine ,curios este cine gindeste si cine scrie tavaleala
Eu cred ca motanul este inteleptul casei si nici nu te baga in seama, fiind ocupat cu rinduiala motaneasca el (motanul) nu se tine de prostii ca tine .Bre dar motanul acela haios nu este cumva apopeii hohot
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 5:39 pm

[quote="Urzi23"]
Soimos a scris:


Citat :


Daca ati fi avut macar atata minte cat motanul meu Tomitza, si l-ati fi ascultat pe Isus,

Pina la urma constat ca amaritul acela de motan este mai destept ca tine ,curios este cine gindeste si cine scrie Cine este Messia - Pagina 4 73390941
Eu cred ca motanul este inteleptul casei si nici nu te baga in seama, fiind ocupat cu rinduiala motaneasca el (motanul) nu se tine de prostii ca tine .Bre dar motanul acela haios nu este cumva apopeii Cine este Messia - Pagina 4 1593605752
Orice este posibil!
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 6:14 pm

EmaLovesJesus a scris:
Isus nu are nevoie sa fie mantuit.A Lui sunt cerurile si pamantul.El insusi este mantuitorul!Vino la El.

Ce-mi da daca vin la el si unde-l gasesc?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 6:23 pm

Iti da mantuirea in dar,iertarea de pacate,pace si bucurie.O viata frumoasa.Se merita sa vii la El.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 6:27 pm

Nu sunt pacatos, n-am nevoie de nici-o mantuire si viata mi-o fac singur. Eu ziceam daca-mi da ceva sa vin la el si unde-l gasesc?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 6:36 pm

Cyberman a scris:
Nu sunt pacatos, n-am nevoie de nici-o mantuire si viata mi-o fac singur. Eu ziceam daca-mi da ceva sa vin la el si unde-l gasesc?
Pe Isus Il gasesti pe genunchi.Citind din Cuvantul Lui,poti sa ai partasie cu El.,,Cine Ma cauta cu tot dinadisul,Ma va gasi.,,
Esti nascut in pacat,nu este nici un om fara de pacat.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 6:43 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cyberman a scris:
Nu sunt pacatos, n-am nevoie de nici-o mantuire si viata mi-o fac singur. Eu ziceam daca-mi da ceva sa vin la el si unde-l gasesc?
Pe Isus Il gasesti pe genunchi.Citind din Cuvantul Lui,poti sa ai partasie cu El.,,Cine Ma cauta cu tot dinadisul,Ma va gasi.,,
Esti nascut in pacat,nu este nici un om fara de pacat.

Eu nu sunt nascut in pacat, eu am parinti seriosi si sunt nascut la maternitate! Voi sunteti nascuti in pacat, traiti in pacat si va roadeti genunchii pentru mantuire. Mie nu-mi trebuie si daca isus asta nu da nimic si nici nu-i de gasit, nu-mi trebuie nici el, eu vreau lucruri curate si cinstite!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 6:48 pm

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Cyberman a scris:
Nu sunt pacatos, n-am nevoie de nici-o mantuire si viata mi-o fac singur. Eu ziceam daca-mi da ceva sa vin la el si unde-l gasesc?
Pe Isus Il gasesti pe genunchi.Citind din Cuvantul Lui,poti sa ai partasie cu El.,,Cine Ma cauta cu tot dinadisul,Ma va gasi.,,
Esti nascut in pacat,nu este nici un om fara de pacat.

Eu nu sunt nascut in pacat, eu am parinti seriosi si sunt nascut la maternitate! Voi sunteti nascuti in pacat, traiti in pacat si va roadeti genunchii pentru mantuire. Mie nu-mi trebuie si daca isus asta nu da nimic si nici nu-i de gasit, nu-mi trebuie nici el, eu vreau lucruri curate si cinstite!
El este curat si sfant.Si cei care vin la El sunt curatiti prin sangele Lui.Si se sfintesc si ei,se lasa de pacat si faradelege.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 401
Data de inscriere : 25/05/2010

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 6:59 pm

EmaLovesJesus a scris:

El este curat si sfant.Si cei care vin la El sunt curatiti prin sangele Lui.Si se sfintesc si ei,se lasa de pacat si faradelege.

Mai, mai eu ti-am mai spus ca nu sunt pacatos si n-am nevoie de iertare sau mantuire. Cum adica sa ma curete cu sange, voi sunteti nebuni ati dat in boala vampirilor doh Lasati-va mai de prostii si pune-ti mana pe treaba ca se duce naibii lumea asta doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 7:08 pm

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:

El este curat si sfant.Si cei care vin la El sunt curatiti prin sangele Lui.Si se sfintesc si ei,se lasa de pacat si faradelege.

Mai, mai eu ti-am mai spus ca nu sunt pacatos si n-am nevoie de iertare sau mantuire. Cum adica sa ma curete cu sange, voi sunteti nebuni ati dat in boala vampirilor Cine este Messia - Pagina 4 2975105902 Lasati-va mai de prostii si pune-ti mana pe treaba ca se duce naibii lumea asta Cine este Messia - Pagina 4 2975105902

Sangele lui Isus ne curateste de orice pacat.Este cel mai bun detergent.

Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 7:23 pm

EmaLovesJesus a scris:

Sangele lui Isus ne curateste de orice pacat.Este cel mai bun detergent.
Eu cred ca ar trebui sa vina ambulanta sa va duca la ospiciu, auzi la ea, sangele-i cel mai bun detergent doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 7:26 pm

Cyberman a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Sangele lui Isus ne curateste de orice pacat.Este cel mai bun detergent.
Eu cred ca ar trebui sa vina ambulanta sa va duca la ospiciu, auzi la ea, sangele-i cel mai bun detergent Cine este Messia - Pagina 4 2975105902
Ha!Ha!Se vede ca cei firesti nu pot sa inteleaga lucrurile duhovnicesti.Mai citeste si tu Biblia,asa pentru cultura ta generala.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 7:33 pm

Am citit-o si acolo isusul vostru va spune sa-i beti sangele si sa-i mincati carnea.Biblia voastra este vampirica, voi sunteti secta vampirica doh
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 7:40 pm

EmaLovesJesus a scris:

Ha!Ha!Se vede ca cei firesti nu pot sa inteleaga lucrurile duhovnicesti.Mai citeste si tu Biblia,asa pentru cultura ta generala.

Ai dreptate!
Noi nu putem intelege minciunile!

Mai degraba retine tu, ca Biblia este un text scris de oameni!
Mai exact este scris si asumat de rabinii din Marea Sinagoga!

Faptul ca tu esti atat de aberata incat nu crezi chiar pe autorii care au scris-o si nici Autoritatea sub care s-a scris aceasta cronica istorico-rfilozofica a poporului evreu, ne arata clar masura gravitatii aberatiei tale care te impiedica sa accepti un adeva indiscutabil!

Tot asa , dupa ce BOR-ul il va canoniza pe Eminescu ca sfant, vor veni alte persoane la fel de aberate ca tine si vor spune ca opera acestui poet trebuie considerata ca Biblie pentru ca ea este Cuvantul lui Dumnezeu!

Nu ti se pare asta Culmea Prostiei?
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 7:51 pm

Cyberman a scris:
Am citit-o si acolo isusul vostru va spune sa-i beti sangele si sa-i mincati carnea.Biblia voastra este vampirica, voi sunteti secta vampirica doh

Baaaa ajungeti de risul internetului si @apopii si @black velvet si tu cu aceaiasi fraza dar sub 3 nickuri .Voi vreti sa creati falsa impresie de activitate pe amaritul asta de site .Din cite vad eu pe aici activeaza mos craciun Eu zic mai bine sa va carati de aici ca poluati forumul
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 8:11 pm

Urzi23 a scris:
Cyberman a scris:
Am citit-o si acolo isusul vostru va spune sa-i beti sangele si sa-i mincati carnea.Biblia voastra este vampirica, voi sunteti secta vampirica doh

Baaaa ajungeti de risul internetului si @apopii si @black velvet si tu cu aceaiasi fraza dar sub 3 nickuri .Voi vreti sa creati falsa impresie de activitate pe amaritul asta de site .Din cite vad eu pe aici activeaza mos craciun Eu zic mai bine sa va carati de aici ca poluati forumul

Alo salvarea! Ai ma asigurare sau iti da Ema din zeciuiala ei? Mergi ma la recoltat credinciosi prin biserici, lingi bine moastele, stai in genunchi pana-ti crapa varicele si s-or gasi destui care sa te urmeze, poate ai noroc si te mai si bat in cuie si apoi se inchina la tine asteptand sa-i mantuiesti hohot
Basti ma si mucles bataita la fund
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 9:18 pm

Cyberman a scris:
Urzi23 a scris:
Cyberman a scris:
Am citit-o si acolo isusul vostru va spune sa-i beti sangele si sa-i mincati carnea.Biblia voastra este vampirica, voi sunteti secta vampirica doh

Baaaa ajungeti de risul internetului si @apopii si @black velvet si tu cu aceaiasi fraza dar sub 3 nickuri .Voi vreti sa creati falsa impresie de activitate pe amaritul asta de site .Din cite vad eu pe aici activeaza mos craciun Eu zic mai bine sa va carati de aici ca poluati forumul

Alo salvarea! Ai ma asigurare sau iti da Ema din zeciuiala ei? Mergi ma la recoltat credinciosi prin biserici, lingi bine moastele, stai in genunchi pana-ti crapa varicele si s-or gasi destui care sa te urmeze, poate ai noroc si te mai si bat in cuie si apoi se inchina la tine asteptand sa-i mantuiesti hohot
Basti ma si mucles bataita la fund

Ia uite ma frate au venit amaritii astia cu toata menajeria aici ,vad ca au adus si un mascarici dar nu stiu la ce este necesara prezenta amaritului asta .
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 9:23 pm

Cyberman a scris:
Urzi23 a scris:
Cyberman a scris:
Am citit-o si acolo isusul vostru va spune sa-i beti sangele si sa-i mincati carnea.Biblia voastra este vampirica, voi sunteti secta vampirica Cine este Messia - Pagina 4 2975105902

Baaaa ajungeti de risul internetului si @apopii si @black velvet si tu cu aceaiasi fraza dar sub 3 nickuri .Voi vreti sa creati falsa impresie de activitate pe amaritul asta de site .Din cite vad eu pe aici activeaza Cine este Messia - Pagina 4 3872999486 Eu zic mai bine sa va carati de aici ca poluati forumul

Alo salvarea! Ai ma asigurare sau iti da Ema din zeciuiala ei? Mergi ma la recoltat credinciosi prin biserici, lingi bine moastele, stai in genunchi pana-ti crapa varicele si s-or gasi destui care sa te urmeze, poate ai noroc si te mai si bat in cuie si apoi se inchina la tine asteptand sa-i mantuiesti Cine este Messia - Pagina 4 1593605752
Basti ma si mucles Cine este Messia - Pagina 4 2042909710

Fi sigur ca ne caram de aici,prea multe duhuri rele.Noi v-am sfintit forumul cu prezenta noastra.Va las in intunericul vostru.Pentru ca va complaceti.Nu vreti sa veniti la lumina ca sa nu vi se vada faptele voastre murdare.Dar va veni o zi a judecatii si nu va veti putea dezvinovati!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMar Ian 10, 2012 10:19 pm

EmaLovesJesus a scris:

Fi sigur ca ne caram de aici,prea multe duhuri rele.
Asa este ... duhurile astea rele au umplut forumul de minciuni!

Citat :

Noi v-am sfintit forumul cu prezenta noastra.
Eventual cu Sfanta Prostie!

Citat :

Va las in intunericul vostru.
"intunericul" nostru este Lumina Stiintei!
...si nu credinta a proasta!
Citat :

Nu vreti sa veniti la lumina ca sa nu vi se vada faptele voastre murdare.
Exact fraza asta poti sa le-o spui la stoarfele si borfasii care se strang in biserica ta!
Locul in care se strang toate jegurile si jigodiile care au comis fapte murdare si acum spera sa ii ierte Dracu!

Citat :

Dar va veni o zi a judecatii si nu va veti putea dezvinovati!
Tie ti-a venit de mult...ptr ca toti cei care te cunosc stiu ca esti un om cu doua fetze, adica vrei sa pari blanda ...dar in spate se ascunde MINCIUNA ...care este de fapt adevarata ta fata!

Daca pleci nu uita ce ti-a zis soimos ... si anume ca adevarurile care nu se pot doved prin metode stiintifice ...SUNT MINCIUNI ...iar daca ai un strop de coonstiinta, desi nu cred ca oile chiar si din turma Domnului, au asa ceva, retine ca poti minti toti prostii, dar pe tine nu te vei putea mintii la nesfarsit, si exact asta sa nu uiti pina in ziua judecatii, cea de care vorbeai si ar trebui sa te temi de ea ...ca i propovaduit minciuna toat viata ...si ca prostia nu este o scuza pentru care sa fii iertata!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 12:02 pm

Soimos a scris:

Termenul de Mesia, in ebraica Mashiah ("uns"), apare pentru prima data in Leviticul 4:3-5, in legatura cu kohen-ul (preotul din Tabernacol sau Templul din Ierusalim) care primeste "ungerea", si desemna la origine orice persoana investita cu o misiune divina: preot, profet, rege.

Concluzie simpla ...Isus nu a fost UNS ... deci nu este Mesia!
A fost uns de Dumnezeu, nu era nevoie sa fie uns de un fariseu( ca tine)
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 12:07 pm

Urzi23 a scris:
Tu ce parere ai ca folosind cuvinte de ocara ai sa demonstrezi ceva ,din contra la tine se sesizeaza doar frustrarea si nimic altceva .
Mai stai o perioada pe forum sa vezi cata ipocrizie zace in omul asta care minte ca are 45 de ani, cand defapt el avea 17 ani in 89'. In unele postari ai sa vezi ca il lauda pe Iisus, dar cand il prinzi cu chilotii in vine, din cauza frustrarii arunca astfel de cuvinte murdare gen ''vierme'' '' prost'' etc. Eu de multa vreme il compatimesc pe acest biet om, in special de cand l-am vazut si pe alte siteuri si forumuri cum se facea de CACAO si cum era tratat ca un fugit de la sanatoriu.( Apopii, citeste bine ce am scris sa nu interpretezi iar aiurea si sa-mi dai ban)
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 12:09 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Ioan 15:12,,
Aceasta este porunca Mea: să vă iubiţi unii pe alţii, cum v-am iubit Eu.,,

7. Şi a zis Domnul: "Pierde-voi de pe faţa pământului pe omul pe care l-am făcut! De la om până la dobitoc şi de la târâtoare până la păsările cerului, tot voi pierde, căci Îmi pare rău că le-am făcut".
Ce treaba are un verset din VT cu cel din NT mai neatentule? Mai, praf sunteti sa mor daca va mint. Lasati-va ma de interpretat biblia ca nu e de voi, pe bune acum. Si tot prin cuvintele voastre va taiati craca de sub picioare cand spuneti ca biblia este o carte primitiva. Pai daca nici o carte primitiva nu sunteti in stare sa o intelegeti, ce pretentie sa mai aiba omul de la voi??
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 3:42 pm

Cuvintele dumnezeului vostru si cuvintele celui pe care voi il numiti fiul sau, n-au chiar nicio treaba unele cu altele? Exemplele date de fiecare in parte si faptele facute, n-au chiar nicio legatura intre ele?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 3:59 pm

Mihai12 a scris:

A fost uns de Dumnezeu, nu era nevoie sa fie uns de un fariseu( ca tine)
Cand l-a uns? ...atunci cand Treimea a regulat-o pe ma-sa ... s-au dupa ce s-a nascut el insusi din propria sa samanta?

Am pus problema asa din cauza ca STIU ca Dumnezeu nu vorbeste despre faptul ca la UNS pe Isus, ...dar in schimb STIU ca ii invata in Deuter 13.1, pe iudeii sa il ucida pe Christos!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 8:17 pm

editat ptr spam
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 8:17 pm

Soimos a scris:
dar in schimb STIU ca ii invata in Deuter 13.1, pe iudeii sa il ucida pe Christos!
Stii pe dracu. Atata ne-ai frecat la icre cu versetul asta ca mie si sila sa-ti mai raspund( pentru a miliarda oara)
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 8:49 pm

Spam
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 10:48 pm

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
dar in schimb STIU ca ii invata in Deuter 13.1, pe iudeii sa il ucida pe Christos!
Stii pe dracu. Atata ne-ai frecat la icre cu versetul asta ca mie si sila sa-ti mai raspund( pentru a miliarda oara)
Ma asteptam sa iti sustii prostia debitata cu un verset in care Creatorul l-a uns pe Isus ...probabil ca Diavol ...ptr ca Lucifer se recunoscuse deja!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 10:33 am

EmaLovesJesus a scris:
Sangele lui Isus ne curateste de orice pacat.Este cel mai bun detergent.

A te curati de pacate inseamna a fi iertat de fapte pe care le-ai savarsit si in consecinta sa nu mai fii pedepsit pentru ele.

Ti se pare corect ca violatorii, criminalii, talharii, sa nu fie pedepsiti pentru nelegiuirile comise, doar pentru ca un dumne-zeu ii iarta orice ar face si asta pentru ca se pocaiesc sau doar se inchina la el rugandu-se sa fie iertati?

Nu crezi ca o religie care promite iertarea pacatelor, de fapt le da oamenilor girul de a comite infractiuni, pentru ca ele vor fi iertate oricum?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 5:26 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Sangele lui Isus ne curateste de orice pacat.Este cel mai bun detergent.

A te curati de pacate inseamna a fi iertat de fapte pe care le-ai savarsit si in consecinta sa nu mai fii pedepsit pentru ele.

Ti se pare corect ca violatorii, criminalii, talharii, sa nu fie pedepsiti pentru nelegiuirile comise, doar pentru ca un dumne-zeu ii iarta orice ar face si asta pentru ca se pocaiesc sau doar se inchina la el rugandu-se sa fie iertati?

Nu crezi ca o religie care promite iertarea pacatelor, de fapt le da oamenilor girul de a comite infractiuni, pentru ca ele vor fi iertate oricum?
Este harul lui Dumnezeu.El ofera fiecarui om o sansa.Spre exemplu,daca fiul tau greseste,tu nu il ierti?Asa este si cu Dumnezeu.Daca ne pare rau ca am comis pacat,ne cerem iertare,El este credincios si drept ca sa ne ierte pacatele.Pacatul trebuie sa fie un accident,nu un mod de viata.Este o conditie,sa te lasi de el.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 8:17 pm

EmaLovesJesus a scris:

Este harul lui Dumnezeu.El ofera fiecarui om o sansa.
Mai degraba e lucratura lui Dracu!

Dar cel care a fost omorat de criminalul pocait, nu are si acela dreptul la o sansa?

Lui ii da cineva viata inapoi?

Citat :

Spre exemplu,daca fiul tau greseste,tu nu il ierti?
Tu ca mama ti-ai ierta copilul care talhareste batrani, apoi ii bate, ii maltrateaza si batjocoreste si la urma ii omoara?


Citat :

Pacatul trebuie sa fie un accident,nu un mod de viata.Este o conditie,sa te lasi de el.
Unele pacate nu sunt accidente ci fapte comise cu premeditare, si Dumnezeu stie asta si din aceasta cauza nu da iertarea pe vorbe si pocainta , ci doar dupa FAPTE!

Evident ca Ucigasul Pavel nu are interesul sa va invete asta, ptr ca altfel curvele si borfasii nu ar mai veni la biserica sa.

Dar cu promisiunile mincinoase ale unui ucigas .... voi la adunarea ptr. banditi curve si criminali pe care o numiti biserica Nou Testamentara nu sunteti decat niste satanisti care vor sa para sfinti!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 8:07 am

Acesta este harul lui Dumnezeu.Si vrei sa spui ca daca ,Doamne fereste fiul tau ar face o greseala mare,tu nu l-ai mai iubi sau ierta niciodata?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 8:46 am

EmaLovesJesus a scris:
Acesta este harul lui Dumnezeu.Si vrei sa spui ca daca ,Doamne fereste fiul tau ar face o greseala mare,tu nu l-ai mai iubi sau ierta niciodata?

MINTI!

Dumnezeu judeca dupa FAPTE!

Ala care iarta criminalii, borfasii si stoarfele este "harul" Diavolului pe care tu il numesti Dumnezeu!

Isus nu a propovaduit niciodata sa ii ierti pe ucigasi!

Ba chiar in Apocalipsa Isus zice asta:

12. Iată, vin curând şi plata Mea este cu Mine, ca să dau fiecăruia, după cum este fapta lui.


Chiar si in
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 9:30 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Acesta este harul lui Dumnezeu.Si vrei sa spui ca daca ,Doamne fereste fiul tau ar face o greseala mare,tu nu l-ai mai iubi sau ierta niciodata?

MINTI!

Dumnezeu judeca dupa FAPTE!

Ala care iarta criminalii, borfasii si stoarfele este "harul" Diavolului pe care tu il numesti Dumnezeu!

Isus nu a propovaduit niciodata sa ii ierti pe ucigasi!

Ba chiar in Apocalipsa Isus zice asta:

12. Iată, vin curând şi plata Mea este cu Mine, ca să dau fiecăruia, după cum este fapta lui.


Chiar si in



  • Nu ştiţi că cei nedrepţi nu vor
    moşteni Împărăţia lui Dumnezeu? Nu vă înşelaţi în privinţa aceasta: nici
    curvarii, nici închinătorii la idoli, nici preacurvarii, nici malahii,
    nici sodomiţii,



  • 10
    nici hoţii, nici cei lacomi, nici beţivii, nici defăimătorii, nici hrăpăreţii nu vor moşteni Împărăţia lui Dumnezeu.




  • 11
    Şi aşa
    eraţi unii din voi! Dar aţi fost spălaţi, aţi fost sfinţiţi, aţi fost
    socotiţi neprihăniţi, în Numele Domnului Isus Hristos şi prin Duhul
    Dumnezeului nostru.


Sus In jos
Continut sponsorizat





Cine este Messia - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Cine este Messia   Cine este Messia - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Cine este Messia
Sus 
Pagina 4 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Cine este Isus si cine este Hristos?
» Cine este Dumnezeu?
» Dumnezeu si Diavolul. Care este cel bun si care este cel rau?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: