Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?

In jos 
+7
Fernando
DRAGOS
Black velvet
Apopii
EmaLovesJesus
Mihai12
Soimos
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 4:39 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Ti-am mai spus,credinta mea nu se bazeaza doar pe cele scrise in Biblie,ci este o relatie personala cu Domnul Isus.El mi-a dat Duhul Sfant care este cu mine si in mine!El imi da putere ca sa pot sa traiesc ca un crestin adevarat.
Relatia ta personala este doar in imaginatia ta!
Ca doar nu vrei sa ma faci sa cred ca l-ai chemat la o cafea sau ai relatii de afaceri sau extaconjugale cu Isus?

A aparut Soimos!Ne faceam griji ca ti s-a intamplat ceva.Este o relatie de prietenie sfanta,curata care are loc prin rugaciune si prin umblarea in Duhul Sfant.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 4:40 pm

Soimos a scris:


A aparut Soimos!Ne faceam griji ca ti s-a intamplat ceva.Este o relatie de prietenie sfanta,curata care are loc prin rugaciune si prin umblarea in Duhul Sfant.
Ai ajuns cumva si tu in Nirvana?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 4:45 pm

De ce intrebi?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 4:56 pm

De curiozitate !
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 5:25 pm

Urzi23 a scris:
Apopii a scris:
Mihai12 a scris:
Eu nu prea am vazut forumuri facute de crestini dedicate ateismului

Pai, nici acesta nu este dedicat religiei, ci ateismului!

ATEÍSM s. n. Negare a existenței lui Dumnezeu și a oricărei divinități; concepție care se bazează pe această negare. – Din fr. athéisme.

Daca voi veniti si postati aici si sustineti idei contrare ateismului, in loc sa mergeti pe forumurile religioase, nu e vina noastra! Chiar asa, de ce nu mergeti pe forumuri in care sa puteti discuta in consens cu ceilalti? Este crestineste sa mergeti in casa altora si sa le atacati conceptiile?

Noi am venit aici din IUBIRE CRESTINA sa va indreptam conceptiile strimbe


Da... asa au procedat si cei care au plecat sa lupte in cruciade pentru a-i omora pe cei cu alta religie, asa au procedat si inchizitorii care au torturat si omorat milioane de oameni, asa au procedat si cei care i-au crestinat fortat pe oameni, prin forta armelor si a legilor!

Aceaste metode ale teologului din perioada antică târzie vor fi preluate de inchiziție dintre ele două argumente ale lui Augustinus vor fi mai frecvent utilizate:

Unuia care s-a rătăcit, arată-i la calea cea bună, dacă el refuză să o urmeze, atunci obligă-l ca o dovadă de iubire creștinească a aproapelui tău. Ereticii sunt oi rătăcite pe care păstorul creștin cu toiagul și ciomagul aduce copii înapoi în turmă. Tortura este legitimă, pentru că ea nu strică sufletul ci numai carnea păcătoasă. În consecință era mai bine un eretic să fie ars, decât să urmeze un drum greșit.

Ereticul are posibilitatea de a alege între: întoarcerea pe calea cea dreaptă, adevărată a bisericii cu dragoste și încredere în Dumnezeu sau cea de schingiuire cu pierderea vieții.
Sursa

Si mai aveti tupeul sa negati ca religia voastra nu este o religie a raului doh
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 6:19 pm

Apopii a scris:
Urzi23 a scris:
Apopii a scris:


Pai, nici acesta nu este dedicat religiei, ci ateismului!

ATEÍSM s. n. Negare a existenței lui Dumnezeu și a oricărei divinități; concepție care se bazează pe această negare. – Din fr. athéisme.

Daca voi veniti si postati aici si sustineti idei contrare ateismului, in loc sa mergeti pe forumurile religioase, nu e vina noastra! Chiar asa, de ce nu mergeti pe forumuri in care sa puteti discuta in consens cu ceilalti? Este crestineste sa mergeti in casa altora si sa le atacati conceptiile?

Noi am venit aici din IUBIRE CRESTINA sa va indreptam conceptiile strimbe


Da... asa au procedat si cei care au plecat sa lupte in cruciade pentru a-i omora pe cei cu alta religie, asa au procedat si inchizitorii care au torturat si omorat milioane de oameni, asa au procedat si cei care i-au crestinat fortat pe oameni, prin forta armelor si a legilor!

Aceaste metode ale teologului din perioada antică târzie vor fi preluate de inchiziție dintre ele două argumente ale lui Augustinus vor fi mai frecvent utilizate:

Unuia care s-a rătăcit, arată-i la calea cea bună, dacă el refuză să o urmeze, atunci obligă-l ca o dovadă de iubire creștinească a aproapelui tău. Ereticii sunt oi rătăcite pe care păstorul creștin cu toiagul și ciomagul aduce copii înapoi în turmă. Tortura este legitimă, pentru că ea nu strică sufletul ci numai carnea păcătoasă. În consecință era mai bine un eretic să fie ars, decât să urmeze un drum greșit.

Ereticul are posibilitatea de a alege între: întoarcerea pe calea cea dreaptă, adevărată a bisericii cu dragoste și încredere în Dumnezeu sau cea de schingiuire cu pierderea vieții.


Si mai aveti tupeul sa negati ca religia voastra nu este o religie a raului doh

Altu caruia nu ii da nimeni dreptate si s-a apucat sa si-o proclame, poate i se face cuiva mila de el sa il aprobe?
Apoi :
Aloooo poate ai chiorit dar eu inca nu stiu ca Ortodoxia mea sa fi dat foc la lume si sa ii fi jupuit de vii
Sa nu incepi sa plingi cu lacrimi de crocodil de mila turcilor pe care ii casepeau Domnitorii
Apoi :
Mesajul Bibliei este iubirea ce au facut niste rataciti este problema lor, ei dau socoteala Mintuitorului nu dau eu socoteala pentru ei .

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 7:25 pm

Urzi23 a scris:

Mesajul Bibliei este iubirea ce au facut niste rataciti este problema lor,

Asa pare daca iti alegi din Biblie ceea ce iti convine tie!
Eu de exemplu am selectat din ea indemnurile la CRIMA!

Trist este faptul ca iubirea a ramas la stadiul de vorbe ... iar Crima a devenit o realitate pe care au suferit-o zeci de milioane de oameni!

Citat :

ei dau socoteala Mintuitorului nu dau eu socoteala pentru ei .

Daca iti inchipui ca vagabondu excrosc si homosexual adica rabinul Yeshua este matuitorul ... te inseli amarnic!
Ia uite ce spune DUMNEZEU ...adica CREATORUL .... si nu o creatie rebutata:

Isaia 43:11. Eu, Eu sunt Domnul şi nu este izbăvitor afară de Mine!

Asa ca termina cu prostiile ca poate ii induci in eroare pe cei care te citesc si te cred ptr ca nu stiu multe!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 7:38 pm

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:

Mesajul Bibliei este iubirea ce au facut niste rataciti este problema lor,

Asa pare daca iti alegi din Biblie ceea ce iti convine tie!
Eu de exemplu am selectat din ea indemnurile la CRIMA!

Trist este faptul ca iubirea a ramas la stadiul de vorbe ... iar Crima a devenit o realitate pe care au suferit-o zeci de milioane de oameni!

Citat :

ei dau socoteala Mintuitorului nu dau eu socoteala pentru ei .

Daca iti inchipui ca vagabondu excrosc si homosexual adica rabinul Yeshua este matuitorul ... te inseli amarnic!
Ia uite ce spune DUMNEZEU ...adica CREATORUL .... si nu o creatie rebutata:

Isaia 43:11. Eu, Eu sunt Domnul şi nu este izbăvitor afară de Mine!

Asa ca termina cu prostiile ca poate ii induci in eroare pe cei care te citesc si te cred ptr ca nu stiu multe!

Aşadar, vezi minunata împlinire a profeţiei? Într-adevăr, “Porţile iadului nu o vor birui”. Tu din cele petrecute însă să crezi şi cele viitoare! Şi de acum înainte, nimeni nu va putea să biruiască Biserica! Pentru că dacă nu au reuşit s-o piardă atunci când avea puţine mădulare, când învăţătura ei părea nouă şi provocatoare, când atâtea războaie şi atât de multe prigoane se ridicau de pretutindeni împotriva ei, cu mult mai mult nu vor putea s-o vatăme acum când stăpâneşte în toată lumea, când s-a împământenit peste toate neamurile şi când a distrus altarele şi pe idoli, sărbătorile şi ritualurile, fumul şi arderea jertfelor urâcioase.

Cum au reuşit apostolii o izbândă atât de mare, de însemnată, după atâtea piedici? Cu siguranţă, prin puterea DUMNEZEIASCA şi nebiruită a Aceluia Care a profeţit crearea şi triumful Bisericii. Acest lucru nimeni nu poate să-l tăgăduiască, afară dacă este nemintos şi cu desăvârşire neputincios să cugete .

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 8:08 pm

Urzi23 a scris:

Aşadar, vezi minunata împlinire a profeţiei?

Ce profetii maa vericule?
De cand profetii unei religii fac profetii ptr alte religii?
Voi crestinii nu aveti niciun profet ...in afara de LaVey pe care nu il recunoasteti, tot asa cum nici evreii nu l-au recunoscut pe Isus!

Citat :

Într-adevăr, “Porţile iadului nu o vor birui”.

Pai cum draca sa o biruie ...daca in religia lor, nu exista Iad?


Citat :

Tu din cele petrecute însă să crezi şi cele viitoare!

Eu din toate profetiile implinite nu am vazut decat cea facuta de Dumnezeu in Lege, in Deuteronom 13.1 unde prezicea ... intradevar ...venirea lui Isus !
Ba chiar ii si invata pe credinciosii lui ce sa faca si cu Isus si cu cei care il urmeaz!

Citat :

Şi de acum înainte, nimeni nu va putea să biruiască Biserica!
Asta doar crezi ...ca de aia esti credincios!
Biserica a fost deja infranta de Masonerie ... si in curand se va desfinta...dupa cum ne arata exemplele din jur!
Citat :

Cum au reuşit apostolii o izbândă atât de mare, de însemnată, după atâtea piedici?
Uite cum:

Luca 9.1. Şi chemând pe cei doisprezece ucenici ai Săi, le-a dat putere şi stăpânire peste toţi demonii


Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 8:23 pm

Soimos stie una si buna Batman si Batman!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 8:50 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos stie una si buna Batman si Batman!

@soimos a ramas blocat ca telefonul pe tonul de ocupat ,rid si eu de ma prapadesc .Atit o putea bietul om ,Vad ca astia cind nu o scot la capat incep sa dea ban ,Mihai banat ,alin a plecat mincind nori ,eu amenintat cu ban ,miine poimiine te vad si pe tine banata si revin si ei la subiectele lor cu reptilieni si alte nazdravanii tavaleala .Apoi il trimit pe soimos cu o "naframa-n virf de bat " la aia mici pe TPU ,unde cinta ca televizorul de unul singur
Sus In jos
GaSpAr
Arcas
Arcas
GaSpAr


Numarul mesajelor : 850
Varsta : 33
Localizare : Iasi
Puncte : 966
Data de inscriere : 13/05/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 9:11 pm

Editat de catre Apopii. Motiv: postare efectuata de catre o clona!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 9:18 pm

GaSpAr a scris:
Uite mai Urzi, ce ai scris tu si ce a comentat Soimos.
Pai a scris un non sens ...si eu i-am dovedit unde sta greseala in "logica" acestui nonsens!
Citat :

Pe forumul lui DRAGOS, l-am facut praf, caci acolo nu prea mai reusea sa framanteze comentariile ca aici.
M-ai facut praf ca Ema, ...adica doar in visele tale!
Citat :

Aici are admin si cand vede ca nu prea poate, te provoaca sa-i zici ceva, apoi iti editeaza comentariile, te baneaza etc.

Acel "ceva" pe care-l editez sunt atacurile la persoana!
Eu nu editez niciodata ideii sau pareri "on topic"!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 9:20 pm

Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
Uite mai Urzi, ce ai scris tu si ce a comentat Soimos.
Pai a scris un non sens ...si eu i-am dovedit unde sta greseala in "logica" acestui nonsens!
Citat :

Pe forumul lui DRAGOS, l-am facut praf, caci acolo nu prea mai reusea sa framanteze comentariile ca aici.
M-ai facut praf ca Ema, ...adica doar in visele tale!
Citat :
De ce trebuie sa amintesti numele meu?Am facut eu o asemenea afirmatie?
Aici are admin si cand vede ca nu prea poate, te provoaca sa-i zici ceva, apoi iti editeaza comentariile, te baneaza etc.

Acel "ceva" pe care-l editez sunt atacurile la persoana!
Eu nu editez niciodata ideii sau pareri "on topic"!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 9:24 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
GaSpAr a scris:
Citat :
Uite mai Urzi, ce ai scris tu si ce a comentat Soimos.
Pai a scris un non sens ...si eu i-am dovedit unde sta greseala in "logica" acestui nonsens!
Citat :

Pe forumul lui DRAGOS, l-am facut praf, caci acolo nu prea mai reusea sa framanteze comentariile ca aici.
M-ai facut praf ca Ema, ...adica doar in visele tale!
Citat :

Aici are admin si cand vede ca nu prea poate, te provoaca sa-i zici ceva, apoi iti editeaza comentariile, te baneaza etc.

Acel "ceva" pe care-l editez sunt atacurile la persoana!
Eu nu editez niciodata ideii sau pareri "on topic"!
De ce trebuie sa amintesti numele meu?Am facut eu o asemenea afirmatie?
Eh ...am crezut si eu!
Vezi cat de mult te inseli atunci cand crezi?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 9:31 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
De ce trebuie sa amintesti numele meu?Am facut eu o asemenea afirmatie?
Eh ...am crezut si eu!
Vezi cat de mult te inseli atunci cand crezi?
Depinde ce si in cine crezi!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 9:32 pm

EmaLovesJesus a scris:
]
Depinde ce si in cine crezi!
Eh ...vezi acuma din ce cauza eu cred doar in adevarurile care se pot dovedi ?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 6:47 am

Tot nu m-ai convins! Ratiunea se bazeaza pe lucrurile vazute,citite,analizate.Dar credinta se
bazeaza pe lucrurile care nu se vad."Si credinta este o puternica
incredintare o incredere neclintita in lucrurile care nu se
vad."Credinta nu tine numai de intelect.Trebuie sa o avem in
inima.Credinta nu este ceva ce poate fi rationat cu detasare,ci ceva in
care ne este implicata toata fiinta:inima,mintea si sufletul.Toma
necredinciosul a spus:"Daca nu voi vedea in mainile Lui semnul cuielor
si daca nu voi pune mana mea in coasta Lui,nu voi crede."Dar este ferice
de cei ce nu au vazut,si au crezut.Este bine sa fim credinciosi,sa ne
bazam pe Cuvantul lui Dumnezeu in orice circumstanta.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 9:28 am

EmaLovesJesus a scris:
Tot nu m-ai convins! Ratiunea se bazeaza pe lucrurile vazute,citite,analizate.Dar credinta se bazeaza pe lucrurile care nu se vad.
Exact asa este!
Tot asa este cazul cu Credinta mea in Fiul-Godac al lui Dumnezeu Porcu care l-a creat pe porc dupa chipul si asemanarea sa si si-a dat fiul Godac sa fie rastignit pe carlige de Sfantul Ispas ... bineinteles pentru mantuirea sufletelor tuturor porcilor!
Faptul ca tu nu vezi asta ...este dovada ca credinta se bazeaza pe lucruri care nu se vad!
Vezi ...asta se cheama inchipuire!

In realitate nu toate lucrurile se vad, de ex curentul electric nu se vede...dar se MANIFESTA! ... si aceasta este dovada ca ele exista!

ceva ce nu se vede si nu se manifesta ... NU EXISTA!

Dumnezeu nici nu se vede si nici nu se manifesta ... motiv ptr care nu poate fi cunoscut!
Sa crezi ca il cunosti pe Dumnezeu citind povesti biblice sau povestea lui Pinochio ...este cea mai inalta culme a prostiei ...

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 10:29 am

Dumnezeu nu se vede.dar se manifesta.El lucreaza in mijlocul oamenilor care Il iubesc.,,Daca doi sau trei se aduna in numele Lui,El este acolo,,.Eu ii simt prezenta.
Cat despre cele scrise de tine,nu te cred pentru ca nu este scris in Sfanta Carte!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 11:08 am

EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu nu se vede.dar se manifesta.

MINCIUNA

Daca s-ar fi manifesta ar fi fost descoperit de stiinta, dar deocamdata nu exista nicio manifestare care sa poata fi atribuita Dumnezeului Bibliei

Citat :

El lucreaza in mijlocul oamenilor care Il iubesc.,,Daca doi sau trei se aduna in numele Lui,El este acolo,,.Eu ii simt prezenta.
Dupa felul aproximativ si voit inselator in care vorbesti ...este mai mult decat clar ca tu simti prezenta Diavolului. ptr ca numai acela se exprima echivoc deci neclar cu scopul de a te insela.
Chestia asta merge doar cu cei credinciosi...cei care cred in Stiinta stiu sa aprecieze PRECIZIA EXPRIMARII si nu aproximativul neexact.
Dumnezeu cand a creat lumea prin Stiinta ...nu a dat-o dupa gard cu smecherii verbale ci a lucrat exact si cu precizie...de aceea Limba Stiintei si a lui Dumnezeu este EXACTA si PRECISA !

Aproximative sunt doar ivorbele Diavolului care vrea sa-i crezi minciunile!



Cat despre cele scrise de tine,nu te cred pentru ca nu este scris in Sfanta Carte![/quote]
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 12:05 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu nu se vede.dar se manifesta.

MINCIUNA

Daca s-ar fi manifesta ar fi fost descoperit de stiinta, dar deocamdata nu exista nicio manifestare care sa poata fi atribuita Dumnezeului Bibliei

Citat :

El lucreaza in mijlocul oamenilor care Il iubesc.,,Daca doi sau trei se aduna in numele Lui,El este acolo,,.Eu ii simt prezenta.
Dupa felul aproximativ si voit inselator in care vorbesti ...este mai mult decat clar ca tu simti prezenta Diavolului. ptr ca numai acela se exprima echivoc deci neclar cu scopul de a te insela.
Chestia asta merge doar cu cei credinciosi...cei care cred in Stiinta stiu sa aprecieze PRECIZIA EXPRIMARII si nu aproximativul neexact.
Dumnezeu cand a creat lumea prin Stiinta ...nu a dat-o dupa gard cu smecherii verbale ci a lucrat exact si cu precizie...de aceea Limba Stiintei si a lui Dumnezeu este EXACTA si PRECISA !

Aproximative sunt doar ivorbele Diavolului care vrea sa-i crezi minciunile!



Cat despre cele scrise de tine,nu te cred pentru ca nu este scris in Sfanta Carte!
[/quote]
Toate afirmatiile mele au suport Biblic.Tot ceea ce eu experimentez este scris:,,Voi veti primi o putere peste cand Duhul Sfant se va cobora peste voi!,,
,,Cu cat mai mult Dumnezeu va da Duhul Sfant celor care Il cer!,,


  • Dumnezeul nădejdii să vă umple de toată bucuria şi pacea pe care o dă credinţa, pentru ca, prin puterea Duhului Sfânt, să fiţi tari în nădejde!
  • De aceea vă spun că nimeni, dacă vorbeşte prin Duhul lui Dumnezeu, nu zice: „Isus să fie anatema!” Şi nimeni nu poate zice: „Isus este Domnul” decât prin Duhul Sfânt.

Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 12:43 pm

Soimos a scris:
Urzi23 a scris:

Aşadar, vezi minunata împlinire a profeţiei?

Ce profetii maa vericule?
De cand profetii unei religii fac profetii ptr alte religii?
Voi crestinii nu aveti niciun profet ...in afara de LaVey pe care nu il recunoasteti, tot asa cum nici evreii nu l-au recunoscut pe Isus!





Ce vorbaesti ma ,tu ai citit VT ca arabii de la stg la dreapta si nu ai priceput nimic ,ba din contra mai sari si cu gura mare ,chestie tipica de ateu care atunci cind nu are dreptate sare cu prepeleacul sa o faca .
Apoi :
Eu zic sa te potolesti si sa te vindeci de naravul din fire,adica sa minti de ingheata apele
Apoi :
Auzi "domle" musteriul nu a auzit de profetie implinita tavaleala
Apoi :
Tu nu ai habar de istorie si nu ai trecut cu lectura Bibliei de geneza si te crezi expert .Tu ar trebui sa activezi pe siteuri de gradinarit sau de reparat biciclete ca nu esti bun de nimic pe aici .
Apoi :
Fac pomana cu tine sa te luminez la minte sa nu zici ca sunt rau .
Apoi :
Profetul Isaia, prin inspiratie profetica, a descris in cartea sa la cap. 45, vers. 1, ceea ce va realiza un anume "Cir" in favoarea poporului evreu.
Apoi :
1 Aşa zice Domnul unsului Său Cirus, pe care îl ţine de mâna lui cea dreaptă, ca să doboare neamurile înaintea lui şi ca să dezlege cingătorile regilor, să deschidă porţile înaintea lui şi ca ele să nu mai fie închise:
2. "Eu voi merge înaintea ta şi drumurile cele muntoase le voi netezi, voi zdrobi porţile cele de aramă şi zăvoarele cele de fier le voi sfărâma.
Apoi :
Auzi "domle" Proorocul Isaia stia de Cirus cu sute de ani inainte sa se nasca
Apoi :
Eu zic sa te faci om de treaba si nu mai tragi lumea in ratacire
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 12:47 pm

EmaLovesJesus a scris:

Toate afirmatiile mele au suport Biblic.
Asta este egal cu zero barat!
Din Biblie trebuie retinute doar afirmatiile puse in contul lui Isus si cele puse in contul lui Dumnezeu!

Restul personajelor ... si ceea ce spun primitivii aia ...are o valoare = kk!
... desi si ele apar in Biblie, dar cu toate asta vorbim de niste primitivi analfabeti lipsiti de cea mai elementara cunoastere ...asa ca pe vorbele unui prost ...pun valoare doar aceia care sunt mai prosti ca el. (Sper ca intelegi asta si nu
mai vorbesti de ei sau sa dai citate exemplu din prostia lor!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 1:25 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Toate afirmatiile mele au suport Biblic.
Asta este egal cu zero barat!
Din Biblie trebuie retinute doar afirmatiile puse in contul lui Isus si cele puse in contul lui Dumnezeu!

Restul personajelor ... si ceea ce spun primitivii aia ...are o valoare = kk!
... desi si ele apar in Biblie, dar cu toate asta vorbim de niste primitivi analfabeti lipsiti de cea mai elementara cunoastere ...asa ca pe vorbele unui prost ...pun valoare doar aceia care sunt mai prosti ca el. (Sper ca intelegi asta si nu
mai vorbesti de ei sau sa dai citate exemplu din prostia lor!
Aha!Si cine este,ma rog,Domnul Soimos,de isi asuma autoritatea de a scoate din Biblie tot ceea ce nu ii place domniei lui?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 1:43 pm

EmaLovesJesus a scris:

Aha!Si cine este,ma rog,Domnul Soimos,de isi asuma autoritatea de a scoate din Biblie tot ceea ce nu ii place domniei lui?
Este un om rational care stie sa faca diferenta intre Dumnezeu si un criminal ucigas de crestini!

Ar trebui sa inveti si tu sa faci aceasta diferenta ...sau ptr tine este tot una daca vorbeste un criminal sau vorbeste Dumnezeu ...ptr ca si Dumnezeul tau este tot un ucigas?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 2:11 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Aha!Si cine este,ma rog,Domnul Soimos,de isi asuma autoritatea de a scoate din Biblie tot ceea ce nu ii place domniei lui?
Este un om rational care stie sa faca diferenta intre Dumnezeu si un criminal ucigas de crestini!

Ar trebui sa inveti si tu sa faci aceasta diferenta ...sau ptr tine este tot una daca vorbeste un criminal sau vorbeste Dumnezeu ...ptr ca si Dumnezeul tau este tot un ucigas?
Si eu sunt cat se poate de rationala,insa cand vine vorba despre credinta in Dumnezeu,stiu ca la El toate lucrurile sunt cu putinta.
Greu tare cu iertarea asta.Daca Dumnezeu poate sa ierte,de ce nu ai putea si tu sa ierti?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 2:46 pm

EmaLovesJesus a scris:

Si eu sunt cat se poate de rationala,insa cand vine vorba despre credinta in Dumnezeu,
cea ce zici tu se numeste un oximoron!
Nu poti fi rational daca este vorba de credinta in Dumnezeu ptr ca credinta este in Dumnezeu este ea insasi irationala!

Citat :

stiu ca la El toate lucrurile sunt cu putinta.
Nu stii nimic ...doar crezi!
religia se bazeaza pe credinta si nu pe Stiinta

Citat :

Greu tare cu iertarea asta.Daca Dumnezeu poate sa ierte,de ce nu ai putea si tu sa ierti?
Ai dreptate cand zici asta!
Nu stiu daca vreodata fluviile planetei cu imensa lor cantitate de apa ii vor spala "spiritualitatea" de crimele bicisnice pe care le-a facut prin biserica sa!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 7:53 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Si eu sunt cat se poate de rationala,insa cand vine vorba despre credinta in Dumnezeu,
cea ce zici tu se numeste un oximoron!
Nu poti fi rational daca este vorba de credinta in Dumnezeu ptr ca credinta este in Dumnezeu este ea insasi irationala!

Citat :

stiu ca la El toate lucrurile sunt cu putinta.
Nu stii nimic ...doar crezi!
religia se bazeaza pe credinta si nu pe Stiinta

Citat :

Greu tare cu iertarea asta.Daca Dumnezeu poate sa ierte,de ce nu ai putea si tu sa ierti?
Ai dreptate cand zici asta!
Nu stiu daca vreodata fluviile planetei cu imensa lor cantitate de apa ii vor spala "spiritualitatea" de crimele bicisnice pe care le-a facut prin biserica sa!
Poate ca apele nu au puterea de a spala,dar cu certitudine ca sangele lui Isus,poate.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 8:42 pm

EmaLovesJesus a scris:
Poate ca apele nu au puterea de a spala,dar cu certitudine ca sangele lui Isus,poate.
Poi ada-l aici sa-l sacrificam ...poate de sfantu ignat ... sa vedem daca sangele lui reda viata celor pe care biserica lui i-a ucis!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 9:05 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Poate ca apele nu au puterea de a spala,dar cu certitudine ca sangele lui Isus,poate.
Poi ada-l aici sa-l sacrificam ...poate de sfantu ignat ... sa vedem daca sangele lui reda viata celor pe care biserica lui i-a ucis!
Daca nu crezi, starea ta e ca oasele uscate, şi
Dumnezeu vrea ca oasele noastre uscate să învieze. Dumnezeu are cheia
rezolvării pentru aceste probleme. Acum veniţi la El şi ascultaţi glasul
Lui.
Doi, omul a cărui stare spirituală este ca oasele uscate are
nevoie de cuvântul lui Dumnezeu (4). V.4 spune: ”Şi El mi-a zis:
"Proroceşte despre oasele acestea şi spune-le: ,Oase uscate, ascultaţi
cuvântul Domnului!” Ce semnificaţie are această poruncă? Înseamnă ca
Ezechiel să se ducă la oasele uscate şi să le vorbească. V.5 şi 6 spun:
aşa vorbeşte Domnul Dumnezeu către oasele acestea: ,Iată că voi face să
intre în voi un duh, şi veţi trăi. Vă voi pune tendoane, voi face să
crească pe voi carne, vă voi acoperi cu piele, voi pune duh în voi şi
veţi trăi. Şi veţi şti că Eu sunt Domnul." Ezechiel a făcut cum i se
poruncise. Vezi v. 7 şi 8: ”Şi pe când proroceam, s-a făcut un vuiet, şi
iată că s-a făcut o mişcare, şi oasele s-au apropiat unele de altele!
M-am uitat, şi iată, li s-au pus tendoane, carnea a crescut, şi le-a
acoperit pielea pe deasupra!” Observaţi puterea cuvântului lui Dumnezeu!
Când Ezechiel a prorocit doar cuvântul lui Dumnezeu şi poporul a
ascultat cuvântul lui Dumnezeu, atunci poporul israel ca oasele uscate a
înviat, a trăit. Aceasta este puterea cuvântului lui Dumnezeu. Dumnezeu
are putere şi îl poate învia pe cel mort. Lazăr a murit şi era de patru
zile în mormânt şi mirosea grea, dar Isus a strigat: „Lazăre, vino
afară”, atunci cel mort a înviat şi a ieşit din mormânt. Ioan 5:25
spune: ”Adevărat, adevărat vă spun că vine ceasul şi acum a şi venit,
când cei morţi vor auzi glasul Fiului lui Dumnezeu şi cei care-l vor
asculta vor trăi.” Dumnezeu a creat universul cu cuvântul Său şi va
învia pe cei morţi cu cuvântul Său.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 9:29 pm

EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Poate ca apele nu au puterea de a spala,dar cu certitudine ca sangele lui Isus,poate.
Poi ada-l aici sa-l sacrificam ...poate de sfantu ignat ... sa vedem daca sangele lui reda viata celor pe care biserica lui i-a ucis!
[font=Arial][size=12] Daca nu crezi, starea ta e ca oasele uscate, şi
Dumnezeu vrea ca oasele noastre uscate să învieze. Dumnezeu are cheia
rezolvării pentru aceste probleme. Acum veniţi la El şi ascultaţi glasul
Lui.
Doi, omul a cărui stare spirituală este ca oasele uscate are
nevoie de cuvântul lui Dumnezeu (4). V.4 spune: ”Şi El mi-a zis:
"Proroceşte despre oasele acestea şi spune-le: ,Oase uscate, ascultaţi
cuvântul Domnului!” Ce semnificaţie are această poruncă? Înseamnă ca
E]
Cei asta ...o predica?

poi asa pot si eu sa iti dau "moliftele Sfantului Vasile cel Mare" ca poate iasa din tine duhul minciunii si al necunoasterii
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 9:36 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Soimos a scris:

Poi ada-l aici sa-l sacrificam ...poate de sfantu ignat ... sa vedem daca sangele lui reda viata celor pe care biserica lui i-a ucis!
[font=Arial][size=12] Daca nu crezi, starea ta e ca oasele uscate, şi
Dumnezeu vrea ca oasele noastre uscate să învieze. Dumnezeu are cheia
rezolvării pentru aceste probleme. Acum veniţi la El şi ascultaţi glasul
Lui.
Doi, omul a cărui stare spirituală este ca oasele uscate are
nevoie de cuvântul lui Dumnezeu (4). V.4 spune: ”Şi El mi-a zis:
"Proroceşte despre oasele acestea şi spune-le: ,Oase uscate, ascultaţi
cuvântul Domnului!” Ce semnificaţie are această poruncă? Înseamnă ca
E]
Cei asta ...o predica?

poi asa pot si eu sa iti dau "moliftele Sfantului Vasile cel Mare" ca poate iasa din tine duhul minciunii si al necunoasterii
Tu nu crezi ca Dumnezeu spune si mortii iau fiinta?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 05, 2012 9:48 pm

EmaLovesJesus a scris:

Tu nu crezi ca Dumnezeu spune si mortii iau fiinta?
Evident ca NU!
In religia lui Moise si in Tanach ...Dumnezeu adica Iehova ... nu promite nimanui viata vesnica!
de Noul Testament ...Dumnezeu nici nu a auzit!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?    Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?  - Pagina 7 Icon_minitime

Sus In jos
 
Este oare chiar Dumnezeu Diavolul?
Sus 
Pagina 7 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Dumnezeu si Diavolul. Care este cel bun si care este cel rau?
» De ce Iisus Hristos nu este diavolul
» Este si Dumnezeu un credincios?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: