Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Intrebari si raspunsuri

In jos 
+17
melinda
Motanel
mctentis
Cyberman
livius
Mihai12
Black velvet
DRAGOS
Fernando
EmaLovesJesus
Apopii
buburuzu
H1perion
Avram
remussatala
corneliugi
Soimos
21 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 20 ... 24  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeMier Oct 10, 2012 1:02 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Iar ai calcat pe bec? Iar te-au suspendat de pe TPU?!Ce rusine sa ai o varsta si sa nu te poti relationa cu oamenii intr-un mod civilizat.Satan te umple de rautate si ura.Ce stapan rau ai.SCHIMBA-L!
Macar taci dreaqului de reclamagioaica analfabeta ce esti, stapanu tau e Dracu, ca de aia esti atat de fanatica si de smintita!

Eu nici intr-un caz nu te-am reclamat,insa trebuie sa recunosti ca ai sarit calul.Acolo in Germania nu va invata sa fiti civilizati?Fiul meu pleaca azi la ora 17 spre Stuttgart pentru cateva zile la ziua unui prieten.Iti trimit salutari din Romania!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeMier Oct 10, 2012 4:29 pm

EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Iar ai calcat pe bec? Iar te-au suspendat de pe TPU?!Ce rusine sa ai o varsta si sa nu te poti relationa cu oamenii intr-un mod civilizat.Satan te umple de rautate si ura.Ce stapan rau ai.SCHIMBA-L!
Macar taci dreaqului de reclamagioaica analfabeta ce esti, stapanu tau e Dracu, ca de aia esti atat de fanatica si de smintita!

Eu nici intr-un caz nu te-am reclamat,insa trebuie sa recunosti ca ai sarit calul.Acolo in Germania nu va invata sa fiti civilizati?Fiul meu pleaca azi la ora 17 spre Stuttgart pentru cateva zile la ziua unui prieten.Iti trimit salutari din Romania!
Si tu ai pretentia sa cred o mincinoasa ca tine care este un dusman al adevarului?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeMier Oct 10, 2012 4:51 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Eu nici intr-un caz nu te-am reclamat,insa trebuie sa recunosti ca ai sarit calul.Acolo in Germania nu va invata sa fiti civilizati?Fiul meu pleaca azi la ora 17 spre Stuttgart pentru cateva zile la ziua unui prieten.Iti trimit salutari din Romania!
Si tu ai pretentia sa cred o mincinoasa ca tine care este un dusman al adevarului?

Adica tu ma crezi mincinoasa? Crestinii spun adevarul si il traiesc spre deosebire de tine.Care parte nu o crezi?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeJoi Oct 11, 2012 5:59 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Eu nici intr-un caz nu te-am reclamat,insa trebuie sa recunosti ca ai sarit calul.Acolo in Germania nu va invata sa fiti civilizati?Fiul meu pleaca azi la ora 17 spre Stuttgart pentru cateva zile la ziua unui prieten.Iti trimit salutari din Romania!
Si tu ai pretentia sa cred o mincinoasa ca tine care este un dusman al adevarului?

Adica tu ma crezi mincinoasa? Crestinii spun adevarul si il traiesc spre deosebire de tine.Care parte nu o crezi?
Crestinii sunt atat de aberati incat ii zic minciunii ca este adevar dumnezeiesc!
Si in aceasta cheie trebuie citita afirmatia ta!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeLun Oct 22, 2012 9:28 pm

Soimos a scris:
Crestinii sunt atat de aberati incat ii zic minciunii ca este adevar dumnezeiesc!

Crestinii au preluat aberatia de la mozaici, care l-au numit pe yhwh ca fiind adevarul, chiar daca el i-a mintit inca de la inceput pe cei doi, iar pe Sarpe l-au numit tatal minciunii, chiar daca acesta a fost singurul care a spus adevarul!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeMar Oct 23, 2012 11:02 am

Black velvet a scris:
Soimos a scris:
Crestinii sunt atat de aberati incat ii zic minciunii ca este adevar dumnezeiesc!

Crestinii au preluat aberatia de la mozaici, care l-au numit pe yhwh ca fiind adevarul, chiar daca el i-a mintit inca de la inceput pe cei doi, iar pe Sarpe l-au numit tatal minciunii, chiar daca acesta a fost singurul care a spus adevarul!
Poi este cel mai clar lucru ca aberatia numita religia crestina a fost preluata in totalitate de la cea mozaica...iar mozaici au preluat-o si ei de la vecini!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeLun Noi 26, 2012 6:43 pm

Tinand cont de faptul ca religia crestina incalca si batjocoreste Legea lui Dumnezeu numita Torah, oare nu credeti ca este muuuult mai bine si mai cuminte sa fi un ateu, decat sa fi un crestin care are o religie care il blasfemiaza pe Dumnezeu?
Credeti cumva ca Dumnezeu va aprecia faptul ca mergeti la o biserica care il blasfemiaza si il batjocoreste si mai ales ii incalca Legile?
Poi daca statul va pedepseste atunci cand ii incalcati legea, de ce sa va mantuiasca Dumnezeu daca faceti acelasi lucru?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeMar Noi 27, 2012 6:50 pm

Soimos a scris:
Tinand cont de faptul ca religia crestina incalca si batjocoreste Legea lui Dumnezeu numita Torah, oare nu credeti ca este muuuult mai bine si mai cuminte sa fi un ateu, decat sa fi un crestin care are o religie care il blasfemiaza pe Dumnezeu?
Credeti cumva ca Dumnezeu va aprecia faptul ca mergeti la o biserica care il blasfemiaza si il batjocoreste si mai ales ii incalca Legile?
Poi daca statul va pedepseste atunci cand ii incalcati legea, de ce sa va mantuiasca Dumnezeu daca faceti acelasi lucru?

Poi mai conteaza atitudinea noastra, daca tot nu exista?!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeMar Noi 27, 2012 8:18 pm

EmaLovesJesus a scris:
Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Stim ca Domnul Isus a venit ca sa moara pentru cei pacatosi.

Stiti pe naiba! Daca aveati o farama de minte, macar cat gamalia la ac, ati fi inteles ca daca a existat cu adevarat, atunci si-a ratat cariera de rastignit, daca ramanea tamplar facea un lucru bun.

In primul rand, daca a murit pentru pacatele oamenilor, atunci de ce dupa el a mai existat pacatul?

In al doilea rand, daca ramanea tamplar, nu mai mureau, de-a lungul timpului, cateva zeci de milioane de oameni, ucisi in numele religiei create in numele sau!


Pentru ca oamenii nu vor sa vina la El si sa fie mantuiti.In acelasi timp sa paraseasca pacatul.
Daca ai citi cu atentie Ezechiel cap33;11 nu ai mai avea nevoie de un Isus rastignit,sau jertfit.
Pcatosul poate sa se intoarca si va fi ierta,adica va fi considerat un om corect daca se va comporta ca atare.
Si pentru asta nu este nevoie de nici o jertfa.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeMar Noi 27, 2012 8:23 pm

Nu ma pedepsiti.
Ema=mama
Loves=ma imbrac
Iesus-?
Cu stima din Ierusalaym.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeMar Noi 27, 2012 9:55 pm

Anticristul a scris:
Nu ma pedepsiti.
Ema=mama
Loves=ma imbrac
Iesus-?
Cu stima din Ierusalaym.

Vrei sa iti traduc? Ema Il iubeste pe Isus. Tu de ce nu vrei sa Il iubesti? El te iubeste!
Mi-ar placea sa vizitez Ierusalimul sa vad locurile pe unde a umblat Domnul meu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeMier Noi 28, 2012 9:24 am

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
Tinand cont de faptul ca religia crestina incalca si batjocoreste Legea lui Dumnezeu numita Torah, oare nu credeti ca este muuuult mai bine si mai cuminte sa fi un ateu, decat sa fi un crestin care are o religie care il blasfemiaza pe Dumnezeu?
Credeti cumva ca Dumnezeu va aprecia faptul ca mergeti la o biserica care il blasfemiaza si il batjocoreste si mai ales ii incalca Legile?
Poi daca statul va pedepseste atunci cand ii incalcati legea, de ce sa va mantuiasca Dumnezeu daca faceti acelasi lucru?

Poi mai conteaza atitudinea noastra, daca tot nu exista?!
Poi daca nu conteaza ... de ce mintiti si prostiti lumea bagandu-le in cap numai minciuni si blasfemii vis a vis de Dumnezeul unei alte religii ?
Chiar nu va este rusine sa batjocoriti religia altora cu minciunile si blasfemiile voastre?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeMier Noi 28, 2012 9:42 am

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Nu ma pedepsiti.
Ema=mama
Loves=ma imbrac
Iesus-?
Cu stima din Ierusalaym.

Vrei sa iti traduc? Ema Il iubeste pe Isus. Tu de ce nu vrei sa Il iubesti? El te iubeste!
Mi-ar placea sa vizitez Ierusalimul sa vad locurile pe unde a umblat Domnul meu.
De ce sa nu-l iubim pe Isus?
Pentru ca biserica sa este cea mai criminala organizatie din istoria umanitatii!
Asta ca sa nu mai amintim de faptul ca Isus este Diavolul!
Asa ca intrebarea noastra legitima este: De ce il iubesti tu pe Diavol?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeMier Noi 28, 2012 11:55 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Nu ma pedepsiti.
Ema=mama
Loves=ma imbrac
Iesus-?
Cu stima din Ierusalaym.

Vrei sa iti traduc? Ema Il iubeste pe Isus. Tu de ce nu vrei sa Il iubesti? El te iubeste!
Mi-ar placea sa vizitez Ierusalimul sa vad locurile pe unde a umblat Domnul meu.
De ce sa nu-l iubim pe Isus?
Pentru ca biserica sa este cea mai criminala organizatie din istoria umanitatii!
Asta ca sa nu mai amintim de faptul ca Isus este Diavolul!
Asa ca intrebarea noastra legitima este: De ce il iubesti tu pe Diavol?

Este o maaaaare diferenta intre Domnul Isus care este adevar si dragoste si satan cel rau si mincinos.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeMier Noi 28, 2012 12:09 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Vrei sa iti traduc? Ema Il iubeste pe Isus. Tu de ce nu vrei sa Il iubesti? El te iubeste!
Mi-ar placea sa vizitez Ierusalimul sa vad locurile pe unde a umblat Domnul meu.
De ce sa nu-l iubim pe Isus?
Pentru ca biserica sa este cea mai criminala organizatie din istoria umanitatii!
Asta ca sa nu mai amintim de faptul ca Isus este Diavolul!
Asa ca intrebarea noastra legitima este: De ce il iubesti tu pe Diavol?

Este o maaaaare diferenta intre Domnul Isus care este adevar si dragoste si satan cel rau si mincinos.
Astept raspunsurile tale pe TPU!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeMier Noi 28, 2012 5:22 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Nu ma pedepsiti.
Ema=mama
Loves=ma imbrac
Iesus-?
Cu stima din Ierusalaym.

Vrei sa iti traduc? Ema Il iubeste pe Isus. Tu de ce nu vrei sa Il iubesti? El te iubeste!
Mi-ar placea sa vizitez Ierusalimul sa vad locurile pe unde a umblat Domnul meu.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeMier Noi 28, 2012 5:48 pm

Nu prea cred,dar nu vreau sa te contrazic deocamdata.
Eu iubestem pe Isusca sintem prieteni adevarati.
Mergem pe aceeasi cale.
Avem aceleasi sarbatori si mincam aceeasi mincare.Poate nu stii dar Cristos este dusmanul Nr i al lui Isus.
Poate ti da Soimos detalii.Daca vrei sa vizitezi Ierusalimul ai toate sansele.
Eu ma plimb aproape zilnic pe unde se zice ca ar fi umblat Isus.
Cristos insa nu a fost pe aici,se pare ca locul sau de bastina era Roma.
Sigur ca nu ma intelegi,dar daca vrei lamuriri nu e o problema.
Salom din Ierusalim
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeJoi Noi 29, 2012 6:48 am

Anticristul a scris:
Nu prea cred,dar nu vreau sa te contrazic deocamdata.
Eu iubestem pe Isusca sintem prieteni adevarati.
Mergem pe aceeasi cale.
Avem aceleasi sarbatori si mincam aceeasi mincare.Poate nu stii dar Cristos este dusmanul Nr i al lui Isus.
Poate ti da Soimos detalii.Daca vrei sa vizitezi Ierusalimul ai toate sansele.
Eu ma plimb aproape zilnic pe unde se zice ca ar fi umblat Isus.
Cristos insa nu a fost pe aici,se pare ca locul sau de bastina era Roma.
Sigur ca nu ma intelegi,dar daca vrei lamuriri nu e o problema.
Salom din Ierusalim

Istoria arata ca Isus a existat,a trait si mai mult a impartit istoria in doua:Inainte de Hristis si dupa Hristos.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeJoi Noi 29, 2012 10:26 am

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Nu prea cred,dar nu vreau sa te contrazic deocamdata.
Eu iubestem pe Isusca sintem prieteni adevarati.
Mergem pe aceeasi cale.
Avem aceleasi sarbatori si mincam aceeasi mincare.Poate nu stii dar Cristos este dusmanul Nr i al lui Isus.
Poate ti da Soimos detalii.Daca vrei sa vizitezi Ierusalimul ai toate sansele.
Eu ma plimb aproape zilnic pe unde se zice ca ar fi umblat Isus.
Cristos insa nu a fost pe aici,se pare ca locul sau de bastina era Roma.
Sigur ca nu ma intelegi,dar daca vrei lamuriri nu e o problema.
Salom din Ierusalim

Istoria arata ca Isus a existat,a trait si mai mult a impartit istoria in doua:Inainte de Hristos si dupa Hristos.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeJoi Noi 29, 2012 6:50 pm

Cel ce a impartit istoria nu e nici Isus nici Cristos.
Oooof istorie unde esti?
Dionisie cel mic ,un calugar de prin dobrogea la isistentele papei a facut un calcul aproximativ despre anii citi au trecut de la Isus.
Biserica nu avea nici cea mai mica informatie si trecusera deja peste 500 de ani .
Cit sprijin a pus Isus sau duhul sfint in aceste calcule se vede din faptul cum a rezultat.
Isus nu si cunoaste nici macar anul nasterii,daca el a impartit istoria.
Anul 1 al erei crestine incepe cu 4 ani dupa moartea lui Irid cel mare,iar Isus sa nascut cam cu 3 ani inainte de moartea lui.
Cine a impartit istoria?
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeVin Noi 30, 2012 6:52 am

Anticristul a scris:
Cel ce a impartit istoria nu e nici Isus nici Cristos.
Oooof istorie unde esti?
Dionisie cel mic ,un calugar de prin dobrogea la isistentele papei a facut un calcul aproximativ despre anii citi au trecut de la Isus.
Biserica nu avea nici cea mai mica informatie si trecusera deja peste 500 de ani .
Cit sprijin a pus Isus sau duhul sfint in aceste calcule se vede din faptul cum a rezultat.
Isus nu si cunoaste nici macar anul nasterii,daca el a impartit istoria.
Anul 1 al erei crestine incepe cu 4 ani dupa moartea lui Irid cel mare,iar Isus sa nascut cam cu 3 ani inainte de moartea lui.
Cine a impartit istoria?


Deci sa inteleg ca tu nu ai habar ca timpul este impartit in doua:inainte si dupa Hrists.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeVin Noi 30, 2012 8:24 pm

EmaLovesJesus a scris:


Deci sa inteleg ca tu nu ai habar ca timpul este impartit in doua:inainte si dupa Hrists.

Adica sa intelegem ca timpul este impartit in functie de nasterea Diavolui?

Poi tu nu stii ca imparteala asta este facuta de satanisti si pentru satanisti?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeVin Noi 30, 2012 8:36 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:


Deci sa inteleg ca tu nu ai habar ca timpul este impartit in doua:inainte si dupa Hrists.

Adica sa intelegem ca timpul este impartit in functie de nasterea Diavolui?

Poi tu nu stii ca imparteala asta este facuta de satanisti si pentru satanisti?


Nu , acest lucru a fost facut de persoana istorica cea mai importanta Isus Hristos!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeSam Dec 01, 2012 9:32 am

EmaLovesJesus a scris:

Nu , acest lucru a fost facut de persoana istorica cea mai importanta Isus Hristos!
Daca ai impresia ca Isus a schinbat calendarul in functie de data nasterii sale ...apoi sa stii ca iarasi ai probleme care tin de capitolul cultura!

Tu ai impresia ca socotirea timpului se imparte in timpul de inaintea nasterii Diavolului si timpul care incepe cu nasterea sa, sau tu nu stiai ca in vechiula
Tanach nu exista notiunea de Diavol?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeSam Dec 01, 2012 9:39 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Nu , acest lucru a fost facut de persoana istorica cea mai importanta Isus Hristos!
Daca ai impresia ca Isus a schinbat calendarul in functie de data nasterii sale ...apoi sa stii ca iarasi ai probleme care tin de capitolul cultura!

Tu ai impresia ca socotirea timpului se imparte in timpul de inaintea nasterii Diavolului si timpul care incepe cu nasterea sa, sau tu nu stiai ca in vechiula
Tanach nu exista notiunea de Diavol?

Ha!Ha! Cine are probleme la capitolul cultura?
Î.e.n. (sau Îen) este o abreviere (un acronim) a cunoscutei expresii "înaintea erei noastre".

Î.e.n. desemnează orice eveniment petrecut înainte de începerea numărării anilor în actualul calendar (gregorian), început, conform tradiției, odată cu nașterea lui Iisus Hristos și care a ajuns actualmente la anul 2012.

ÎdC sau îHr, sunt abrevieri ale expresiilor „înainte de Cristos” sau înainte de Hristos, acronime sinonime cu î.e.n., cu utilizare răspândită în lumea creștină, desemnând orice eveniment care a avut loc în timp înainte de anul de naștere a lui Isus Cristos. Această abreviere, extrem de utilizată în România creștină înainte de 23 august 1944, a fost relativ rapid înlocuită după Al Doilea Război Mondial, când România a intrat în sfera de influență a Puterii Sovietice, cu mult mai neutra abreviere î.e.n., care nu deranja ateismul promovat de regimul comunist în perioada 1945–1989.

Desigur, în esență, atât î.e.n. cât și îdC sau ÎHr au exact aceeași semnificație.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeSam Dec 01, 2012 11:48 am

EmaLovesJesus a scris:

Desigur, în esență, atât î.e.n. cât și îdC sau ÎHr au exact aceeași semnificație.
Poi vezi ca ai ajuns si tu la adevar?
Ia vezi in ce an sunt musulmanii si mai vezi si in ce an sunt evreii, si apoi poate vei intelege ca atat e.n cat si iHr sunt categorisiri impuse de crestini, deci de satanistii care recunosc ca s-a nascut Diavolul prin insasi evanghelistii si arhanghelii lor lor ca de ex Luca sau Petru!
Unul recunoaste ca a vazut pe Diavol care cadea din cer ca o stea stralucitoare, (motiv ptr care au pornit la drum cei trei Magi de la rasarit) iar celalalt recunoaste ca s-a nascut Lucifer, adica Christosul care se lauda ca este seful Iadului!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeSam Dec 01, 2012 2:03 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Desigur, în esență, atât î.e.n. cât și îdC sau ÎHr au exact aceeași semnificație.
Poi vezi ca ai ajuns si tu la adevar?
Ia vezi in ce an sunt musulmanii si mai vezi si in ce an sunt evreii, si apoi poate vei intelege ca atat e.n cat si iHr sunt categorisiri impuse de crestini, deci de satanistii care recunosc ca s-a nascut Diavolul prin insasi evanghelistii si arhanghelii lor lor ca de ex Luca sau Petru!
Unul recunoaste ca a vazut pe Diavol care cadea din cer ca o stea stralucitoare, (motiv ptr care au pornit la drum cei trei Magi de la rasarit) iar celalalt recunoaste ca s-a nascut Lucifer, adica Christosul care se lauda ca este seful Iadului!


He1He! Tu ai o mare probleme.Nu faci distinctie intre Isus si satan,intre bine si rau.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeSam Dec 01, 2012 6:47 pm

EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Cel ce a impartit istoria nu e nici Isus nici Cristos.
Oooof istorie unde esti?
Dionisie cel mic ,un calugar de prin dobrogea la isistentele papei a facut un calcul aproximativ despre anii citi au trecut de la Isus.
Biserica nu avea nici cea mai mica informatie si trecusera deja peste 500 de ani .
Cit sprijin a pus Isus sau duhul sfint in aceste calcule se vede din faptul cum a rezultat.
Isus nu si cunoaste nici macar anul nasterii,daca el a impartit istoria.
Anul 1 al erei crestine incepe cu 4 ani dupa moartea lui Irid cel mare,iar Isus sa nascut cam cu 3 ani inainte de moartea lui.
Cine a impartit istoria?


Deci sa inteleg ca tu nu ai habar ca timpul este impartit in doua:inainte si dupa Hrists.
Stiu.
Si cred ca stiu muuuuuuuuuuuuuuuuuuult mai bine ca tine.Vad insa ca dupa ce ca nu stii nici macar nu ai citi ce am scris eu.
Daca peste 500 de ani Biserica nu a stiut nici macar citi ani au trecut cu aproximatie de la evenimentul zis ;Isus;.Si daca nici dupa calcule astronomice (primitive bineinteles0cu tot ajutorul duhului sfint si al lui Cristos sa zicem tot au o eroare de aprox.7 ani.
Cine a impartit Istoria?
Te am mai intrebat, dar poate nu stii sa raspunzi.
Daca am gresit cu ceva te rog dovedeste mi.
Pentru anumite lamuriri noi sintem in anul 5773.calendar care nu a suferit modificari in ultimele 3000 de ani.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeSam Dec 01, 2012 6:48 pm

Anticristul a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Anticristul a scris:
Cel ce a impartit istoria nu e nici Isus nici Cristos.
Oooof istorie unde esti?
Dionisie cel mic ,un calugar de prin dobrogea la isistentele papei a facut un calcul aproximativ despre anii citi au trecut de la Isus.
Biserica nu avea nici cea mai mica informatie si trecusera deja peste 500 de ani .
Cit sprijin a pus Isus sau duhul sfint in aceste calcule se vede din faptul cum a rezultat.
Isus nu si cunoaste nici macar anul nasterii,daca el a impartit istoria.
Anul 1 al erei crestine incepe cu 4 ani dupa moartea lui Irid cel mare,iar Isus sa nascut cam cu 3 ani inainte de moartea lui.
Cine a impartit istoria?


Deci sa inteleg ca tu nu ai habar ca timpul este impartit in doua:inainte si dupa Hrists.
Stiu.
Si cred ca stiu muuuuuuuuuuuuuuuuuuult mai bine ca tine.Vad insa ca dupa ce ca nu stii nici macar nu ai citi ce am scris eu.
Daca peste 500 de ani Biserica nu a stiut nici macar citi ani au trecut cu aproximatie de la evenimentul zis ;Isus;.Si daca nici dupa calcule astronomice (primitive bineinteles0cu tot ajutorul duhului sfint si al lui Cristos sa zicem tot au o eroare de aprox.7 ani.
Cine a impartit Istoria?
Te am mai intrebat, dar poate nu stii sa raspunzi.
Daca am gresit cu ceva te rog dovedeste mi.
Pentru anumite lamuriri noi sintem in anul 5773.calendar care nu a suferit modificari in ultimele 3000 de ani.


Ha!Ha! Cine are probleme la capitolul cultura?
Î.e.n. (sau Îen) este o abreviere (un acronim) a cunoscutei expresii "înaintea erei noastre".

Î.e.n. desemnează orice eveniment petrecut înainte de începerea numărării anilor în actualul calendar (gregorian), început, conform tradiției, odată cu nașterea lui Iisus Hristos și care a ajuns actualmente la anul 2012.

ÎdC sau îHr, sunt abrevieri ale expresiilor „înainte de Cristos” sau înainte de Hristos, acronime sinonime cu î.e.n., cu utilizare răspândită în lumea creștină, desemnând orice eveniment care a avut loc în timp înainte de anul de naștere a lui Isus Cristos. Această abreviere, extrem de utilizată în România creștină înainte de 23 august 1944, a fost relativ rapid înlocuită după Al Doilea Război Mondial, când România a intrat în sfera de influență a Puterii Sovietice, cu mult mai neutra abreviere î.e.n., care nu deranja ateismul promovat de regimul comunist în perioada 1945–1989.

Desigur, în esență, atât î.e.n. cât și îdC sau ÎHr au exact aceeași semnificație.
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeSam Dec 01, 2012 6:58 pm

Poate revii cu anumite precizari.
Unul din noi greseste.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeSam Dec 01, 2012 6:58 pm

Anticristul a scris:
Poate revii cu anumite precizari.
Unul din noi greseste.
Sigur ca nu eu sunt aceea!
Sus In jos
Anticristul
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 686
Varsta : 62
Localizare : Israel
Puncte : 628
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeSam Dec 01, 2012 7:07 pm

Dovedeste!
Cine a impartit istoria si cind?
Sint curios sa ma vad in situatia de gresit.
Sus In jos
http://anticristul.ablog.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeSam Dec 01, 2012 10:30 pm

EmaLovesJesus a scris:

He1He! Tu ai o mare probleme.Nu faci distinctie intre Isus si satan,intre bine si rau.
Asta nu mi se poate reprosa din moment ca chiar Tatal ceresc face "confuzia" asta si-l denumeste pe cel pe care "l-a trimis" pe pamant drept DIAVOL!
Asa ca intre tine si Tatal Ceresc eu prefer sa-l cred pe Tatal Ceresc ptr ca el cunoaste mult mai bine adevarul ca tine!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitimeDum Dec 02, 2012 8:44 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

He1He! Tu ai o mare probleme.Nu faci distinctie intre Isus si satan,intre bine si rau.
Asta nu mi se poate reprosa din moment ca chiar Tatal ceresc face "confuzia" asta si-l denumeste pe cel pe care "l-a trimis" pe pamant drept DIAVOL!
Asa ca intre tine si Tatal Ceresc eu prefer sa-l cred pe Tatal Ceresc ptr ca el cunoaste mult mai bine adevarul ca tine!


Tatal ceresc a dat pe Fiul Sau ca sa moara pentru pacatele noastre.El a fost intampinat cu daruri pe care i le-au dus magii. Pe satan l-a azvarlit jos pe pamant.Este o mare diferenta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Empty
MesajSubiect: Re: Intrebari si raspunsuri   Intrebari si raspunsuri - Pagina 17 Icon_minitime

Sus In jos
 
Intrebari si raspunsuri
Sus 
Pagina 17 din 24Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 20 ... 24  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Intrebari si raspunsuri
» Noi si altii
» Intrebari cenzurate pe TPU

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Dialoguri :: Dueluri :: Dialog cu pocaitii ?-
Mergi direct la: