Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?

In jos 
+7
Fernando
DRAGOS
Black velvet
Apopii
EmaLovesJesus
Mihai12
Soimos
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 6:42 pm

Daca toti oamenii ar face macar atat cat fac crestinii,ar fi o lume mai buna,am avea o societate mai dezvoltata.Unii ca tine doresc si urmaresc propriile lor interese sa se imbogateasca cat mai mult sa traiasca ei cat mai bine.Dar crestinii se implica in tot felul actiuni de ajutorare si au in vedere pe cei nevoiasi si napastuiti de soarta.Eu sunt mandra ca sunt crestina,nu fac fapte reprobabile,sunt un om cu principii,nu am de ce sa ma rusinez!!
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 6:58 pm

EmaLovesJesus a scris:
Daca toti oamenii ar face macar atat cat fac crestinii,ar fi o lume mai buna

Voi sunteti majoritatea pe planeta si se vede ca lumea e buna precum crestinismul.Voi sunteti majoritatea si in Romania si Romania e pe primul loc la toate relele!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 9:24 pm

Nu toti crestinii sunt si practicanti.Romania este o tara crestina cu numele.Imi pare rau sa spun ca tara
noastra se scalda in sangele copiilor ucisi in pantecele mamei lor acolo
unde ar trebui sa fie protejati.Nici la capitolul divorturilor nu stam
mai bine.Astazi isi fac juraminte inaintea lui Dumnezeu ca se vor iubi
toata viata,si nu peste mult timp raman copii cu ochii in lacrimi si cu
inimioarele zdrobite de durere ca trebuie sa traiasca cu un singur
parinte.Cat despre imoralitate si altele nu mai are rost sa amintesc
caci stim cu totii. Iar pe Dumnezeu oamenii Il cauta cand au vreun
necaz, si multi crestini merg la Biserica de Pasti si de Craciun.Din
pacate multi de aici de pe TPU neaga existenta lui Dumnezeu.Oare asa
trebuie sa arate un crestin adevarat?Cunosc oamenii care sunt
adevaratele valori?Cunosc oamenii care este voia lui Dumnezeu,care sunt
principiile dupa care ar trebui sa traiasca un adevarat crestin?Spune
Dumnezeu despre astfel de crestini:,,Ei Ma cinstesc doar cu buzele dar
inima lor este departe de Mine.,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 9:41 pm

EmaLovesJesus a scris:
Daca toti oamenii ar face macar atat cat fac crestinii,ar fi o lume mai buna,am avea o societate mai dezvoltata.
Vad ca n-ai inteles mare lucru din diferenta intre solutia individuala(rugatul egoist la Dumnezeu sa te ajute) ...si solutia colectiva bazata nu pe rugaciuni ci pe constiinta civica!
Dar de la cine sa ma astept sa inteleaga acest lucru?
De la niste asociali retrasi in biserica care se pregatesc pentru moarte si viata vesnica in Iad?
Voi nu va dati seama ca avand aceasta directie gresita in viata sunteti niste oi proaste numai bune de muls, care traiti pentru o minciuna lansata de niste sarlatani !

Citat :

Unii ca tine doresc si urmaresc propriile lor interese sa se imbogateasca cat mai mult sa traiasca ei cat mai bine.Dar crestinii se implica in tot felul actiuni de ajutorare si au in vedere pe cei nevoiasi si napastuiti de soarta.Eu sunt mandra ca sunt crestina,nu fac fapte reprobabile,sunt un om cu principii,nu am de ce sa ma rusinez!!
Asta poti sa i-o vinzi lui Mutu sau lui Cutzu!
Odata ca nu exista om mai lacom si mai avid de imbogatire ca pocaitu!

Si doi ...ceea ce faceti voi este kk-maka uns cu kk!
Problemele a sute de mii de oameni slabi sau bolnavi nu le rezolvati voi, ci este datoria societatii sa le rezolve PE TOATE!!!
Dar ptr a le putea rezolva este nevoie de o societate DEZVOLTATA, asa cum este de exemplu cea din tarile germanice sau tarile nordice!
Si ptr o societate dezvoltata este nevoie de oameni cu spirit civic si bine pregatiti profesional, ...asa ca voi care studiati Biblia si sunteti asociali petrecandu-va viata in cercul vostru stramt de confrati intru aberatii, voi SUNTETI O PIEDICA SOCIALA si PRINCIPALA CAUZA a saraciei altora si a societatii slabe si nedezvoltate!

Omul este o fiinta sociala si obligatioa fiecarui om este sa fie activ social si sa aibe spirit civiv, nu sa va retrageti in biserica si sa va rugati lui Dracu sa va mantuiasca!
Diferenta intre un om normal si unul ABERAT ca voi consta in faptul ca Omul normal STIE ca are o singura viata, iar voi credeti ca viata incepe dupa ce toate organele vitale din corpul omului care intretin viata ... nu mai lucreaza si au murit!

Sufletul nu are viata, ptr ca viata este un proces biologic, iar sufletele nu au corp cu inima ficat si altele ca sa intretina un proces biologic!

Asa ca "viata sufletului" nu se numeste viata ... ci Trilipishca , asa ca pe voi nu va asteapta "viata vesnica" ci Trilipisca venica!

Si zau ca prostie mai mare ca asta nu exista!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 9:55 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nu toti crestinii sunt si practicanti.Romania este o tara crestina cu numele.Imi pare rau sa spun ca tara noastra se scalda in sangele copiilor ucisi in pantecele mamei lor acolo unde ar trebui sa fie protejati.
Ha ha ha ... tu traiesti in evul mediu?
Tu stii ce inseamna responsabilitatea de a avea copii?
Sau crezi ca e suficient sa puiesti ca o iepurita ?

Cum ar fi daca v-ati trezi la biserica in cativa ani cu 1 miliard de copii, adica cam cate avorturi s-au comis in ultimii ani numai in Romania?
Oare cum v-ati descurca?
V-ar ajuta Dumnezeu sa-i tineti pe toti?

daca da ...de ce nu cereti ca toti copii abandonati sa fie adusi la biserica voastra?

Sau la voi totul este o minciuna ...afara vopsiti gardu ...si inauntru sta diavolul!
Mai intai implicati-va voi sa rezolvati aceasta problema sociala a copiilor abandonati, si dupa ce le-ati rezolvat pe toate aveti dreptul de a cere oprirea avorturilor ptr ca voi sunteti capabili sa cresteti sute de miloane de bebelusi!
Tu cati copii ai adoptat de iti permiti sa-i critici pe cele care fac avort?

Pai un copil este o minune a naturii si nu o floasca de noroi kkta de marele Cimpan-Zeu, iar unei minuni a naturii, viitor Dumnezeu ca si parintii sai, trebuie sa ii acorzi tu mama tot timpul tau liber, toata dragostea ta, iar tatal trebuie sa ii asigure cele mai superioare conditii de viata si cea mai buna educatie ...ca acel copil sa devina OM!

Tu crezi ca pe pamantul asta este loc ptr vre-o 100 de miliarde de aberati trepanati la creier cu ajutorul Bibliei, care ca orice pocait vrea Casa cea mai frumoasa, masina cea mai de fala.++++ ?

Tu oare nu iti dai seama ca pe tine te mana Diavolul care vrea distrugerea pamantului si a speciei umane, doar ptr ca voi aveti asigurata viata vesnica in Iad!
Tu nu realizezi ca pe pamantul acesta nu sunt resurse ptr 100 de miliarde de oameni, care toti doresc curent electric locuinta incalzita apa calda, calculator?
Pai de ce nu stati in bordeie ca Isus si sa va rezumati la saracia care o avea si o propovaduia Isus?
Nu cumva ptr ca sunteti niste mincinosi si farisei?


Citat :

Cat despre imoralitate si altele nu mai are rost sa amintesc
caci stim cu totii.
Stim si noi!
In copilarie am avut o singura vecina sambatara si aia a ajuns curva strazii...dar s-a scos ca a plecat in America unde a devenit proprietara de Bordel!

Citat :

Iar pe Dumnezeu oamenii Il cauta cand au vreun necaz,
Il cauta numai prostii!
Cei inteligenti stiu ca nu Dumnezeu le rezolva problemele!

revino-ti fata cu picioarele pe pamant, ca esti plecata cu capul in cer, si iata ca asa esti rupta de realitate!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:18 pm

Sunt o mama foarte responsabila.Este un pacat sa faci avort.Dar sunt si alte metode de contraceptie,ca doar nu suntem in evul mediu!Daca am adus pe lume trei copiii le-am dat o educatie buna,m-am ingrijit de ei sa nu le lipseasca nimic.Nu este padure fara uscaturi.O fi ajuns o pocaita la bordel,dar nu uita ca restul de 99 sunt nepocaite.Deci posibilitatea ca o pocaita adevarata sa ajunga acolo este de 1 la suta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:26 pm

EmaLovesJesus a scris:
Sunt o mama foarte responsabila.Este un pacat sa faci avort.
Mai mare pacat este sa aduci pe lume un copil care sa devina NEOM ptr ca parintii nu ii pot asigura conditii normale de dezvoltare.
Avortul este doar ultima solutie!

Citat :

Daca am adus pe lume trei copiii le-am dat o educatie buna

Te cred, si nici nu m-am gandit vreodata despre tine altfel!
Problema pe care ti-o reprosez este faptul ca nu constientizezi pericolul unui spor demografic accentuat!
Dar din pacate traim chiar azi inceputurile unor vremuri in care vei vedea ca era mult mai bine ptr copil sa moara avortat decat mort de foame sau mort in razboi!

Citat :

Deci posibilitatea ca o pocaita adevarata sa ajunga acolo este de 1 la suta.
Mai degraba este deja vizibil ca toate curvele se pocaiesc si ca bisericile voastre sunt pline de borfasi, betivi si curvari , sau curve care cauta salvarea biblica promisa de un criminal!(adica de Pavel)
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:45 pm

Fiecare om are dreptul sa primeasca iertarea.Dumnezeu ofera aceasta sansa tuturor.Asta-i harul.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:51 pm

EmaLovesJesus a scris:
Fiecare om are dreptul sa primeasca iertarea.Dumnezeu ofera aceasta sansa tuturor.Asta-i harul.
Se vede ca Harul este al Diavolului!
Iertarea se primeste numai dupa izbavirea pedepei primite ptr incalcarea legii!
Voi biserica nu aveti nici dreptul si nici puterea sa-i iertati pe borfasi si curve ...si nici sa-i amagiti cu minciunile voastre!

Ei trebuiau sa stie de la inceput ca cele 10 porunci nu au voie sa le incalce!
Daca le-au incalcat, atunci sa-si astepte pedeapsa!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:55 pm

Si tu vrei sa spui ca nu ai calcat nici una din cele zece porunci?Tu nu ai nevoie de iertare?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 11:00 pm

EmaLovesJesus a scris:
Si tu vrei sa spui ca nu ai calcat nici una din cele zece porunci?Tu nu ai nevoie de iertare?
Evident ca nu!
Deci nici nu am nevoie de iertare de la nimeni!
Nu spun ca nu am gresit, dar am invatat din greselile facute si nu le-am mai repetat, deci nu am pacatuit, ptr ca pacat este sa persisti constient in greseala si la mine nu a fost cazul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 11:05 pm

Da,dar daca ai gresit,inseamna ca vei suporta consecintele pacatelor tale.Si tu ai nevoie de iertare Domnului Isus.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 11:08 pm

EmaLovesJesus a scris:
Da,dar daca ai gresit,inseamna ca vei suporta consecintele pacatelor tale.Si tu ai nevoie de iertare Domnului Isus.
Eu nu am pacate ci doar greseli!
Iar greselile mele fii sigura ca le-am plati deja cu varf si indesat!
Eu nu am nici un Domn Isus, si nici daca ar exista nu am nevoie de iertarea lui ptr ca el este DRACU!
Si asta nu o zic eu ci o zice chiar Biblia ...bineinteles daca o citesti cu mintea limpede!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 7:48 am

Cine nu are pe Fiul,nu are nici pe Tatal!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 9:49 am

EmaLovesJesus a scris:
Cine nu are pe Fiul,nu are nici pe Tatal!
Cine a spus asta?
Dumnezeul ne-tatal ... sau vre-un cioflingar criminal?

Tu pe cine crezi ... crezi cumva pe ucigasul cioflingar?

Pai atunci sa astepti sa primesti mantuirea tot de la cioflingar si nu de la Dumnezeu
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 11:39 am

Dumnezeu nu este Diavolul! Dumnezeu este doar personajul cel rau al bibliei! Crestinii avand in ei samanta raului

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Vrajitoare1

e normal sa-l numeasca bun pe cel care ucide aproape toata rasa umana la potop si nimiceste toti oamenii din Sodoma si Gomora.

Eu i-as intreba pe crestini, ce vina aveau copii nou nascuti sau cei din pantecele mamelor lor, de pe vremea potopului si din cele doua orase, de ce i-a omorat? Ce fel de zeu mai este si asta de omoara copii nevinovati doar ca asa i se scoala lui?

Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 4:05 pm

Vezi bre ca esti in ratacire ,

2. Iar Aaron le-a zis: "Scoateti cerceii de aur din urechile femeilor si fetelor voastre si aduceti-i la mine".
3. Atunci intregul popor a scos cerceii cei de aur din urechile femeilor si i-a adus la Aaron.
4. Si el i-a luat din mainile lor, i-a topit in tipar si a facut din ei un vitel turnat si le-a zis: "Iata-i pe dumnezeii tai, Israele, cei ce te-au scos din tara Egiptului!"

Apoi :

Cred ca ai priceput ce inseamna "intregul popor"
Apoi :
Cine sa ii fi indemnat pe evrei sa faca asa ceva banuiesc ca nu vitelul a scos poporul evreu "cu mina tare din egipt " hohot
Apoi :
Tu oi fi evreu si te oftici ca : "Piatra pe care au nesocotit-o ziditorii, aceasta a ajuns sa fie in capul unghiului. De la Domnul a fost aceasta si este lucru minunat in ochii nostri»? De aceea va spun ca imparatia lui Dumnezeu se va lua de la voi si se va da neamului care va face roadele ei " =))

Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 4:13 pm

Black velvet a scris:
Dumnezeu nu este Diavolul! Dumnezeu este doar personajul cel rau al bibliei! Crestinii avand in ei samanta raului

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Vrajitoare1

e normal sa-l numeasca bun pe cel care ucide aproape toata rasa umana la potop si nimiceste toti oamenii din Sodoma si Gomora.

Eu i-as intreba pe crestini, ce vina aveau copii nou nascuti sau cei din pantecele mamelor lor, de pe vremea potopului si din cele doua orase, de ce i-a omorat? Ce fel de zeu mai este si asta de omoara copii nevinovati doar ca asa i se scoala lui?


Altu caruia nu ii da nimeni dreptate si s-a apucat sa si-o proclame, poate i se face cuiva mila de el sa il aprobe?

Apoi :
Te pomenesti bre ca oi fi homosesxual si plingi dupa stramosii din sodoma si gomora .
Apoi :
Tu nu ai spus nimic eu zic sa mai incerci ,apreciez interesul tau dar cu vorbe chioare nu spui nimic .Incearca sa treci si tu de primele 10 pagini ale Bibliei si apoi poti sa te bagi in gura oamenilor mari
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 4:16 pm

Black velvet a scris:
Dumnezeu nu este Diavolul! Dumnezeu este doar personajul cel rau al bibliei! Crestinii avand in ei samanta raului

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Vrajitoare1

e normal sa-l numeasca bun pe cel care ucide aproape toata rasa umana la potop si nimiceste toti oamenii din Sodoma si Gomora.

Eu i-as intreba pe crestini, ce vina aveau copii nou nascuti sau cei din pantecele mamelor lor, de pe vremea potopului si din cele doua orase, de ce i-a omorat? Ce fel de zeu mai este si asta de omoara copii nevinovati doar ca asa i se scoala lui?


Black, ei isi vor sustine naivitatea lor si anume: "dumnezeu e unu bun" apoi iti zic:"dar dumnezeu e unu gelos" apoi iti zic: "dar dumnezeu e intelept" apoi iti zic: "dar dumnezeu pedepseste prin copii" si o contradictie cu alta, pt ca toata biblia e o contradictie... aia e... eu in locu lor n-as vorbii, pt o institutie care prin INCHIZITIE SI CRUCIADE AU OMORAT ATATIA OAMENI, e o institutie CRIMINALA, nimeni nu poate sa zica ca: "nu e asa" ca devine IDIOT...
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 4:55 pm

DRAGOS a scris:
Black velvet a scris:
Dumnezeu nu este Diavolul! Dumnezeu este doar personajul cel rau al bibliei! Crestinii avand in ei samanta raului

e normal sa-l numeasca bun pe cel care ucide aproape toata rasa umana la potop si nimiceste toti oamenii din Sodoma si Gomora.

Eu i-as intreba pe crestini, ce vina aveau copii nou nascuti sau cei din pantecele mamelor lor, de pe vremea potopului si din cele doua orase, de ce i-a omorat? Ce fel de zeu mai este si asta de omoara copii nevinovati doar ca asa i se scoala lui?


Black, ei isi vor sustine naivitatea lor si anume: "dumnezeu e unu bun" apoi iti zic:"dar dumnezeu e unu gelos" apoi iti zic: "dar dumnezeu e intelept" apoi iti zic: "dar dumnezeu pedepseste prin copii" si o contradictie cu alta, pt ca toata biblia e o contradictie... aia e... eu in locu lor n-as vorbii, pt o institutie care prin INCHIZITIE SI CRUCIADE AU OMORAT ATATIA OAMENI, e o institutie CRIMINALA, nimeni nu poate sa zica ca: "nu e asa" ca devine IDIOT...

Cita ipocrizie ai in tine coane @DRAGOS,poate ai uitat cite zeci de milioane de oameni au omorit ateii in numai 200 de ani .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 5:13 pm

Urzi23 a scris:


Cita ipocrizie ai in tine coane @DRAGOS,poate ai uitat cite zeci de milioane de oameni au omorit ateii in numai 200 de ani .

Nu ai inteles esentialul!
Si anume ca in numele ateismului nu s-au comis crime, asa cum s-au comis in numele lui Dumnezeu si in interesul unor religii sau biserici.

In numele lui Dumnezeu s-au ucis milioane de necredinciosi, s-au purtat razboaie si se vor mai purta in viitor, si se mai pun si astazi bombe pe motive ce tin de religie si de ce le dicteaza "dumnzeu"

Faptul ca unii atei au omorat ptr interesele lor sau din alte motive este la fel de semnificativ ca sa acuzi ca un criminal este microbist si nu scapa nici un meci la televizor!

Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 6:01 pm

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:


Cita ipocrizie ai in tine coane @DRAGOS,poate ai uitat cite zeci de milioane de oameni au omorit ateii in numai 200 de ani .

Nu ai inteles esentialul!
Si anume ca in numele ateismului nu s-au comis crime, asa cum s-au comis in numele lui Dumnezeu si in interesul unor religii sau biserici.

In numele lui Dumnezeu s-au ucis milioane de necredinciosi, s-au purtat razboaie si se vor mai purta in viitor, si se mai pun si astazi bombe pe motive ce tin de religie si de ce le dicteaza "dumnzeu"

Faptul ca unii atei au omorat ptr interesele lor sau din alte motive este la fel de semnificativ ca sa acuzi ca un criminal este microbist si nu scapa nici un meci la televizor!


Auzi "domle" stalin microbist hohot ,au mai fost niste microbisti si in germania ,centrau pe usa si iesea golul pe cos sub forma de fum ,daca te aud urmasii lui Avraam te cocoseaza in batai .
Apoi :
Hai ca ma faci sa ma sparg de ris .
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 8:01 pm

Urzi23 a scris:

Auzi "domle" stalin microbist hohot ,au mai fost niste microbisti si in germania ,centrau pe usa si iesea golul pe cos sub forma de fum ,daca te aud urmasii lui Avraam te cocoseaza in batai .
Apoi :
Hai ca ma faci sa ma sparg de ris .
Fi atent cu remarcile adresate si cu atacurile la persoana caci eu pina acum te-am respectat si nu te-am atacat!

Deci fara respect nu exista dialog pe acest forum!

Cat despre cocosit in batai avem chiar mai multi prieteni iudei care posteaza pe acest forum!

Deci lasa comentarii jignitoare si inutile ptr ca prin acestea nu esti grozav decat la tine in mahala, aici pe forum ca sa fi grozav trebuie sa aduci argumente incontestabile la fiecare discutie, si te asigur ca vei fi respectat si admirat ptr asta!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 8:35 pm

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:

Auzi "domle" stalin microbist hohot ,au mai fost niste microbisti si in germania ,centrau pe usa si iesea golul pe cos sub forma de fum ,daca te aud urmasii lui Avraam te cocoseaza in batai .
Apoi :
Hai ca ma faci sa ma sparg de ris .
Fi atent cu remarcile adresate si cu atacurile la persoana caci eu pina acum te-am respectat si nu te-am atacat!

Deci fara respect nu exista dialog pe acest forum!

Cat despre cocosit in batai avem chiar mai multi prieteni iudei care posteaza pe acest forum!

Deci lasa comentarii jignitoare si inutile ptr ca prin acestea nu esti grozav decat la tine in mahala, aici pe forum ca sa fi grozav trebuie sa aduci argumente incontestabile la fiecare discutie, si te asigur ca vei fi respectat si admirat ptr asta!


Aloooo eu zic sa mai citesti ce postezi ,poate mergi pe principiul "tu cind gresesti ai dreptate " Parca ma intorc in urma cu 50 de ani cind "tramvaiul in mers avea prioritate "
Apoi :
Eu zic sa gindesti cind postezi si sa nu te lasi dus de val ,am inteles de unde apare dilema ta ,tu nu ai ghabar cine sunt urmasii lui Avraam ,pentru asta poti folosi wikipedia .
Apoi :
Umbla vorba prin popor "vezi mai intii birna din ochiul tau,,,,,"
Apoi :
,,,,,,,,,,,,,,,
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Dec 29, 2011 8:43 pm

Urzi23 a scris:


Aloooo eu zic sa mai citesti ce postezi ,poate mergi pe principiul "tu cind gresesti ai dreptate "

Mai degraba concentreaza-te sa intelegi mai bine ce postez!

Eu consider ca am dreptate doar atunci cand am dovezi imbatabile pe care tu sau altii nu le pot rasturna!

Citat :

Umbla vorba prin popor "vezi mai intii birna din ochiul tau,,,,,"
Apoi :
,,,,,,,,,,,,,,,

Tu inca nu ai motive sa vorbesti de barnele din ochii mei ptr ca deocamdata te-am respectat, dar asta nici pe departe nu inseamna ca va ramane asa daca nu intelegi sa te comporti civilizat si respectuos!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 1:09 am

Urzi23 a scris:
cite zeci de milioane de oameni au omorit ateii in numai 200 de ani .

grin

Hai sa-ti explic ce este inchizitia, ea este o institutie bisericeasca ce a omorat milioane de oameni in cele mai oribile moduri si asta pentru a impune crestinismul ca fiind adevar absolut!

Daca tu afirmi ca ateii au omorat pe cineva, atunci trebuie sa demonstrezi ca ateii au avut o biserica si o institutie bisericeasca atee si care a omorat pentru a impune ateismul! grin

Si pentru ca-l considerai pe Hitler ateu, afla ca a fost tot crestin sadea, in ciuda faptului ca cocheta, de ochii lumii, cu traditiile nordice!

”Cred astăzi că ceea ce fac este în deplină concordanță cu vrerea Creatorului Atotputernic. (Mein Kampf, Vol. 1 Capitolul 2)

Chiar și acum nu mă simt rușinat să spun că, pătruns de un entuziasm vulcanic, am căzut în genunchi și am mulțumit Cerurilor din preaplinul inimii pentru că mi-au oferit șansa să trăiesc asemenea vremuri. (Mein Kampf, Vol. 1 Capitolul 5)”


Deci si Hitler ii multumea lui dumnezeu pentru ceea ce a facut! Se pare ca era chiar crestin practicant!!!

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Hitler_at_catholic_church

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 3e0evoei

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Sye5f1ww

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 N374qbia

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 R9e1nr53

Sus In jos
http://www.paganism.ro
al3xandra
Pedestras
Pedestras
al3xandra


Numarul mesajelor : 8
Varsta : 34
Localizare : Turda
Puncte : 8
Data de inscriere : 29/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 3:27 am

am stat si am citit o parte din comentariile voastre...din cate vad sunt o gramada de fanatici religiosi care apara cu vehementa biblia fara a-si da seama ca ii o minciuna totala ce scrie acolo....incepand de la adam si eva-----din cate stiu eu biblia zice ca iarta daca vrei sa fi iertat...cand adam a muscat din mar....dumnezeu nu la iertat Wink....religiile mai mult au fost create pt a indobitocii lumea si a nu vedea realitatea asa cu este ea....pt ca noi prin esenta noastra trebuie sa credem in ceva....si daca nu intr-un dumnezeu atunci in ce? si asa a luat viata religia pe care multi dintre noi o venereaza si o apara fara a-si da seama ca sunt orbiti de ea....cat despre ateei....nu cred ca au mers vre-odata la vre-o usa sa convinga pe cineva sa treaca la ateeism asa cum fac majoritatea pocaitilor ... nu cred ca au facut vre-un razboi sau au omorat pe careva...cat despre crestinism...catzi popi si calugari au violat copii....cate rezboaie sau facut in numele bisericii....eu zic ca asia ce tin chiar asa tare cu biserica sa stea si sa se gandeasca un pic logic la toata istoria oamenirii....si sa nu se asculte numa ce zice popa...ca si popa ii om ca noi si poate are mai multe pacate...sau biblia...inca de cand a fost scrisa a fost macista....nu inteleg de ce dar in fine...poate is eu mai mica si mai prostuta...sau poate ca vad altfel lucrurile decat altii....:-??
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 7:59 am

Hitler crestin?Cea mai buna gluma!Facea acest lucru doar de ochii lumii!Eu va tot repet,dupa fapte ii veti cunoaste.Nu toti cei ce zic ,,Doamne Doamne'' vor intra in Imparatia lui Dumnezeu.
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 11:57 am

al3xandra a scris:
am stat si am citit o parte din comentariile voastre...din cate vad sunt o gramada de fanatici religiosi care apara cu vehementa biblia fara a-si da seama ca ii o minciuna totala ce scrie acolo....incepand de la adam si eva-----din cate stiu eu biblia zice ca iarta daca vrei sa fi iertat...cand adam a muscat din mar....dumnezeu nu la iertat Wink....religiile mai mult au fost create pt a indobitocii lumea si a nu vedea realitatea asa cu este ea....pt ca noi prin esenta noastra trebuie sa credem in ceva....si daca nu intr-un dumnezeu atunci in ce? si asa a luat viata religia pe care multi dintre noi o venereaza si o apara fara a-si da seama ca sunt orbiti de ea....cat despre ateei....nu cred ca au mers vre-odata la vre-o usa sa convinga pe cineva sa treaca la ateeism asa cum fac majoritatea pocaitilor ... nu cred ca au facut vre-un razboi sau au omorat pe careva...cat despre crestinism...catzi popi si calugari au violat copii....cate rezboaie sau facut in numele bisericii....eu zic ca asia ce tin chiar asa tare cu biserica sa stea si sa se gandeasca un pic logic la toata istoria oamenirii....si sa nu se asculte numa ce zice popa...ca si popa ii om ca noi si poate are mai multe pacate...sau biblia...inca de cand a fost scrisa a fost macista....nu inteleg de ce dar in fine...poate is eu mai mica si mai prostuta...sau poate ca vad altfel lucrurile decat altii....:-??

Asa este cum spui tu, dar... fanaticii religiosi tocmai de asta sunt fanatici, ei nu accepta realitatea si o inlocuiesc cu fictiunea religioasa. Daca basmul asta biblic nu ar contine in el atatea orori si masacre facute de zeul lor si de supusii sai pentru el, nici fanaticii nu ar fi facut atatea zeci de milioane de crime (inchizitie, cruciade, crestinari fortate) pentru a-i face pe plac zeului! In schimb, ce spera ”bunul” crestin, viata vesnica in tara lui Alice...
Sus In jos
Cyberman
Lancier
Lancier
Cyberman


Numarul mesajelor : 401
Localizare : In mintea ta
Puncte : 428
Data de inscriere : 25/05/2010

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 11:59 am

EmaLovesJesus a scris:
Hitler crestin?Cea mai buna gluma!Facea acest lucru doar de ochii lumii!Eu va tot repet,dupa fapte ii veti cunoaste.Nu toti cei ce zic ,,Doamne Doamne'' vor intra in Imparatia lui Dumnezeu.

Gluma? Tu nu vezi din poze ca era crestin practicant? Ba mai mult, mai si picta icoane. Ce ti-e greu sa crezi ceea ce vezi?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 6:08 pm

Daca locuiesti in garaj,nu esti masina.Daca intri intr-o Biserica nu esti neaparat crestin.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 6:43 pm

EmaLovesJesus a scris:
Daca locuiesti in garaj,nu esti masina.Daca intri intr-o Biserica nu esti neaparat crestin.

Sa stii ca eu iti dau dreptate! Degeaba s-a dus Hitler si s-a inchinat in biserica, degeaba a pictat icoane, degeaba a batut chiar si pe moneda nationala biserica, degeaba l-a tot pomenit pe Creator in cartea sa de capatai, daca nu asculta intocmai si de poruncile lui Isus, scrise in biblie:

"Cât despre vrasmasii mei, care n-au vrut sa împaratesc eu peste ei, aduceti-i încoace, si taiati-i înaintea mea." - Luca 19:27.

Cel ce vine la Mine si nu uraste pe tatal sau si pe mama sa si pe frati si pe surori si femeie si copii, ba si pe sufletul sau, nu poate fi ucenic al Meu" (Luca 14, 26)

Acum, sa nu spui ca n-a fost crestin adevarat doar pentru ca a folosit bombe si camere de gazare, in conditiile in care Isus ii cerea sa foloseasca sabia!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 6:51 pm

Esti rautacios!In versetul pe care mi-l tot aduci este vorba despre o pilda care prefigureaza ce se va intampla celor care nu accepta autoritatea Lui Dumnezeu peste ei.Un crestin adevarat nu ucide!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitimeVin Dec 30, 2011 6:57 pm

EmaLovesJesus a scris:
Esti rautacios!In versetul pe care mi-l tot aduci este vorba despre o pilda care prefigureaza ce se va intampla celor care nu accepta autoritatea Lui Dumnezeu peste ei.

Pai... exact asta a inteles si Hitler din acel verset si cum si el s-a considerat trimisul lui dumnezeu pe pamant, a indeplinit exact voia tatalui sau!

Citat :
Un crestin adevarat nu ucide!

Un crestin adevarat respecta ceea ce este scris in biblie, un crestin fals respecta doar ceea ce-i convine lui! Hitler a fost, prin credinta si fapte, un crestin adevarat!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Continut sponsorizat





Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?
Sus 
Pagina 3 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Dumnezeu si Diavolul. Care este cel bun si care este cel rau?
» De ce Iisus Hristos nu este diavolul
» Este si Dumnezeu un credincios?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: