Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Isus nu propovaduieste Iubirea

In jos 
+6
Black velvet
Cyberman
Mihai12
Fernando
EmaLovesJesus
Soimos
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 6:42 am

Nu ai dreptate.Biblia este Cuvantul lui Dumnezeu.De-a lungul vremurilor,multi oameni au luptat ca sa distruga acest Cuvant,dar eu nu stiau ca lupta impotriva lui Dumnezeu.Biblia nu este lipsita de putere.Tot ce scrie acolo,este adevarat.Eu am pus-o la incercare,si mi-a raspuns.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 10:47 am

EmaLovesJesus a scris:
Nu ai dreptate.Biblia este Cuvantul lui Dumnezeu.
Asta doar in minciunile bisericii sau eventual daca il consideri pe rabinul Moritz ca fiind Dumnezeu!
In realitate "scriptura iudaica" este un text cronica istorica scris si ASUMAT de catre rabinii Marii Sinagoge.

Citat :

De-a lungul vremurilor,multi oameni au luptat ca sa distruga acest Cuvant,dar eu nu stiau ca lupta impotriva lui Dumnezeu.
Doamne ce prostii vorbesti!
Pai tocmai biserica ta a fost aceea care a distrus Evangheliile Adevaratilor Apostoli ai lui Isus, si nici un Dumnezeu nu ni le mai poate reda, ele sunt pierdute definitiv, desi erau "Cuvantul lui Isus" ...si uite ca Dumnezeul tau ala cu coada nu a salvat NIMIC!

Citat :

Biblia nu este lipsita de putere.
sa sti ca este asa, foile ei desi sunt foarte subitiri sunt foarte rezistente ...mai ales atunci cand le folosesti la sters!
Citat :

Tot ce scrie acolo,este adevarat.
Cum dracu sa nu fie adevarat daca ea este o CRONICA ISTORICA scrisa de particippantii la acele evenimente!
Tie ti se pare o minune faptul ca Letopisetul lui Grigore Ureche descrie realitatea din vremurile in care a trait?

Citat :

Eu am pus-o la incercare,si mi-a raspuns.
Ala care ti-a raspuns era Diavolul, ai fosrte mare grija, si mai ales ...TREZESTE-te LA REALITATE, si nu mai crede ca niste sarlatani cioflingari pot desfinta LEGEA lui Dumnezeu!
sau tu ce crezi despre asta?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 2:27 pm

Tu esti irecuperabil!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 3:14 pm

EmaLovesJesus a scris:
Tu esti irecuperabil!
Nici vorba!
Eu sunt unul care crede tot ceea ce este dovedit ca ADEVAR!

Iar faptul ca scriptura religiei mozaice este o cronica istorica a poporului evreu scrisa de rabinii religiei mozaice este un ADEVAR foarte bine dovedit si chiar asumat de Marea Sinagoga!

Iar faptul ca in Noul Testament nu exista evangheliile nici unui Apostol Adevarat ci doar evangheliile ucenicilor lui Pavel este cea mai clara dovada ca Dumnezeu nu a aparat Biblia, ptr ca uite Evanghelia lui Petru, Evanghelia lui Iacov, "Paleo-evanghelia" lui Matei, Evanghelia lui Iuda, Evanghelia lui Maria Magdalena s.am.d. nu se gasesc in Biblie, dar in schimb se gasesc evangheliile unor mari anonimi care nu l-au vazut sau cunoscut pe Isus!

In concluzie nu imi cere mie sa ma schimb si sa devin din om bine documentat un ignorant, sau din om care spune doar adevaruri documentate unul care spune doar minciunile pe care le cred altii ...ca NU POT!

Si nici nu vreau ...ptr ca nu se mai poate ca atunci cand stii adevarul sa iti traiesti viata dupa minciuna .

De altfel nici logica mea nu poate accepta faptul ca niste oameni ca oricare (evanghelistii care au scris NT) pot schimba LEGILE lui Dumnezeu ptr ca asta ar insemna ca acei oaeni primitivi sunt adevaratii Dumnezei iar Yehova doar un pitic de gradina neputincios!
Sau tu crezi asta?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 4:42 pm

EmaLovesJesus a scris:
Tu esti irecuperabil!
Este este, ma bucur ca ti-ai dat seama.
Mai este si o banda stricata, care cand il apuca, repeta aceleasi prostii pe care le spune mereu. Banuiesc ca are toate mesajele salvata in fisiere
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 7:40 pm

Cred ca raspunsurile vin ca pe banda rulanta.Le stie deja pe de rost!Cine stie,la Dumnezeu toate lucrurile sunt posibile.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 8:40 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cred ca raspunsurile vin ca pe banda rulanta.Le stie deja pe de rost!Cine stie,la Dumnezeu toate lucrurile sunt posibile.
Nici voi nu sunteti mai buni!
Ptr ca raspunsurile mele des repetate sunt in urma repetarii de catre voi a acelorasi probleme!
Asta face sa fie mai grav cazul vostru ...ptr ca repetati mereu aceleasi baliverne spuse de 2000 de ani, si asta este dovada ca nu sunteti in stare sa rationati cu capul vostru si repetati ca niste papagali aceleasi idiotenii pe care vi le-au bagat in cap niste sarlatani la biserica .... nici macar de cele mai simple rationamente logice nu sunteti capabili, dar voi asta nu vedeti ptr ca va uitati doar la altii!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 6:16 am

Ateismul vs crestinismul a fost in centrul diverselor teme legate de
credinta si convingerile oamenilor. Convingerile religioase sau lipsa
acestora au fost intotdeauna in centrul dezbaterilor si discutiilor.
Intelectualii si oamenii de stiinta au elaborat teorii diferite despre
religie, credinta si convingeri.

Fiecare om trebuie sa creada intr-o putere care detine controlul
decisiv, astfel incat in cele din urma raul sa fie pedepsit iar binele
sa triumfe. Dar oamenii au tendinta sa-si puna credinta si convingerile
in lucruri diferite. Unii au ales sa creada intr-un singur Dumnezeu, in
rai si iad, in timp ce altii isi cladesc credinta pe o putere superioara
lor care controleaza universul si faptele lor le hotaraste soarta.
Dezbaterea dintre ateism si crestinism poate fi una ce nu se termina
niciodata.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 7:23 am

EmaLovesJesus a scris:


Fiecare om trebuie sa creada intr-o putere care detine controlul
decisiv, astfel incat in cele din urma raul sa fie pedepsit iar binele
sa triumfe.
Asta mai este valabila doar in tarile mafiote unde societatea inapoiata nu poate sa asigure oamenilor o viata decenta intr-un mic paradis, si unde conducatorii fura si jecmanesc exact dupa modelul Bisericii, doar ca au inlocuit credinta cu patriotismul!

In tarile cu o societate dezvoltata, tari in care majoritatea oamenilor traiesc in bunastare. si intr-un mic paradis, iar societatea are puterea de a le asigura tuturor servicii de "mantuire"de necazuri, si unde dezvoltarea sociala se face strans legata de dezvoltarea economica, nu mai este nevoie de religie ca sa le ia mintile oamenilor, ci este nevoie de oameni inteligenti si bine pregatiti ptr viata si munca competitiva, care sa nu-si piarda timpul a proasta prin biserici, sau studiind povesti cu marele Cimpan-Zeu cu puteri supranaturale, ci li se IMPUNE stilul de viata bazat pe Long Life Learning, ca singura cale prin care tu ca individ si societatea va ramane mereu competitiva si astfel dezvoltarea societatii sa continue iar oamenii sa evolueze in continuare, din fii de Dumnezei in adevarati Dumnezei ai unei societati Atotputernice!!

Din aceasta cauza in tarile foarte dezvoltate, de ex. in Germania copiilor li se explica de mici adevarul despre religie, despre istoria ei diabolica, ba chiar copii mei au fost dusi de catre dascali cu clasa, la o biserica unde au fost invatati sa identifice semnele satanice din acea biserica!

Asta ca sa intelegeti mai bine ca religia sta pe faras, si ca este doar o problema de timp pana cand va fi aruncata afara ca o masea stricata care infecteaza cu puroi toata societatea, pentru ca ea a ajuns sa fie o frana periculoasa in dezvoltarea societatii intr-o lume in care se poate supravietui numai prin inteligenta creatoare si competitivitate iar credinta a proasta este o frana periculoasa!

Asa ca imi pare rau de tine draga Ema, ptr ca iata iti este dat sa vezi cum ti-ai gresit toata temelia pe care ti-ai cladit viata, si ai stricat bazele bazate pe ratiune si cunoastere, si nu pe credinta, pe care trebuia sa le cladesti pentru copii tai!

Cred ca este dureros sa auzi asta, si probabil crezi ca singura ta salvare este sa fugi de ADEVAR si sa te inchistezi in MINCIUNA .... dar oare sa fie asta Calea catre Dumnezeu?
Oare acum dupa ce cunosti Adevarul, te poti mintii pe tine singura?
Oare cat timp?
Sau credinciosii ca tine nu pot avea mustrari de Constiinta ptr ca ei nu au CONSTIINTA?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 8:46 am

Constiinta este Glasul lui Dumnezeu in om.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 9:25 am

EmaLovesJesus a scris:
Constiinta este Glasul lui Dumnezeu in om.
Si tie ce iti zice acel glas?
Zice sa maturi sub pres adevarurile care nu iti convin si sa slujesti minciuna?

Tu chiar nu poti face diferenta intre cuvintele unui om primitiv de acum 2000 de ani si cele ale lui Iehova?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 10:30 am

Care ar fi aceea diferenta?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 2:09 pm

EmaLovesJesus a scris:
Care ar fi aceea diferenta?

M-ai dat gata cu intrebarea ta dar mai ales cu felul in care gandesti!

Pai si eu sunt om, inseamna asta ca ceea ce spun eu are aceeasi valoare cu ce spune Iehova?

Eu ma asteptam sa intelegi sa faci diferenta intre Om si Dumnezeire si sa intelegi ca vorbele mincinoase ale unui sarlatan interesat, nu pot fi puse in cantar alaturi de Dumnezeu cel care a facut toata Creatia prin CUVANT! ... sau nici tu nu crezi snoava asta?

de dictonul latin "Quod licet Iovis non licet bovis" ai auzit?

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 2:14 pm

Toti suntem egali inaintea lui Dumnezeu.El a platit acelas pret pentru fiecare dintre noi.Avem valoare prin sangele lui Isus.Nu uita,eu cred ceea ce scrie in Cuvantul lui Dumnezeu.El este Adevarul.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 3:05 pm

EmaLovesJesus a scris:
Toti suntem egali inaintea lui Dumnezeu.El a platit acelas pret pentru fiecare dintre noi.
Cand a murit Iehova pentru noi ca nu am auzit?

Citat :

Avem valoare prin sangele lui Isus.
Sangele lui Isus are aceasi valoare ca sangele unei vaci!
Sa nu zici ca mint iata:

Evrei 9.13. Căci dacă sângele ţapilor şi al taurilor şi cenuşa junincii, stropind pe cei spurcaţi, îi sfinţeşte spre curăţirea trupului, 14. Cu cât mai mult sângele lui Hristos,

Si de ai stii cat sange de vaca curge prin abatoarele lumii!

Citat :

Nu uita,eu cred ceea ce scrie in Cuvantul lui Dumnezeu.El este Adevarul.

Ohhhh ...sa inteleg ca crezi ceea ce scrie in Coran?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 6:52 pm

Ti-am adus atatea versete din care puteai sa vezi cum Dumnezeu a dat pe Fiul Sau pentru iertarea pacatelor noastre.Dar,tu te incapatanezi si o tii una si buna!
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 7:00 pm

Ai adus versete penibile care ii pupa in cur pe evrei, asta ai facut, versete care sunt unele mai penibile ca altele, de la copilariile si basmele pe care le credeti ca s-ar fi intamplat, aaa pai merita oamenii sa fie condusi de evreii pe plan mondial, oamenii nu fac nimic, ei doar asteapta o speranta, apropo o sa vi-l aduca americanii pe isus prin BLUE BEAM, sa vedeti atunci cum o sa va rugati ca niste naivi crezand ca e isus si va va cere o NOUA ORDINE MONDIALA, iar voi veti zice: "da" caci asa zice ISUS, asta va fi cheia de instaurare a noii ordini mondiale......

Eu, soimos, si altii vom rade si vom zice: "ia uite ce fac americanii fac holograme cu isus si alti zei din legendele altor popoare" pe cand VOI veti sta pe jos facand matanii Smile)

Stiu vei zice cea ce zic toti: "ca vor apararea falsi profeti etc etc" vai mai dati voi seama care sunt falsi si care nu, atunci cand zici ca vor aparea falsi profeti, nu ai de unde sa sti care e adevaratul iar ajungem la CONTRADICTIE de exprimare si uite asa Wink
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 7:02 pm

DRAGOS a scris:
Ai adus versete penibile care ii pupa in cur pe evrei, asta ai facut, versete care sunt unele mai penibile ca altele, de la copilariile si basmele pe care le credeti ca s-ar fi intamplat, aaa pai merita oamenii sa fie condusi de evreii pe plan mondial, oamenii nu fac nimic, ei doar asteapta o speranta, apropo o sa vi-l aduca americanii pe isus prin BLUE BEAM, sa vedeti atunci cum o sa va rugati ca niste naivi crezand ca e isus si va va cere o NOUA ORDINE MONDIALA, iar voi veti zice: "da" caci asa zice ISUS, asta va fi cheia de instaurare a noii ordini mondiale......

Eu, soimos, si altii vom rade si vom zice: "ia uite ce fac americanii fac holograme cu isus si alti zei din legendele altor popoare" pe cand VOI veti sta pe jos facand matanii Smile)

Stiu vei zice cea ce zic toti: "ca vor apararea falsi profeti etc etc" vai mai dati voi seama care sunt falsi si care nu, atunci cand zici ca vor aparea falsi profeti, nu ai de unde sa sti care e adevaratul iar ajungem la CONTRADICTIE de exprimare si uite asa Wink
Hai sa vedem daca blue bleam chiar este real, ca prea stiu si copii de la gradinita de el, dar el totusi ramane un plan secret.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 7:22 pm

Dar cum va explicati voi profetiile care au fost scrise si se intampla intocmai?Scrie cu mii de ani in urma ca va veni vremea cand va aparea acest CIP.Asa ceva ar fi fost imposibil cu cativa ani in urma.Dar nu va trece mult si vom fi obligati sa il primim.
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 8:23 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dar cum va explicati voi profetiile care au fost scrise si se intampla intocmai?Scrie cu mii de ani in urma ca va veni vremea cand va aparea acest CIP.Asa ceva ar fi fost imposibil cu cativa ani in urma.Dar nu va trece mult si vom fi obligati sa il primim.

Care profetii in primu rand?? iar in al doilea rand de unde sti tu ca acolo unde se zice despre ele se specifica anul 2012??? ai vreo dovada??? sau doar interpretezi anumite lucruri cum ar fi acea abocalipsa a lui ioan, ca multi gasiti in ea interpretari care mai de care mai absurde...
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 6:51 am

Mai multe profetii din Vechiul Testament cu privire la nasterea Mantuitorului care s-au implinit intocmai cum era scris.Apoi Ioan a avut aceea revelatie cu privire la Apocalipsa,vremuri pe care le traim.Nu conteaza anul,dar ceea ce parea imposibil ,iata ca a devenit posibil.Cel care a facut parte din echipa de oameni care au lucrat la crearea CIP-ului cand a citit in apocalipsa si a realizat cat de adevarat este,s-a pocait si s-a intors la Dumnezeu.http://brasovulevanghelic.ro/2009/02/21/special-la-radio-filadelfia-interviu-cu-carl-sanders-cel-care-a-inventat-microcipul/
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 10:27 am

EmaLovesJesus a scris:
Mai multe profetii din Vechiul Testament cu privire la nasterea Mantuitorului
In Tanach nu s-au facut profetii ptr crestini, ci doar ptr religia iudaica!

Citat :

care s-au implinit intocmai cum era scris
Nimic mai fals!
In VT nu exista nicio profetie despre vre-o "sfanta treime" care sa il aibe ca membru pe Christos!
Isus fara aceasta "sfanta" treime... nu este Dumnezeu ci un biet rabin.
Si cum am mai spus, nu exista nicio profetie care sa se refere la Treime, ci doar la niste Messiah iar Messia inseamna UNS, adica cineva uns in functie inalta, de ex. Rege. asa cum a fost UNS Simon Bar Kochba!


Citat :

.Apoi Ioan a avut aceea revelatie cu privire la Apocalipsa,vremuri pe care le traim.
Pai tocmai aele revelatii dovedesc ca Isus nu ne-a mantuit de pacate si prin urmare Isus nu este Mantuitor!
Sus In jos
rahela
Pedestras
Pedestras



Numarul mesajelor : 2
Localizare : acasa
Puncte : 2
Data de inscriere : 21/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 12:01 pm

La inceput a fost Cuvantul si Cuvantul a fost cu Dumnezeu.Ti-am mai dat trimiteri ca Domnul Isus a fost acolo si a hotarat sa vina si sa moara pentru noi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 12:53 pm

rahela a scris:
La inceput a fost Cuvantul si Cuvantul a fost cu Dumnezeu.Ti-am mai dat trimiteri ca Domnul Isus a fost acolo si a hotarat sa vina si sa moara pentru noi.

Nu inteleg de ce nu te loghezi cu nickul Ema, ai iarasi greutati?

Nu te supara dar din fraza aia cu Cuvantul nu reiese de niciunde ca a fost Isus, poate ca a fost Dracu?
Nu ai de unde sa stii atata vreme cat Isus nu recunoaste asta...asa cum recunoaste de ex ca el este Lucifer aici:

Apocalipsa 22 16 Eu, Isus, am trimis pe îngerul Meu să vă adeverească aceste lucruri pentru Biserici. Eu sunt Rădăcina şi Sămânţa lui David, Luceafărul strălucitor de dimineaţă.

... asa ca ce zici tu nu poate fi confirmat cu versete biblice
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 1:39 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Mai multe profetii din Vechiul Testament cu privire la nasterea Mantuitorului
In Tanach nu s-au facut profetii ptr crestini, ci doar ptr religia iudaica!

Citat :

care s-au implinit intocmai cum era scris
Nimic mai fals!
In VT nu exista nicio profetie despre vre-o "sfanta treime" care sa il aibe ca membru pe Christos!
Isus fara aceasta "sfanta" treime... nu este Dumnezeu ci un biet rabin.
Si cum am mai spus, nu exista nicio profetie care sa se refere la Treime, ci doar la niste Messiah iar Messia inseamna UNS, adica cineva uns in functie inalta, de ex. Rege. asa cum a fost UNS Simon Bar Kochba!


Citat :

.Apoi Ioan a avut aceea revelatie cu privire la Apocalipsa,vremuri pe care le traim.
Pai tocmai aele revelatii dovedesc ca Isus nu ne-a mantuit de pacate si prin urmare Isus nu este Mantuitor!

Exista 2 categorii de femeie: 1. unele care cred si sunt in proportie de 99.9999999% si doar cateva care nu cred in religii sau nu cred in nimic, iar aceste femei o sa le vedeti ca nu se vor lasa calcate in picioare de catre barbati care considera ca el comanda femeia ca asa zice in biblie ca femeia sa se supuna, iar femeia naiva ca sa nu zic (proasta) se supune si apoi se plange ca e lovita, palmuita de niste soti betivi, retarzi etc.

Cat despre CIP spuneti ca el e o inventie a dracului, OK, dar COMPUTERUL ala de pe care iti sustii religia crestina, are MICROPROCESOR, iar acel microprocesor contine aproximativ 55 milioane de tranzistori, care fac parte din categoria semi-conducatoarelor.
Nu mai bine ai renunta tu la PC, la TELEVIZOR, la orice lucru "DIAVOLESC" si te intorci fie in pestera fie in grota??? pt ca asa iti zice biblia ca e DIAVOLESC, pe langa asta CIP-ul acela implantat daca la el te referi e o mare si grava problema, pt ca acesti lideri ai planetei, care nu sunt oameni, sunt de fapt acele fiinte din vechime, care apar in toate scrierile din vechime si continua sa conduca planeta la ora actuala, numai daca analizam simbolistica anunnaki-lor vedem ca cei din familiile regale si nobiliare impreuna cu biserica cladita tot de ei sunt cei ce conduc planeta, sunt adevarata ELITA, care manipuleaza prin religie si prin multe multe metode ca sa ajunga la noua ordine mondiala, eu cred ca la noua ordine te-ai referit cand ai zis de microcipuri, probabil ca la cele implantate te referi. Daca la conducerea planetei ar fi fost fiinte elevate, atunci nu ar fi fost problema, iti implantezi un CIP, apoi cand dispari fara urma poti fi localizat simplu, dar acum la conducerea planetei nu sunt fiinte elevate, sunt fiinte extrem de crude... cine nu e de acord cu asta, probabil ca traieste in alta lume iluzorie...
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 2:11 pm

Atunci cand ai langa tine un om minunat cu principii si valori,nu este greu sa fi supusa.Dar la noi in camin intotdeauna exista o ambianta si atunci cand avem de luat hotarari importantante,purtam discutii si ajungem la un consens.Cat despre computer,nu am nimic impotriva lui.Pot sa folosesc acest mijloc de comunicare pentru a spune si altora despre Dumnezeu intr-un mod atractiv.Nu este un pacat atat timp cat il folosesc pentru slava Domnului.Cat despre CIP,nu o sa accept sa il primesc chiar daca voi muri de foame.Este semnul satanei.Nu,nu!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 3:46 pm

EmaLovesJesus a scris:
Atunci cand ai langa tine un om minunat cu principii si valori,nu este greu sa fi supusa.
Nici macar atunci cand iti cere sa faci pipi pe Dumnezeu si Legile Sale ?

Citat :

.Pot sa folosesc acest mijloc de comunicare pentru a spune si altora despre Dumnezeu intr-un mod atractiv.

Mda ...ai dreptate, se pot spune minciuni placute urechii!

Citat :

Nu este un pacat atat timp cat il folosesc pentru slava Domnului.
Orice minciuna este un pacat!
Minciuna = orice adevar nedemonstrat sau nedemonstrabil !

Citat :

Cat despre CIP,nu o sa accept sa il primesc chiar daca voi muri de foame.
Nu e sigur ca vei muri de foame daca il refuzi, dar e aproape sigur ca vei muri la biserica si nu salvata la spital de doctori!

Citat :

Este semnul satanei.Nu,nu!
Nu inteleg de ce te deranjeaza asta daca tot il accepti pe Lucifer si pe stapanul cheilor Iadului?
Or fi aia altcineva decat Satana...sau nu iti place doar numele lui si iti place doar Lucifer?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:40 pm

DRAGOS a scris:
Cat despre CIP spuneti ca el e o inventie a dracului, OK, dar COMPUTERUL ala de pe care iti sustii religia crestina, are MICROPROCESOR

ok Crestinii nu sunt capabili sa inteleaga realitatea, ei doar interpreteaza cartea aia a lor dupa cum le pica bine pe socoteala si oricate crime ar fi facut zeul lor, pentru ei este un zeu bun si care-i mantuieste si-i ia in poala lui prin ceruri grin
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:43 pm

Mie mi-a demonstrat ca este bun.De ce nu IL pui pe Dumnezeu la incercare?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 4:46 pm

EmaLovesJesus a scris:
Mie mi-a demonstrat ca este bun.De ce nu IL pui pe Dumnezeu la incercare?

Adica sa-mi pun imaginatia la incercare? Pentru ca altfel cum as putea sa-l pun la incercare pe personajul unei carti? Tu ai incerca sa-l pui la incercare pe Zeus sau pe Apollo, chiar daca unii ti-ar baga mana-n foc ca ei exista cu adevarat si ca fac minuni pentru ei?

Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 5:00 pm

Nu pentru ca ei nu sunt reali.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 5:42 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nu pentru ca ei nu sunt reali.

Nu sunt reali pentru tine, dar sunt reali pentru cei care cred in respectivii zei, la fel cum pentru ei nu este real dumnezeul biblic!

Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 5:51 pm

Tu crezi ca sunt reali?
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitimeJoi Dec 22, 2011 6:22 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Nu pentru ca ei nu sunt reali.

Nu sunt reali pentru tine, dar sunt reali pentru cei care cred in respectivii zei, la fel cum pentru ei nu este real dumnezeul biblic!

Zeus si Appolo nu sunt decat fosti ingeri cazuti de pe vremea lui Enoh. In toate mitologiile lumii sunt mentionati zei/ingeri ce au venit pe pamant si au facut copii cu pamantencele si culmea hibrizii erau uriasi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Isus nu propovaduieste Iubirea    Isus nu propovaduieste Iubirea  - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
Isus nu propovaduieste Iubirea
Sus 
Pagina 4 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Iubirea este CALEA
» Este oare Isus "Calea" ?????
» Biserica lui Isus

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Teme religioase diverse :: Teme religioase diverse-
Mergi direct la: