Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?

In jos 
+7
Fernando
DRAGOS
Black velvet
Apopii
EmaLovesJesus
Mihai12
Soimos
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 8:05 pm

EmaLovesJesus a scris:
O tot repet ca sa intelegi ca Dumnezeu este o realitate in viata mea.Este atat de real,incat as plati cu viata pentru credinta mea!
Faptul ca tu esti hipnotizata prin autosugestie nu este o dovada ca ceea ce crezi tu este realitate!
Realitatea se dovedeste cu dovezi stiintifice si oricand repetabile, dar pina acum stiinta nu a putut nimic din ceea ce cred 4 miliarde de aberati de pe acesta nefericita planeta!

Vezi ca ai uitat sa imi explici ce contine versetul cu rosu de mai sus!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 10:24 pm

Versetele expuse de tine se refera la cei care fac raul,traiesc in minciuna si fac voia diavolului.Ti-am mai dat trimiteri de la Galateni5 despre faptele lui Dumnezeu si a celui rau.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeDum Ian 01, 2012 11:17 pm

EmaLovesJesus a scris:
Versetele expuse de tine se refera la cei care fac raul,traiesc in minciuna si fac voia diavolului.
.... si iti ma si explica si dupa ce il cunoastem pe Diavol...si ideea asta se verifica nu numai in Biblie ci in realitatea istorica ...si culmea ca tu esti in slujba acestui Dumnezeu si propagi raul cu minciunile tale!

Citat :

Ti-am mai dat trimiteri de la Galateni5 despre faptele lui Dumnezeu si a celui rau.

Si eu ti-am raspuns ca nici macar nu stii sa faci diferenta intre Domnul (adica Isus Christos) si Dumnezeu (Yahwe)

deci eu te intreb de mere si tu imi raspunzi cu pere!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 12:49 am

Ia sa vedem noi ce fapte bune mai faceau evreii :
Mat 23 :30
"şi ziceţi: Dacă am fi trăit noi în zilele părinţilor noştri, nu ne-am fi unit cu ei la vărsarea sîngelui proorocilor. 31 Prin aceasta mărturisiţi despre voi înşivă că sînteţi fiii celor ce au omorît pe prooroci. 32 Voi dar umpleţi măsura părinţilor voştri! 33 Şerpi, pui de năpîrci! Cum veţi scăpa de pedeapsa gheenei?"
Apoi :
De aceea, iată, vă trimet prooroci, înţelepţi şi cărturari. Pe unii din ei îi veţi omorî şi răstigni, pe alţii îi veţi bate în sinagogile voastre, şi -i veţi prigoni din cetate în cetate; 35 ca să vină asupra voastră tot sîngele nevinovat, care a fost vărsat pe pămînt, dela sîngele neprihănitului Abel pînă la sîngele lui Zaharia, fiul lui Barachia, pe care l-aţi omorît între Templu şi altar. 36 Adevărat vă spun, că toate acestea vor veni peste neamul acesta.
Apoi :
Ierusalime, Ierusalime, care omori pe prooroci şi ucizi cu pietre pe cei trimeşi la tine! De cîte ori am vrut să strîng pe copiii tăi cum îşi strînge găina puii supt aripi, şi n'aţi vrut! 38 Iată că vi se lasă casa pustie; 39 căci vă spun că deacum încolo nu Mă veţi mai vedea pînă cînd veţi zice: ,Binecuvîntat este Celce vine în Numele Domnului!``

Urzi23 in dialog :

Daca citim cu luare aminte Mat 23 citim si despre "vărsarea sîngelui proorocilor"
-Proorocii cuvintul cui il vesteau ? =Al lui Dumnezeu
-Omorind Proorocii ce faceau =?
-Cine este contra cuvintului lui Dumnezeu ?=tatal minciunii Cum se numeste cel ce indeamna la omor =ucigator de oameni
Apoi :
Vezi ca nu esti greu de cap si ai priceput ca Mintuitorul avea dreptate cind ii numea "Şerpi, pui de năpîrci! " si cind le face arborele genealogic "Voi sunteţi din tatăl vostru diavolul şi vreţi să faceţi poftele tatălui vostru. El, de la început, a fost ucigător de oameni şi nu a stat întru adevăr, pentru că nu este adevăr întru el."
Apoi :
Tu ai ochelari de cal scoti un verset din context si te asterni la batut cimpii
Apoi :
Poftele cui le faci tu scriind numai aberatii "Când grăieşte minciuna, grăieşte dintru ale sale, căci este mincinos şi tatăl minciunii ".
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 1:02 am

Ma intereseaza daca exista si "mintuitor de atei" in clasament .Eu vad ca @soimos nu este botezat ,cred ca ai dat de nasii tai(s-a intilnit dracul cu nasisu ) eu cu Ema si Mihai >Peste 1 luna te ducem la Dimbovita unde iese din Bucuresti sa te botezam hohot O sa vina si Parintele sa te miruiasca si sa te impartaseasca ,hainute gasesc eu cu colegii pe la SH sa pregatim trusoul pentru tine .Cadou de la mine vei avea o carticica de rugaciuni si o Sf Icoana ,fie mai plusez si o sticla de Sf Aghiazma sa iei cite o lingura pe burta goala dupa ce spui rugaciunea dimineata si vei vedea si tu ca nu se strica aghiazma si te vei ,pocai ,vei deveni mai activ ca martorii lui yehova si muuuult mai insistent ca ei hohot Vezi ca nu esti greu de cap si ai priceput ca Bunul Dumnezeu nu a uitat de tine si esti si tu inclus in planul lui ,acum ai priceput ca Dumnezeu actioneaza prin oameni .
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 7:51 am

Tu esti cel care incurca borcanele,nu eu.Are dreptate Urzi,cred ca impreuna cu Mihai o sa reusim sa fim mantuitorii de atei.Bineanreles ca numai si numai cu ajutorul Domnului nostru Isus pe care Il propovaduim.Cand vrei sa te botezi,venim noi acolo sau vii tu in Romania,nu este o problema.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 2:36 pm

EmaLovesJesus a scris:
Are dreptate Urzi,cred ca impreuna cu Mihai o sa reusim sa fim mantuitorii de atei.Bineanreles ca numai si numai cu ajutorul Domnului nostru Isus pe care Il propovaduim.

doh Se pare ca nu prea va ajuta!

”Peste 180.000 de germani au părăsit oficial Biserica Catolică
anul trecut, an marcat de numeroase scandaluri legate de violenţele
sexuale comise de preoţi asupra copiilor, indică raportul anual al
conferinţei episcopale germane, făcut public vineri şi citat de
AFP.

În plus, pentru prima oară numărul retragerilor depăşeşte
numărul celor nou botezaţi, care a fost de 170.000 în 2010. Astfel,
181.193 de germani au făcut demersurile necesare pentru a nu mai
plăti impozite religioase Bisericii Catolice în 2010, aceasta fiind
a doua cifră printre cele mai ridicate de când există ea şi aproape
cu jumătate mai mult decât în 2009. În Germania, comunităţile
protestantă, catolică şi evreiească sunt finanţate printr-un
impozit religios strâns de stat de la cei înscrişi drept
credincioşi la fisc şi redistribuit în consecinţă.
Această
prelevare reprezintă – potrivit landurilor – 8-9 % din impozitul pe
venit.” Sursa
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 2:44 pm

Urzi23 a scris:
.Eu vad ca @soimos nu este botezat ,
vezi gresit ca si pina acum!
M-au dus si pe mine la scaldatoare cand am avut 2-3 luni, mai am si o adeverinta de atunci, ca sa ase procedeaza la catolici!

Citat :

Cadou de la mine vei avea o carticica de rugaciuni
Ai grija sa aibe hartie fina, ca sa nu ma zgarii cu ea la fund!

Citat :

si o Sf Icoana
Sa fii atent sa fie una facatoare de minuni, adica o icoana foarte sexy pe care daca o lingi sa capeti imediat o erectie, ca astea se vand cel mai bine

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 2:58 pm

Crezi ca Soimos va avea o zi in care se va intalni cu Domnul Isus?Eu stiu sigur ca va veni aceea zi.Vom trai si vom vedea.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 4:13 pm

EmaLovesJesus a scris:
Crezi ca Soimos va avea o zi in care se va intalni cu Domnul Isus?Eu stiu sigur ca va veni aceea zi.Vom trai si vom vedea.
Te asigur ca nu ar avea Isus nici un interes sa se intalneasca cu Domnul Soimos ...ci mai degraba cu cei ca tine care l-ati tradat si urmati invataturile idioate ale ucigasilor sai
Eu daca as fi atat de zapacit sa cred in invierea mortilor ...zau ca mi-as face mari ganduri in locul tau ptr faptu ca tu nu numai ca nu ii urmezi Calea si nu asculti de Legile Tatalui sau, ba chiar te-ai inhaitat in banda de criminali in slujba Diavolului care l-au ucis!
Si asta nu este o treaba marunta si nu cred ca Isus se va bucura ca ai facut un pas ca asta ...
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 4:41 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Crezi ca Soimos va avea o zi in care se va intalni cu Domnul Isus?Eu stiu sigur ca va veni aceea zi.Vom trai si vom vedea.
Te asigur ca nu ar avea Isus nici un interes sa se intalneasca cu Domnul Soimos ...ci mai degraba cu cei ca tine care l-ati tradat si urmati invataturile idioate ale ucigasilor sai
Eu daca as fi atat de zapacit sa cred in invierea mortilor ...zau ca mi-as face mari ganduri in locul tau ptr faptu ca tu nu numai ca nu ii urmezi Calea si nu asculti de Legile Tatalui sau, ba chiar te-ai inhaitat in banda de criminali in slujba Diavolului care l-au ucis!
Si asta nu este o treaba marunta si nu cred ca Isus se va bucura ca ai facut un pas ca asta ...

Auzi "domle" @soimos al nostru a invatat cuvinte noi :inhaitat,banda de criminali ,,,,,, ce ai ma tu te pregatesti pentru emisiunea "copii spun lucruri traznite " tavaleala
Apoi :
Tu poate citesti coranul sau cine stie ce carte satanista si nu pricepi nimic Uite coane ce ne invata pe noi Mintuitorul

Poruncă nouă dau vouă: Să vă iubiţi unul pe altul. Precum Eu v-am iubit pe voi, aşa şi voi să vă iubiţi unul pe altul. Întru aceastavor cunoaşte toţi că sunteţi ucenicii Mei, dacă veţi avea dragoste unii faţă de alţii.
(Ioan XIII, 34-35)
Mai mare dragoste decât aceasta nimeni nu are, ca sufletul lui să şi-l pună pentru prietenii săi. Voi sunteţi prietenii Mei, dacăfaceţi ceea ce vă poruncesc. De acum nu vă mai zic slugi, că sluga nu ştie ce face stăpânul său, ci v-am numit pe voi prieteni, pentru cătoate câte am auzit de la Tatăl Meu vi le-am făcut cunoscute. Nu voi M-aţi ales pe Mine, ci Eu v-am ales pe voi şi v-am rânduit să mergeţişi roadă să aduceţi, şi roada voastră să rămână, ca Tatăl să vă dea orice-I veţi cere în numele Meu.
(Ioan XV, 13-14)

Adevărat, adevărat zicvouă: cel ce crede în Mine va face şi el lucrările pe care le fac Eu şi mai mari decât acestea va face, pentru că Eu Mă duc la Tatăl. Şi oriceveţi cere întru numele Meu, aceea voi face, ca să fie slăvit Tatăl întru Fiul. Dacă veţi cere ceva în numele Meu, Eu voi face.
(Ioan XIV, 12-14)
De Mă iubiţi, păziţi poruncile Mele. Şi Eu voi ruga pe Tatăl şi alt Mângâietor vă va da vouă ca să fie cu voi în veac, DuhulAdevărului, pe Care lumea nu poate să-L primească, pentru că nu-L vede, nici nu-L cunoaşte; voi Îl cunoaşteţi, că rămâne la voi şi în voi va fi! Nu vă voi lăsa orfani: voi veni la voi.
(Ioan XIV, 15-18)
Dacă vă urăşte pe voi lumea, să ştiţi că pe Mine mai înainte decât pe voi M-a urât. Dacă aţi fi din lume, lumea ar iubi ce este alsău; dar pentru că nu sunteţi din lume, ci Eu v-am ales pe voi din lume, de aceea lumea vă urăşte. Aduceţi-vă aminte de cuvântul pe care vil-am spus: Nu este sluga mai mare decât stăpânul său. Dacă M-au prigonit pe Mine, şi pe voi vă vor prigoni; dacă au păzit cuvântul Meu, şi pe al vostru îl vor păzi.
(Ioan XV, 17-20)
Apoi :
“De as grai in limbile oamenilor si ale ingerilor, iar dragoste nu am, facutu-m-am arama sunatoare si chimval rasunator. Si de as avea darul proorociei si toate tainele le-as cunoaste, si orice stiinta, si de as avea atata credinta incat sa mut si muntii, iar dragoste nu am, nimic nu sunt. Si de as imparti toata avutia mea si de as da trupul meu ca sa fie ars, iar dragoste nu am, nimic nu-mi foloseste… Si acum raman acestea trei: credinta, nadejdea, dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea” (I Cor. 13, 1-3, 13).Deci dragostea este mai presus de toata stiinta si cunostinta, este mai mare chiar decat celelalte doua virtuti teologice: credinta si nadejdea. Fara puterea dragostei, credinta slabeste, caci credinta “este lucratoare prin dragoste” (Gal. 5, 6), iar nadejdea se ofileste si scade mereu.
Apoi :
Evangheliile sunt, de departe, cea mai importanta carte de intelepciune din istoria umanitatii.
Apoi :
Nici cel mai aprig si anarhic ateu nu ar putea sa gaseasca un om din toate miliardele care s-au perindat pe Pamant…care sa se compare cu Iisus Hristos. Nu exista om cu atata intelepciune, bunatate, spiritualitate, putere de a savarsi miracole…nu exista exemplu mai bun de om cu care sa vrea cineva mai mult sa semene decat cu Iisus Hristos. cel putin din perspectiva asta este corect a spune ca Iisus este divin, ca Iisus este Fiul lui Dumnezeu.
Apoi :
Cand citesti vorbele lui Iisus este ca si cum L-ai auzi vorbind si trebuie sa iti dea lacrimile de fericire!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 5:10 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Are dreptate Urzi,cred ca impreuna cu Mihai o sa reusim sa fim mantuitorii de atei.Bineanreles ca numai si numai cu ajutorul Domnului nostru Isus pe care Il propovaduim.

doh Se pare ca nu prea va ajuta!

”Peste 180.000 de germani au părăsit oficial Biserica Catolică
anul trecut, an marcat de numeroase scandaluri legate de violenţele
sexuale comise de preoţi asupra copiilor, indică raportul anual al
conferinţei episcopale germane, făcut public vineri şi citat de
AFP.

În plus, pentru prima oară numărul retragerilor depăşeşte
numărul celor nou botezaţi, care a fost de 170.000 în 2010. Astfel,
181.193 de germani au făcut demersurile necesare pentru a nu mai
plăti impozite religioase Bisericii Catolice în 2010, aceasta fiind
a doua cifră printre cele mai ridicate de când există ea şi aproape
cu jumătate mai mult decât în 2009. În Germania, comunităţile
protestantă, catolică şi evreiească sunt finanţate printr-un
impozit religios strâns de stat de la cei înscrişi drept
credincioşi la fisc şi redistribuit în consecinţă.


Ipocriti si mincinosi sunt ateii ,te durea mina ma sa spui si citi catolici sunt in germania ? iar cei 180.000 de nemultumiti sunt sub 0,6% tavaleala si majoritatea sunt din fosta RDG adiga germania de est Aia sunt ateii care-si maninca de sub unghie

Nemtii sunt cirpe-n c,,, sa nu mai dea cei 8% pentru cult, au zis ca sunt atei si se arata indignati Dar si cei 180.000 care au spalat putina dau cu nasul pe la Sf Biserica dar in alta parohie de a lor sa nu ii rida lumea De zdrente ce sunt nemtii boteaza copii in cada de baie sau in curte cu furtunul ca pe ciini .
Apoi :
Poate ai uitat ca scrii in Lb romana si noi stam in Romania ,iar voi dati ex din america si din germania ,pai ce treaba avem noi cu ei ?
Apoi :

Tu nu ai spus niomic eu zic sa mai incerci sa te mai straduiesti ,admir efortul tau dar rezultatele tale sunt 0
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 5:33 pm

Urzi23 a scris:

Nemtii sunt cirpe-n c,,,
asta e parerea voastra despre cei care ii invidiati!
Daca ar fi niste carpe ....cum zici si-ar fi vandut si ei tara la straini asa cum o fac toate carpele.
Citat :

sa nu mai dea cei 8% pentru cult,
Pai este si normal!
...sa-si plateasca singur Atoputernicul cheltuiele de lins in c..r

Citat :

De zdrente ce sunt nemtii boteaza copii in cada de baie sau in curte cu furtunul ca pe ciini
Ha ha ha ...tot mai bine ca voi pocaitii care va botezati la raul plin de fecalele si urina turmelor de vaci si oi!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 7:18 pm

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:

Nemtii sunt cirpe-n c,,,
asta e parerea voastra despre cei care ii invidiati!
Daca ar fi niste carpe ....cum zici si-ar fi vandut si ei tara la straini asa cum o fac toate carpele.
Citat :

sa nu mai dea cei 8% pentru cult,
Pai este si normal!
...sa-si plateasca singur Atoputernicul cheltuiele de lins in c..r

Citat :

De zdrente ce sunt nemtii boteaza copii in cada de baie sau in curte cu furtunul ca pe ciini
Ha ha ha ...tot mai bine ca voi pocaitii care va botezati la raul plin de fecalele si urina turmelor de vaci si oi!


Aloooo Vezi ca din riul acela "plin de fecalele si urina turmelor de vaci si oi!" bei si tu apa cind dai drumul la robinet ,poate tu nu ai habar de apa potabila si tu bei apa chioara din baltoace unde te incaieri cu ciinii comunitari pentru o gura de apa .
Apoi :
Eu zic inainte sa apesi pe clape sa pui mintea in functiune ,daca nu ai la ce apela,roaga un adult din familie sa te ghideze .
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 7:34 pm

Urzi23 a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Crezi ca Soimos va avea o zi in care se va intalni cu Domnul Isus?Eu stiu sigur ca va veni aceea zi.Vom trai si vom vedea.
Te asigur ca nu ar avea Isus nici un interes sa se intalneasca cu Domnul Soimos ...ci mai degraba cu cei ca tine care l-ati tradat si urmati invataturile idioate ale ucigasilor sai
Eu daca as fi atat de zapacit sa cred in invierea mortilor ...zau ca mi-as face mari ganduri in locul tau ptr faptu ca tu nu numai ca nu ii urmezi Calea si nu asculti de Legile Tatalui sau, ba chiar te-ai inhaitat in banda de criminali in slujba Diavolului care l-au ucis!
Si asta nu este o treaba marunta si nu cred ca Isus se va bucura ca ai facut un pas ca asta ...

Auzi "domle" @soimos al nostru a invatat cuvinte noi :inhaitat,banda de criminali ,,,,,, ce ai ma tu te pregatesti pentru emisiunea "copii spun lucruri traznite " Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 73390941
Apoi :
Tu poate citesti coranul sau cine stie ce carte satanista si nu pricepi nimic Uite coane ce ne invata pe noi Mintuitorul

Poruncă nouă dau vouă: Să vă iubiţi unul pe altul. Precum Eu v-am iubit pe voi, aşa şi voi să vă iubiţi unul pe altul. Întru aceastavor cunoaşte toţi că sunteţi ucenicii Mei, dacă veţi avea dragoste unii faţă de alţii.
(Ioan XIII, 34-35)
Mai mare dragoste decât aceasta nimeni nu are, ca sufletul lui să şi-l pună pentru prietenii săi. Voi sunteţi prietenii Mei, dacăfaceţi ceea ce vă poruncesc. De acum nu vă mai zic slugi, că sluga nu ştie ce face stăpânul său, ci v-am numit pe voi prieteni, pentru cătoate câte am auzit de la Tatăl Meu vi le-am făcut cunoscute. Nu voi M-aţi ales pe Mine, ci Eu v-am ales pe voi şi v-am rânduit să mergeţişi roadă să aduceţi, şi roada voastră să rămână, ca Tatăl să vă dea orice-I veţi cere în numele Meu.
(Ioan XV, 13-14)

Adevărat, adevărat zicvouă: cel ce crede în Mine va face şi el lucrările pe care le fac Eu şi mai mari decât acestea va face, pentru că Eu Mă duc la Tatăl. Şi oriceveţi cere întru numele Meu, aceea voi face, ca să fie slăvit Tatăl întru Fiul. Dacă veţi cere ceva în numele Meu, Eu voi face.
(Ioan XIV, 12-14)
De Mă iubiţi, păziţi poruncile Mele. Şi Eu voi ruga pe Tatăl şi alt Mângâietor vă va da vouă ca să fie cu voi în veac, DuhulAdevărului, pe Care lumea nu poate să-L primească, pentru că nu-L vede, nici nu-L cunoaşte; voi Îl cunoaşteţi, că rămâne la voi şi în voi va fi! Nu vă voi lăsa orfani: voi veni la voi.
(Ioan XIV, 15-18)
Dacă vă urăşte pe voi lumea, să ştiţi că pe Mine mai înainte decât pe voi M-a urât. Dacă aţi fi din lume, lumea ar iubi ce este alsău; dar pentru că nu sunteţi din lume, ci Eu v-am ales pe voi din lume, de aceea lumea vă urăşte. Aduceţi-vă aminte de cuvântul pe care vil-am spus: Nu este sluga mai mare decât stăpânul său. Dacă M-au prigonit pe Mine, şi pe voi vă vor prigoni; dacă au păzit cuvântul Meu, şi pe al vostru îl vor păzi.
(Ioan XV, 17-20)
Apoi :
“De as grai in limbile oamenilor si ale ingerilor, iar dragoste nu am, facutu-m-am arama sunatoare si chimval rasunator. Si de as avea darul proorociei si toate tainele le-as cunoaste, si orice stiinta, si de as avea atata credinta incat sa mut si muntii, iar dragoste nu am, nimic nu sunt. Si de as imparti toata avutia mea si de as da trupul meu ca sa fie ars, iar dragoste nu am, nimic nu-mi foloseste… Si acum raman acestea trei: credinta, nadejdea, dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea” (I Cor. 13, 1-3, 13).Deci dragostea este mai presus de toata stiinta si cunostinta, este mai mare chiar decat celelalte doua virtuti teologice: credinta si nadejdea. Fara puterea dragostei, credinta slabeste, caci credinta “este lucratoare prin dragoste” (Gal. 5, 6), iar nadejdea se ofileste si scade mereu.
Apoi :
Evangheliile sunt, de departe, cea mai importanta carte de intelepciune din istoria umanitatii.
Apoi :
Nici cel mai aprig si anarhic ateu nu ar putea sa gaseasca un om din toate miliardele care s-au perindat pe Pamant…care sa se compare cu Iisus Hristos. Nu exista om cu atata intelepciune, bunatate, spiritualitate, putere de a savarsi miracole…nu exista exemplu mai bun de om cu care sa vrea cineva mai mult sa semene decat cu Iisus Hristos. cel putin din perspectiva asta este corect a spune ca Iisus este divin, ca Iisus este Fiul lui Dumnezeu.
Apoi :
Cand citesti vorbele lui Iisus este ca si cum L-ai auzi vorbind si trebuie sa iti dea lacrimile de fericire!
Ai dreptate si eu am fost un cui in palmele lui Isus.Pacatele noastre L-au tintuit pe cruce,dar important este ca eu am stiut sa ma intorc la El si sa imi cer iertare,si El mi-a dat iertarea Sa.

"El a luat asupra LUI pacatele noastre"







Se spune despre doi frati care o vreme si-au trait viata complet
diferit. Cel mai mare era temator de Dumnezeu, bun fata de toti. Cel mai
mic era rebel, chiar violent. Cel mai mare a incercat sa-l influenteze,
dar a fost in zadar.
Intr-o seara, pe cand cel mare statea linistit la el acasa, fratele lui a
dat buzna in camera, avand sange pe haine si a strigat:
- Salveaza-ma, daca poti! Am omorat un om si politia este dupa mine!
Cel mare a raspuns:
- Repede! Sa ne schimbam hainele.
Asa au facut. Criminalul s-a imbracat cu haina alba si cel nevinovat a luat-o pe cea patata.
Abia au terminat cand a sosit politia. Vazandu-l pe fratele mai mare cu
haine insangerate, au stiut ca si-au gasit omul si l-au scos din casa.
Nu s-au indoit deloc ca era cel pe care il cautau.
Adus in tribunal, acuzatul si-a recunoscut vina. Judecatorul a fost de
acord cu ceea ce parea o proba clara si l-a condamnat la moarte. El a
avut o ultima dorinta:
- In momentul executiei mele, va rog sa dati fratelui meu aceasta scrisoare.
I s-a implinit dorinta.
Mai tarziu, cand fratele lui a deschis scrisoarea, a citit: "Am murit
in locul tau, in haina ta insangerata, pentru vina ta. Am fost fericit
sa fac acest sacrificiu pentru tine si iti cer numai un lucru: sa
traiesti o viata plina de iubire si bunatate."

Inocentul era acum mort. Nimic nu putea schimba realitatea. Dar ori de
cate ori tovarasii ii cereau fratelui mai mic sa participe la acte de
violenta, el a raspuns:
- Nu pot face aceasta in haina alba pe care am primit-o de la fratele meu care a murit in locul meu.
Aceasta este exact ceea ce a facut Isus pentru fiecare din noi. El
personal nu a cunoscut pacatul, si nu a avut nici un pacat. Dar El a
luat asupra Lui pacatele noastre si a primit pacatele noastre ale
tuturor si a purtat pedeapsa noastra cand a murit pe cruce. Sangele Sau
va poate curati de toate pacatele, la fel cum m-a curatit pe mine de ura
si disperare. El te va face un copil al lui Dumnezeu, unul care va
raspandi dragoste si lumina. Asa spune Dumnezeu in sfanta Lui carte,
Biblia.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:07 pm

EmaLovesJesus a scris:
Asa spune Dumnezeu in sfanta Lui carte,
Biblia.
Zau ca n-am stiut ca Rabinul Moritz (nume generic ptr toti rabinii) este Dumnezeul tau!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:09 pm

Iehova este Dumnezeul meu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:12 pm

EmaLovesJesus a scris:
Iehova este Dumnezeul meu.
Ma bucur ptr tine ca ai trecut la Iudaism si ai inteles sa respecti Legea...si ma bucur ca ti-ai dat seama in sfarsit ca Christos nu e Dumnezeu ...ci Diavolul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:16 pm

Trebuie sa mai repet de multe ori ca Isus este Dumnezeu?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:19 pm

EmaLovesJesus a scris:
Trebuie sa mai repet de multe ori ca Isus este Dumnezeu?
Tu uiti de la mana pina la gura!
Poi nu tu mi-ai scris mai inainte ca Dumnezeul tau este Yehova?
sau ai uitat?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:21 pm

Acest Iehova spune:,,Acesta este Fiul meu preaiubit, pe el să-l ascultaţi! .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:24 pm

Unde spune Iehova prostia asta? da un link
Cumva prin gura criminalului si a excrocului Pavel?

Eu stiu din Deuteronom 13.1-6 ca Dumnezeu le cere evreilor sa il omoare pe Christos...si la fel si pe cei care il urmeaza ...daca nu crezi iti dau versetul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:33 pm

Matei 3:17,,
Şi din ceruri s-a auzit un glas care zicea: „Acesta este Fiul Meu preaiubit în care Îmi găsesc plăcerea.”
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:36 pm

Hallo !
Tu vorbesti de acel Matei care a primit de la Isus putrea de a lucra cu Diavolul?

Pai tu ai pretentia ca intre LEGE adica Deuteronom ...unde vorbeste chiar Yahwe cel care da Legea ...si cioflingarul de Matei sa-il ascult pe cioflingar si sa nesocotesc ce spune CHIAR Dumnezeu?

Tu esti sigura ca intelegi ce spui?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:38 pm

Am certitudinea ca este adevarul lui Dumnezeu.Am incercat si El are putere.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:40 pm

EmaLovesJesus a scris:
Am certitudinea ca este adevarul lui Dumnezeu.Am incercat si El are putere.
Hallo!
Pai nu tocmai Dumnezeu ne spune in ultima sa scriptura ca Biblia crestinilor este penetrata de Diavol?

Poi tu crezi ca Dumnezeu minte?

Sau crezi ca s-a plictisit de a scris o alta scriptura pe care sa o urmatii toti cei care cred in El?

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:49 pm

Scriptura este un tot unitar si exista o corelatie intre Vechiul Testament si Noul Testament,vezi trimiterile au o legatura stransa intre ele.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 11:01 pm

EmaLovesJesus a scris:
Scriptura este un tot unitar si exista o corelatie intre Vechiul Testament si Noul Testament,vezi trimiterile au o legatura stransa intre ele.
Minciuna!
Pana si in ziua de azi Tanachul este tot de sine statator!
'Trimiterile" le vedeti doar voi astia care il credeti pe Diavol ca fiind Dumnzeu !
Nu exista nicio trimetere catre modul diabolic in care s=a nascut Isus din el insusi!
Tot ce spuneti nu sunt altceva decat Minciuni Gogonate!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 1:45 am

EmaLovesJesus a scris:
Am certitudinea ca este adevarul lui Dumnezeu.Am incercat si El are putere.

Si eu l-am incercat pe FSM si crede-ma are o putere cheers cu mult mai mare decat dumnezeul tau sunny
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 8:06 am

Ti-am mai dat versete in care se vede clar ca Isus a venit pe pamant si ca este Fiul lui Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 10:39 am

EmaLovesJesus a scris:
Ti-am mai dat versete in care se vede clar ca Isus a venit pe pamant si ca este Fiul lui Dumnezeu.
Da ... pe pamant am venit si eu ...si sunt si eu Fiul lui Dumnezeu exact ca Isus!

Diferenta este ca eu m-am nascut dintr-o Treime normala ...adica una formata din Mama- Tata+Iubire ...si el dintr-una Diabolica ...adica el a insamantat-o pe propria lui mama ca din acea sarcina la care a participat cu rolul de "toro" ... sa se nasca tot el!
Ai auzit vreodata ceva mai diabolic decat asta?
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:45 pm

EmaLovesJesus a scris:
Ti-am mai dat versete in care se vede clar ca Isus a venit pe pamant si ca este Fiul lui Dumnezeu.

Tu dai numai versete doh la atat se reduce religia voastra, doar la versete, dar ceva real, ceva palpabil, nimic, doar versete doh

Asa si eu pot sa-ti dau destule scrieri, uite, de ex: Ivan Turbinca! Scrie clar ca a reusit sa invinga moartea, pe cand zeul tau Isus n-a reusit, a murit rastignit si n-a inviat decat in duh, nu si in trup, pe cand Ivan a invins moartea!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:57 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Ti-am mai dat versete in care se vede clar ca Isus a venit pe pamant si ca este Fiul lui Dumnezeu.

Tu dai numai versete doh la atat se reduce religia voastra, doar la versete, dar ceva real, ceva palpabil, nimic, doar versete doh

Asa si eu pot sa-ti dau destule scrieri, uite, de ex: Ivan Turbinca! Scrie clar ca a reusit sa invinga moartea, pe cand zeul tau Isus n-a reusit, a murit rastignit si n-a inviat decat in duh, nu si in trup, pe cand Ivan a invins moartea!
Si uite cine isi permite sa-si dea aere de mare cunoscator in ale bibliei si ale religiei, toti amatorii Laughing Laughing
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 1:01 pm

Mihai12 a scris:
Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Ti-am mai dat versete in care se vede clar ca Isus a venit pe pamant si ca este Fiul lui Dumnezeu.

Tu dai numai versete doh la atat se reduce religia voastra, doar la versete, dar ceva real, ceva palpabil, nimic, doar versete doh

Asa si eu pot sa-ti dau destule scrieri, uite, de ex: Ivan Turbinca! Scrie clar ca a reusit sa invinga moartea, pe cand zeul tau Isus n-a reusit, a murit rastignit si n-a inviat decat in duh, nu si in trup, pe cand Ivan a invins moartea!
Si uite cine isi permite sa-si dea aere de mare cunoscator in ale bibliei si ale religiei, toti amatorii Laughing Laughing

Nu-mi dau aere de mare cunoscator! V-am aratat doar ca mai exista si alte mituri si povesti, in afara de ale voastre!

Voi, crestinii, va dati mari aere de cunoscatori in ale textelor scrise de rabinii religiei mozaice! grin

Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?
Sus 
Pagina 5 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Dumnezeu si Diavolul. Care este cel bun si care este cel rau?
» De ce Iisus Hristos nu este diavolul
» Este si Dumnezeu un credincios?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: