Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?

In jos 
+13
Black velvet
Fernando
EmaLovesJesus
DRAGOS
IQ100
Alin Soimosi
Mihai12
Apopii
remussatala
nefertiti
Anticristul
desan
Soimos
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 8:33 am

Cred ca printre atei gasim mult mai multe exemplare ca cele enumerate de tine.Dar diferenta o face Dumnezeu.Ei sunt pacatosi iertati care au avut un moment in care L-au intalnit pe Mantuitorul si s-au cait si pocait de faptele lor.Ti-am spus si ti-o repet.Nu toti au fost asa cum crezi tu.Sunt oameni cu principii si valori care L-au intalnit pe Isus si au dorit sa se apropie si mai mult de El prin modul lor de viata.De pilda copiii mei de mici au crescut in Biserica.Vreau sa iti spun ca ei sunt si mai pocaiti decat mine.Si ma refer ca ei nici macar nu vorbesc rau despre cineva sau daca cineva le-a gresit ei pot sa ierte mult mai repede decat mine.Daca au crescut in mediul acesta ei sunt pocaiti mai de calitate decat mine.Care am fost fireasca ,am trait in lume,am avut orgoliu personal,am fost razbunatoare.Pentru mine a fost ceva mai greu ca sa devin o crestina autentica,pe cand pentru ei este ceva firesc.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 8:36 am

[quote="Apopii"]
Fernando a scris:
pentru a ajuta oamenii sa se trezeasca din acest somn

Acesta este si scopul forumului, de a ajuta oamenii sa se trezeasca din somnul in care-i adancesc religiile, rupandu-i de realitate.

Un om rupt de realitate nu este de folos nici familiei sale, nici lui insusi si nici societatii in care traieste. Un religios este de folos doar reprezentantilor religiosi, mai precis buzunarelor acestora.

Banii oamenilor, decat sa se duca pentru constructia de biserici, mai bine sa fie folositi pentru a construi scoli, spitale, autostrazi si nu in ultimul rand in cercetare, domeniu atat de necesar progresului societatii omenesti!

Ii intreb pe religiosi: dumnezeul lor chiar avea nevoie de 18.000 de biserici in Romania? La ce-i folosesc bisericile stil cazemata, care inghit fiecare sute de milioane de EURO?

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 3478867883_64395d590a

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 278775800px-Catedrala_Ortodoxa_Bacau

Sau bisericile poleite cu aur, dumnezeul lor chiar iubeste atat de mult acest metal?

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 4
[/quAsta inseamna ca noi crestinii suntem o forta in lume.Se vad realizarile noastre prin asemenea constructii.De ce nu faceti si voi ateii cladiri?Pentru ca sunteti zgarciti si nu va deschideti inima.Cine va impiedica sa fiti uniti?Aratati-ne de ce realizari sunteti in stare!ote]
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 2:30 pm

EmaLovesJesus a scris:
Asta inseamna ca noi crestinii suntem o forta in lume.Se vad realizarile noastre prin asemenea constructii.

Da, intradevar sunteti o ”forta” care arunca pe fereastra banii munciti de oameni si-i saraciti!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 3:18 pm

Cine te-a saracit pe tine?Eu de ce daruiesc mai mult,Dumnezeu ma binecuvinteaza mai mult.Este scris:,,Puneti-ma la incercare si veti vedea ca voi deschide zagazurile cerurilor si voi turna belsug de binecuvantare!''
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 3:49 pm

EmaLovesJesus a scris:
Cine te-a saracit pe tine?Eu de ce daruiesc mai mult,Dumnezeu ma binecuvinteaza mai mult.Este scris:,,Puneti-ma la incercare si veti vedea ca voi deschide zagazurile cerurilor si voi turna belsug de binecuvantare!''
Poi daca Dumnezeu ar fi atat de bun si atotputernic i-ar ajuta pe pe copii si pensionarii saraci!
Dar daca nu o face desi are puterea sa o faca ... inseamna ca este NESIMTIT ca un porc!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 5:52 pm

Se mai scoala cite un adormit @Apopii si spune si el ce il taie mintea ,auzi "domle"
"Banii oamenilor, decat sa se duca pentru constructia de biserici, mai bine sa fie folositi pentru a construi scoli, spitale, autostrazi si nu in ultimul rand in cercetare, domeniu atat de necesar progresului societatii omenesti!"

Urzi23 in dialog cu adormitul @Apopeii

Bre @Apopeii vezi ca statul in Romania este laic si nu are treaba cu Sf Biserica
Apoi :
Statul se spune ca construieste spitale si scoli in functie de necesitatile pe care el le stabileste politic. In egala masura, construieste si biserici, biblioteci, autostrazi etc.
Apoi :
Daca statul a stabilit ca nu sunt necesare mai multe scoli, spitale etc. (poate pentru ca asa e, date fiind sporul demografic negativ si urbanizarea), atunci nu e vina Bisericii pentru ceea ce face sau nu face statul.
Apoi :
Daca statul decide ca trebuie mai multe biserici (ceea ce este evident, dat fiind numarul jenant de mare al r,,,,,,, ateisti), atunci construieste mai multe biserici. Iarasi BOR nu are nicio treaba, pentru ca nu este factor de decizie politica.
Apoi :
Tie ti se pare ca intreaga populatie are numai nevoi primare (mancare, sanatate, sex) ca ateistii?
Apoi :
Cand taxele pe care le platesti sunt furate de afaceristi si politicieni corupti nu te deranjeaza?
Apoi :
Mizeri mai sunteti! Dar de ce sa fie ateistii obligati sa respecte legile statului?
Apoi :
Auzi "domle" ce cuvinte sforaitoare scoate din el omul "cercetare, domeniu atat de necesar progresului societatii omenesti!"
Apoi :
Vezi bre ca romania nu mai are industrie la ce ii mai trebuie cercetarea cind nu are unde sa o plice ?
Apoi :
Ipocriti mai sunt ateii
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 6:22 pm

Urzi, incearca sa nu mai folosesti cuvinte ca ''adormit'' ' ipocriti'' caci aici pe forum cand ii lovesti tare de tot cu argumente, se leaga de nimicuri ca cele enumerate de mine si te baneaza pe motiv de jignire. Oricat de greu ti-ar fi, straduieste-te sa fii bland cu ei, daca se poate sa-i si alinti Laughing ca pe urma se supara rau ateii si paganii( Apopii cica e pagan nu ateu)
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 6:31 pm

Mihai12 a scris:
Urzi, incearca sa nu mai folosesti cuvinte ca ''adormit'' ' ipocriti'' caci aici pe forum cand ii lovesti tare de tot cu argumente, se leaga de nimicuri ca cele enumerate de mine si te baneaza pe motiv de jignire. Oricat de greu ti-ar fi, straduieste-te sa fii bland cu ei, daca se poate sa-i si alinti Laughing ca pe urma se supara rau ateii si paganii( Apopii cica e pagan nu ateu)

Pai cum vine asta @soimos poate sa ne faca :idioti,criminali ,cioflingari si cum ii vine la gura lui s,,,, si eu nu pot sa zic macar cuvintul adormit ? si ipocrit
Apoi :
Intortocheate sunt caile Domnului si mare este gradina Lui
Apoi :
Daca pentru niste cuvinte nevinovate primesc ban pe un site amarit nici ca ma deranjeaza .
Apoi :
Mihai am vazut ca sunt ca la 300 de membrii din care 90% cu raspunsuri 0 ,pe post de animator o fi @soimos si clonele lui si astia se certa cu mos craciun
Apoi :
Ce vina am eu ca omul nu stie sa lege 2 cuvinte si confunda Biblia cu coranul si mersul trenurilor pe timp de vara .
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 6:36 pm

Urzi23 a scris:
Mihai12 a scris:
Urzi, incearca sa nu mai folosesti cuvinte ca ''adormit'' ' ipocriti'' caci aici pe forum cand ii lovesti tare de tot cu argumente, se leaga de nimicuri ca cele enumerate de mine si te baneaza pe motiv de jignire. Oricat de greu ti-ar fi, straduieste-te sa fii bland cu ei, daca se poate sa-i si alinti Laughing ca pe urma se supara rau ateii si paganii( Apopii cica e pagan nu ateu)

Pai cum vine asta @soimos poate sa ne faca :idioti,criminali ,cioflingari si cum ii vine la gura lui s,,,, si eu nu pot sa zic macar cuvintul adormit ? si ipocrit
Apoi :
Intortocheate sunt caile Domnului si mare este gradina Lui
Apoi :
Daca pentru niste cuvinte nevinovate primesc ban pe un site amarit nici ca ma deranjeaza .
Apoi :
Mihai am vazut ca sunt ca la 300 de membrii din care 90% cu raspunsuri 0 ,pe post de animator o fi @soimos si clonele lui si astia se certa cu mos craciun
Apoi :
Ce vina am eu ca omul nu stie sa lege 2 cuvinte si confunda Biblia cu coranul si mersul trenurilor pe timp de vara .
Soimos are cateva clone pe aici, dar nu prea mai comenteaza cu ele. Comenteaza atunci cand mai intra vreo 2 sau 3 ca noi si nu mai are cine sa-l sustina iar atunci comenteaza cu conturile lui si se aproba( penibil). Au fost mai multi membrii pe aici, unii practic au renuntat sa-si mai piarda vremea cu Soimos. Eu sunt mai nebun de felul meu si am rezistat 1 an de zile. Au mai incercat ei sa ma baneze dar m-am intors. Am mai scris cu GaSpAr, ci DeMoNoS, cu Dumadu si vreo cateva clone din perioada in care m-au banat pe motiv de jignire.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 7:46 pm

Felicitarile mele,esti un erou,daca ai rezistat un an de zile.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 9:24 pm

Mihai12 a scris:
Au mai incercat ei sa ma baneze dar m-am intors. Am mai scris cu GaSpAr, ci DeMoNoS, cu Dumadu si vreo cateva clone din perioada in care m-au banat pe motiv de jignire.
Adica ai fost banat pe drept ptr ca ai jignit!
Postarile respective nu sunt sterse ci doar invizibilizate astfel ca sa le putem folosi impotriva ta in caz de nevoie!
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 9:32 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Au mai incercat ei sa ma baneze dar m-am intors. Am mai scris cu GaSpAr, ci DeMoNoS, cu Dumadu si vreo cateva clone din perioada in care m-au banat pe motiv de jignire.
Adica ai fost banat pe drept ptr ca ai jignit!
Postarile respective nu sunt sterse ci doar invizibilizate astfel ca sa le putem folosi impotriva ta in caz de nevoie!

Alooo incearca sa ma dumiresti si pe mine cind tu ne faci ,idioti,prosti si cum iti mai vine la gura ta aia s,,,, astea ce or fi ? Probabil in opinia ta sunt vorbe de duh ?Poate bagi in functiune "Eu cind gresesc am dreptate " ca partea "ailalta"sustine contrariul
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 9:42 pm

Urzi23 a scris:


Alooo incearca sa ma dumiresti si pe mine cind tu ne faci ,idioti,prosti si cum iti mai vine la gura ta aia s,,,, astea ce or fi
O sa aflii singur daca nu intelegi sa nu te legi de persoana ci sa raspunzi la subiectul in discutie!

Citat :

Probabil in opinia ta sunt vorbe de duh ?Poate bagi in functiune "Eu cind gresesc am dreptate " ca partea "ailalta"sustine contrariul
Cand am deschis acest forum am facut-o constient de faptul ca un crestin indoctrinat nu imi va da dreptate niciodata, dar asta nu ma deranjeaza!

Ma deranjeaza doar atunci cand in loc de argumente se fac atacuri la persoana!

Opinia mea ...si unul din principiile mele ...imi dicteaza ca atunci cand am de-a face cu oamenii sa ma port omeneste si sa-i respect ...iar cand am de-a face cu "porcii" trebuie sa le dai cu nuiaua peste rat!

E clar?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 9:48 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Cine te-a saracit pe tine?Eu de ce daruiesc mai mult,Dumnezeu ma binecuvinteaza mai mult.Este scris:,,Puneti-ma la incercare si veti vedea ca voi deschide zagazurile cerurilor si voi turna belsug de binecuvantare!''
Poi daca Dumnezeu ar fi atat de bun si atotputernic i-ar ajuta pe pe copii si pensionarii saraci!
Dar daca nu o face desi are puterea sa o faca ... inseamna ca este NESIMTIT ca un porc!
Dar El o face prin oamenii care se lasa calauziti de Duhul Sfant.Oameni care se pun la dispozitia lui Dumnezeu.Asa ca mine,ca Mihai ca Urzi.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:00 pm

EmaLovesJesus a scris:

Dar El o face prin oamenii
Ah ...deci nu mai e atotputernic ci impotent ...motiv ptr care ii roaga pe oameni sa faca treaba in locul sau?
Am inteles ... de asa "dumnezeu" impotent ...nici Dracu nu are nevoie!

Tu si Urzi faceti de fapt o anticampanie !
In ziua de azi tinerii nu mai sunt atat de aiuriti sa creada in povestile cu Mos Cocos...ei doresc adevaruri concrete ...si exact asa ceva nu aveti!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeLun Ian 02, 2012 10:05 pm

Daca tu nu le iei in considerare,nu inseamna ca nu avem dovezi!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 2:02 am

EmaLovesJesus a scris:
Este scris:
Bineinteles ca este scris, ca doar nu s-a transmis pe cale orala hohot
Citat :
,,Puneti-ma la incercare si veti vedea ca voi deschide zagazurile cerurilor si voi turna belsug de binecuvantare!''

Hai s-o vedem si pe asta clovn ca de vorbe goale, pardon scrise, sunt satul!

La proba practica sunteti niste nuli si pe deasupra si laudarosi ca nimeni altii, la proba orala in schimb nu va intrece nimeni, ati fi in stare sa vindeti oamenilor orice gogoasa stricata, poate, poate, s-o gasi vreun prost care sa va creada.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 8:05 am

Daca ti-as spune toate lucrurile,chiar ca ai spune ca ma laud.Ar trebui sa faci o diferenta pentru eu ma laud cu Domnul.Tot ceea ce fac fac in numele Domnului.Dumnezeu rasplateste pe cei care fac voia Lui.Si ce as castiga eu daca tu te-ai pocai?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 10:42 am

EmaLovesJesus a scris:
Daca ti-as spune toate lucrurile,chiar ca ai spune ca ma laud.Ar trebui sa faci o diferenta pentru eu ma laud cu Domnul.Tot ceea ce fac fac in numele Domnului.Dumnezeu rasplateste pe cei care fac voia Lui.Si ce as castiga eu daca tu te-ai pocai?
Atata timp cat in orasul vostru exista oameni saraci care sufera... nu aveti cu ce va lauda nici voi nici Impotentul caruia va inchinati!

Daca doriti sa fiti apreciati si sa aveti cu ce sa va laudati. o veti putea face numai daca faceti ce va zice Isus, si anume:

Sa va VINDETI tot ce aveti ...si SA DARUITI SARACILOR!
Daca nu faceti asta nu sunteti decat niste mincinosi care fac lucrarea Diavolului si nu a lui Isus care va cere CLAR acest lucru!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:10 pm

Aha,sa vindem tot ce avem si apoi sa spuneti ca pocaitii sunt cersetori.Noi suntem binecuvantati de Dumnezeu dar stim sa le administram bine,nu uitam de cei saraci.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:14 pm

EmaLovesJesus a scris:
Noi suntem binecuvantati de Dumnezeu dar stim sa le administram bine,nu uitam de cei saraci.

Nu asta v-a cerut zeul vostru Isus! V-a cerut sa fiti saraci aici si bogati in ceruri, dar voi visati sa fiti si ”cu buzele unse si cu slanina in pod” doh
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:18 pm

Dumnezeu nu este impotriva bogatiilor.Vedem, si pe paginile Sfintelor Scripturi ca erau oameni de ai lui Dumnezeu care erau foarte bogati.Avraam,Solomon,David,etc.Atitudinea inimii conteaza.Nu trebuie sa ne lipim inima de posesiunile noastre,ci de Domnul.Sa nu ne punem increderea in bogatii ci in Domnul.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 12:37 pm

EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu nu este impotriva bogatiilor.Vedem, si pe paginile Sfintelor Scripturi ca erau oameni de ai lui Dumnezeu care erau foarte bogati.Avraam,Solomon,David,etc.
Aia sunt personaje dintr-o alta religie cu care tu nu ai nimic altceva in comun decat minciuna!
Dumnezeul tau este Isus Christos ...si ala te invata altceva!


Citat :

Nu trebuie sa ne lipim inima de posesiunile noastre,ci de Domnul.Sa nu ne punem increderea in bogatii ci in Domnul.
Isus este de alta parere

23. Şi Iisus, uitându-Se în jur, a zis către ucenicii Săi: Cât de greu vor intra bogaţii în împărăţia lui Dumnezeu!
24. Iar ucenicii erau uimiţi de cuvintele Lui. Dar Iisus, răspunzând iarăşi, le-a zis: Fiilor, cât de greu este celor ce se încred în bogăţii să intre în împărăţia lui Dumnezeu!
25. Mai lesne este camilei să treacă prin urechile acului, decât bogatului să intre în împărăţia lui Dumnezeu.

29. Iisus i-a răspuns: Adevărat grăiesc vouă: Nu este nimeni care şi-a lăsat casă, sau fraţi, sau surori, sau mamă, sau tată, sau copii, sau ţarine pentru Mine şi pentru Evanghelie,


Ce sa inteleg din ce spui tu?

Ca religia si credinta sunt in functie de ce ai tu chef sa crezi?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 2:57 pm

Si ce vrei sa spui ca ce bogati nu vor intra in Imparatia lui Dumnezeu?Dar,de la Domnul avem toate lucrurile.El ne binecuvinteaza.Eu nu ma bizui pe posesiunile materiale,ci pe Domnul.Atitudinea inimii conteaza.Ele nu trebuie sa puna stapanire pe tine.Vedem in Biblie ca au fost oameni binecuvantati de Dumnezeu si acest lucru nu i-a despartit de dragostea Lui.
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 5:48 pm

Soimos a scris:
Cica circula prin lume zvonuri precum ca Maria nu era de loc fecioara si nici cuminte si ca fapta rusinoasa comisa de ea s-au strecurat in shoshoni lui Dumnezeu, caci El e prea Mare si prea bun ca sa se supere pe cineva si prea Mare ca sa se poata apara de asemenea mici minciuni
Dar iata ca sunt cunoscute unele variante (barfe) precum ca Maria maritata fiind deja cu Josef a ramas insarcinata cu soldatul roman Pandera!(deci nu cu duhul sfant) conf. Toledot Jeschu!


Dar si conform lui Origene care il combate pe Celsius (contemporan la evenimente) pentru aceasta afirmatie
Adica sse zice ca ca Isus .... e un bastard!
Iata ce zicea Celsus:


Si
Iata ce zice Wikipedia:


Iata unele indicii din Toledot Jesus in care vedem ca de la inceput pana in evul mediu Isus e considerat ca BASTARD si Maria ca o femeie de moravuri indoielnice:

- Vezi lucrarea "Iudeii" a Martirului Justin la inceputul seclului al 2-lea.
- Vezi lucrarea "Iudeul" a lui Kelsos la inceputul secolului 2.
- Vezi in Evanghelia lui Ioan 8:39-42

1) „Istoria nasterii lui Isus“ dupa Manuskrisul Straßburg (Krauss, pag. 50–54)

1. AInceputul nasterii lui Jesua
- Mama sa a fost Mirjam fata Annei din Israel.
Miriam (Maria) a avut un sot de vita imparateasca din casa lui David pe care il chema Iohannan un om care propovaduia Legea si traia in teama lui Dumnezeu.

Se afla acolo la poarta casei lor un barbat frumos numit Josef fiul lui Pandera care o privea cu atentie marita.
Era noaptea iesirii din Sabat, cand el a trecut baut poarta casei ei intrand la ea.
Ea inchipuindu-si ca e logodnicul ei Jochannan si-a ascuns privirea si s-a rusinat, el a imbratisat-o cu drag si foc culcandu-se langa ea si ea a ramas gravida
La miezul noptii se intoarse acasa si logodnicul ei Johannan si ea ii spuse:
Ce este asta? Niciodata de cand ne-am logodit nu ai venit de 2 x la mine noaptea.
El i-a raspuns ca a venit acum prima data, la care ea i-a reamintit ca mai inainte ea i-a infaptuit pofta.

Auzind aceasta el si-a dat imediat seama ca era Iosef fiul lui Pandera care o curta si care a infaptuit fapta.
Apoi el s-a retras dar dimineata s-a dus la Simion B. Shetach si ii povesti intamplarea, la care shetach ii raspunse: Eu stiu ca tu nu ai martori ptr acest fapt, deci va trebui sa pastrezi tacerea, dar asteapta pana cand va veni si a doua oara, si cand intra la ea actioneaza intelept si adu martori impotriva lui.
Dupa o vreme s-a raspandit zvonul ca Maria e insarcinata, ce sa fac spuse johannan ...sa indur in fiecare zi cartelile oamenilor? Asa ca se scula si a mers la Babel
Dupa o vreme ea dadu viata unui fiu pe care l-a numit Joshua dupa fratele mamei sale, dar cand se afla ca el este nascut din pacat l-a denumit Jesus!

continuare aici:


In plus de asta in varianta Tosefta a scripturii ebraice Mishna numita si "Tora orala" ne apare mentionat numele de Yeshu ben Pandera, adica Isus fiul lui Pandera.

Ce vorbesti ma , talmudul a fost scris cam asa "si s-a sculat satan impotriva evreilor,,,, Daca luam cele 10 Porunci date evreilor si cautam prin talmud vedem ca talmudul este cam contra ,deci rabinii au scris talmudul sub inspiratia dracilor scuze lui satan . tavaleala
Apoi :
Vad ca talmudul satanei nu pomeneste de asa ceva,poate evreii aveau orbul gainilor si nu stiau de Proorocii VEZI MAI JOS
Isaia 63 :
Iată, Domnul vesteşte acestea până la marginile pământului: "Ziceţi fiicei Sionului: Mântuitorul tău vine! El vine cu plata, şi răsplătirile merg înaintea Lui!"
Apoi :
Mesia se va naste in Betleem Mica 5:2
Mesia se va naste dintr-o fecioara Isaia 7:14 "Pentru aceasta Domnul meu vă va da un semn: Iată, Fecioara va lua în pântece şi va naşte fiu şi vor chema numele lui Emanuel."
Mesia va intra in Ierusalim i Zaharia 9:9 Bucură-te foarte, fiica Sionului, veseleşte-te, fiica Ierusalimului, căci iată Împăratul tău vine la tine drept şi biruitor; smerit şi călare pe asin, pe mânzul asinei
Apoi :
Auzi "domle"Proorocul Zaharia stia cu .1000 de ani inainte ca va intra Mintuitorul in ierusalim calare pe magarus
Apoi :
Mesia va fi respins de propiul popor Isaia 53:1,3 Psalmi 118:22
Dar El fusese străpuns pentru păcatele noastre şi zdrobit pentru fărădelegile noastre. El a fost pedepsit pentru mântuirea noastră şi prin rănile Lui noi toţi ne-am vindecat
Apoi :
Toţi umblam rătăciţi ca nişte oi, fiecare pe calea noastră, şi Domnul a făcut să cadă asupra Lui fărădelegile noastre ale tuturor.


9. Mormântul Lui a fost pus lângă cei fără de lege şi cu cei făcători de rele, după moartea Lui, cu toate că nu săvârşise nici o nedreptate şi nici înşelăciune nu fusese în gura Lui.
Apoi :
Mesia va fi tradat de unul dintre apropiatii lui Psalmi 4:19
Apoi :
Mesia va fi judecat si condamnat Isaia 53:8 8.
Întru smerenia Lui judecata Lui s-a ridicat şi neamul Lui cine îl va spune? Că s-a luat de pe pământ viaţa Lui! Pentru fărădelegile poporului Meu a fost adus spre moarte.
Apoi :
Messia va fi tacut in fata acuzatorilor lui Isaia 53:7
7. Chinuit a fost, dar S-a supus şi nu şi-a deschis gura Sa; ca un miel spre junghiere s-a adus şi ca o oaie fără de glas înaintea celor ce o tund, aşa nu Şi-a deschis gura Sa.
Apoi :
Mesia va fi lovit si scuipat de catre dusmanii lui Isaia 50:6
Apoi :
Spatele l-am dat spre bătăi şi obrajii mei spre pălmuiri, şi fata Mea nu am ferit-o de ruşinea scuipărilor.
Apoi :
Mesia va fi batjocorit si insultat Psalmi 22:7,8
Apoi :
Mesia va muri prin crucificare Psalmi 22:14,16,17
Apoi :
Messia va suferi pentru cei faradelege si se va ruga pentru cei pacatosi Isaia 53:12
Şi-a dat sufletul Său spre moarte şi cu cei făcători de rele a fost numărat. Că El a purtat fărădelegile multora şi pentru cei păcătoşi Şi-a dat viaţa.
Apoi :
Lui Mesia is se va da sa manance fiere si sa bea otet Psalmi 69:21
Apoi :
Oasele lui Mesia nu vor fi rupte Exodul 12:46
Apoi :
Mesia va muri ca un sacrificiu pentru pacate Isaia 53:5,6,8,10,11,12

Apoi :
Cine este Maica Domnului (Mesia) ?
Apoi :
Auziti cum o cinsteste Biserica : Ceea ce esti mai cinstita decat heruvimii si mai marita fara de asemanare decat serafimii...
Apoi :
Iez 44.2
"Poarta aceasta va fi închisă, nu se va deschide şi nici un om nu va intra pe ea, căci Domnul Dumnezeul lui Israel a intrat pe ea. De aceea va fi închisă.
Apoi :
Psalmul 44 : De fata a statut imparateasa de-a dreapta Ta, imbracata in haina aurita si prea infrumusetata ( vers. 11 ).
Apoi :
Cand vezi icoana Maicii Domnului cu Pruncul Hristos in brate, tu stii ce vezi acolo ? Cerul si pamantul ! Cerul este Hristos, Cel mai presus de ceruri; Ziditorul cerului si al pamantului; si Maica Domnului reprezinta pamantul, adica toate popoarele de pe fata pamantului, ca ea este din neamul nostru. Este din semintie imparateasca si arhiereasca.
Apoi :
Bucura-te ceea ce esti plina de har, Marie, Domnul este cu tine ( Luca 1, 28 ), ea fiind fecioara, nestiind de barbat, l-a intrebat pe arhanghel : Cum va fi aceasta sa nasc, ca eu nu stiu de barbat ? Si i-a spus chipul zamislirii, ca prin auz va fi. Duhul Sfant va veni peste tine si puterea celui Preainalt te va umbri. Pentru aceasta si Sfantul care se va naste din tine, Fiul lui Dumnezeu se va chema ( Luca 34, 35 )
QED




Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 7:11 pm



Psalmului 23: „Iată, vine Domnul, Împăratul măririi". „Ridicaţi-vă voi, porţi. Ridicaţi-vă voi, porţi veşnice, ca să intre Împăratul măririi". „Cine este acest împărat al măririi?" „Domnul oştirilor. El este împăratul măririi" Acest psalm a fost compus cu ocazia purtării chivotului Legământului în procesiune în templul din Ierusalim, construit de Solomon. Chivotul Legământului era semnul prezenţei lui Dumnezeu. Unde era chivotul, acolo era Dumnezeu. „Ridicaţi-vă voi, porţi, ca să intre Împăratul măririi!", strigau cei care purtau chivotul, ajunşi în faţa porţilor de bronz închise ale templului. „Cine este acest Împărat al măririi?", întrebau preoţii dinăuntru. „Domnul oştirilor, el este Împăratul măririi". Porţile s-au ridicat şi poporul l-a aclamat pe Dumnezeu ca pe împăratul, călăuzitorul, salvatorul prezent în mijlocul său.
Apoi :
Evanghelia ni-l prezintă pe Fiul lui Dumnezeu întrupat, pregătindu-se să vină în lume, bătând la porţile lumii spre a fi Emanuel, adică Dumnezeu în mijlocul nostru. Iar pe Maria ne-o prezintă ca fiind chivotul Noului Legământ, semnul prezenţei lui Dumnezeu. In solemnitatea Neprihănitei Zămisliri, am urmărit-o pe Maria, chivotul viu, purtându-l pe Emanuel în călătoria sa spre Betleem.
Apoi
II Regi
Şi a rămas chivotul Domnului în casa lui Obed-Edom Gateanul trei luni şi a binecuvântat Domnul pe Obed-Edom şi toată casa lui.
Apoi :
Luca 1 :56
Şi a rămas Maria împreună cu ea ca la trei luni; şi s-a înapoiat la casa sa
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier
Urzi23


Numarul mesajelor : 192
Varsta : 26
Localizare : Rai
Puncte : 212
Data de inscriere : 28/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 7:39 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Este scris:
Bineinteles ca este scris, ca doar nu s-a transmis pe cale orala hohot
Citat :
,,Puneti-ma la incercare si veti vedea ca voi deschide zagazurile cerurilor si voi turna belsug de binecuvantare!''

Hai s-o vedem si pe asta clovn ca de vorbe goale, pardon scrise, sunt satul!

La proba practica sunteti niste nuli si pe deasupra si laudarosi ca nimeni altii, la proba orala in schimb nu va intrece nimeni, ati fi in stare sa vindeti oamenilor orice gogoasa stricata, poate, poate, s-o gasi vreun prost care sa va creada.

Altu caruia nu ii da nimeni dreptate si s-a apucat sa si-o proclame, poate i se face cuiva mila de el sa il aprobe?
Apoi :
Ce vorbesti ma eu am pomenit Cina Crestina dar nu am pomenit cina ateista ,poate ai auzit tu de ea .Mai bine primesti un vint de la calul mort de 6 sapt ,ca un covrig de la un ateu .
Apoi :
Ateii au numai necesitati primare :mincare ,somn ,sex si calculator .
Apoi :
Chiar Iisus spune în Evanghelia după Ioan 14:6, "Eu sunt Calea, Adevărul şi Viaţa. Nimeni nu vine la Tatăl decât prin Mine."
Apoi :
Ai vazut ca nu esti greu de cap si ai priceput ca mintuirea se face numai prin Iisus
Apoi :
Poti sa fii mandru ca, impreuna cu colegii tai de propaganda, faceti parte din aceasta minunata lucrare a operei mele! tavaleala
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 8:35 pm

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu nu este impotriva bogatiilor.Vedem, si pe paginile Sfintelor Scripturi ca erau oameni de ai lui Dumnezeu care erau foarte bogati.Avraam,Solomon,David,etc.
Aia sunt personaje dintr-o alta religie cu care tu nu ai nimic altceva in comun decat minciuna!
Dumnezeul tau este Isus Christos ...si ala te invata altceva!


Citat :

Nu trebuie sa ne lipim inima de posesiunile noastre,ci de Domnul.Sa nu ne punem increderea in bogatii ci in Domnul.
Isus este de alta parere

23. Şi Iisus, uitându-Se în jur, a zis către ucenicii Săi: Cât de greu vor intra bogaţii în împărăţia lui Dumnezeu!
24. Iar ucenicii erau uimiţi de cuvintele Lui. Dar Iisus, răspunzând iarăşi, le-a zis: Fiilor, cât de greu este celor ce se încred în bogăţii să intre în împărăţia lui Dumnezeu!
25. Mai lesne este camilei să treacă prin urechile acului, decât bogatului să intre în împărăţia lui Dumnezeu.

29. Iisus i-a răspuns: Adevărat grăiesc vouă: Nu este nimeni care şi-a lăsat casă, sau fraţi, sau surori, sau mamă, sau tată, sau copii, sau ţarine pentru Mine şi pentru Evanghelie,


Ce sa inteleg din ce spui tu?

Ca religia si credinta sunt in functie de ce ai tu chef sa crezi?[/quoDaca erai atent la cele scrise de mine,ai fi inteles.te]
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 12:10 am

EmaLovesJesus a scris:
Daca erai atent la cele scrise de mine,ai fi inteles.te]

Ce sa inteleaga, ca voi interpretati biblia dupa urechea calului? Daca va zice zeul vostru ca trebuie sa vindeti tot si sa dati la saraci, ca numai asa intrati in imparatia lui, voi ce faceti o dati la intors, ca o fi ca o pati, cu alte cuvinte incercati sa va pacaliti zeul si sa credeti ca ati reusit grin

De ce a zis zeul vostru:

Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)

si

Fericiti cei saraci cu duhul, ca a lor este imparatia cerurilor” (Matei 5, 3)

PS: Tu cand ai de gand sa inveti sa postezi? Ai 540 de postari si inca nu stii sa folosesti un ”quote” doh , citisem ca te laudai nevoie mare de cat de tare esti doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 7:14 am

Pai nu stiu,poate ma inveti tu sa postez.Scriu pe mai multe site-uri,dar este diferit de acesta.Poate fiindca sunt multi atei mai destepti.
Nu tu afirmi sus si tare ca suntem saraci in duh?
Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)
Cat despre acest verset este chiar raspunsul pe care voi nu puteti sa il intelegeti.Oricine are sansa de a se intoarce la Dumnezeu.El primeste iertarea si mantuirea.
,,Eu nu ma laud decat cu Domnul meu,,(daca am facut-o am fost constransa de imprejurari).
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 12:32 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pai nu stiu,poate ma inveti tu sa postez.Scriu pe mai multe site-uri,dar este diferit de acesta.Poate fiindca sunt multi atei mai destepti.

doh Nu stiu pe ce site-uri scrii tu, dar toate forumurile care folosesc scriptul php au acelasi sistem de postare!

Oricum, am observat ca esti singura de pe acest forum, dar si de pe multe alte forumuri care nu a reusit sa invete sa foloseasca butonul quote, dar nici nu s-a sinchisit de asta.

Cu toate ca Soimos ti-a explicat foarte clar cum se posteaza, iti voi mai spune eu inca o data:

Daca vrei sa postezi fara citat, pur si simplu scrii si apesi butonul trimiteti. Daca vrei sa scrii cu citat, apesi butonul Quote, apoi scrii in continuarea citatului si dupa ce ai terminat apesi butonul trimiteti!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 2:41 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Pai nu stiu,poate ma inveti tu sa postez.Scriu pe mai multe site-uri,dar este diferit de acesta.Poate fiindca sunt multi atei mai destepti.

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 2975105902 Nu stiu pe ce site-uri scrii tu, dar toate forumurile care folosesc scriptul php au acelasi sistem de postare!

Oricum, am observat ca esti singura de pe acest forum, dar si de pe multe alte forumuri care nu a reusit sa invete sa foloseasca butonul quote, dar nici nu s-a sinchisit de asta.

Cu toate ca Soimos ti-a explicat foarte clar cum se posteaza, iti voi mai spune eu inca o data:

Daca vrei sa postezi fara citat, pur si simplu scrii si apesi butonul trimiteti. Daca vrei sa scrii cu citat, apesi butonul Quote, apoi scrii in continuarea citatului si dupa ce ai terminat apesi butonul trimiteti!
Bine,am inteles.Multumesc pentru amabilitate.ote]
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier
Fernando


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 34
Localizare : Tulcea
Puncte : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 3:45 pm

doh doh doh esti greu de cap
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 12:00 pm

Black velvet a scris:
Ce sa inteleaga, ca voi interpretati biblia dupa urechea calului?
Ca sa vezi, cei care au citit biblia in totalitate si au inteles-o nu o interpreteaza cum o interpreteaza cei ca tine care nu ai citit un verset in viata lor. Ma dar destepti mai sunteti voi
Sus In jos
Continut sponsorizat





Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 6 Icon_minitime

Sus In jos
 
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?
Sus 
Pagina 6 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lilith, prima femeie?!
» Aventuri din ograda Domnului
» Bazarul la Sfanta Treime

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: