Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?

In jos 
+13
Black velvet
Fernando
EmaLovesJesus
DRAGOS
IQ100
Alin Soimosi
Mihai12
Apopii
remussatala
nefertiti
Anticristul
desan
Soimos
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 7:11 pm



Psalmului 23: „Iată, vine Domnul, Împăratul măririi". „Ridicaţi-vă voi, porţi. Ridicaţi-vă voi, porţi veşnice, ca să intre Împăratul măririi". „Cine este acest împărat al măririi?" „Domnul oştirilor. El este împăratul măririi" Acest psalm a fost compus cu ocazia purtării chivotului Legământului în procesiune în templul din Ierusalim, construit de Solomon. Chivotul Legământului era semnul prezenţei lui Dumnezeu. Unde era chivotul, acolo era Dumnezeu. „Ridicaţi-vă voi, porţi, ca să intre Împăratul măririi!", strigau cei care purtau chivotul, ajunşi în faţa porţilor de bronz închise ale templului. „Cine este acest Împărat al măririi?", întrebau preoţii dinăuntru. „Domnul oştirilor, el este Împăratul măririi". Porţile s-au ridicat şi poporul l-a aclamat pe Dumnezeu ca pe împăratul, călăuzitorul, salvatorul prezent în mijlocul său.
Apoi :
Evanghelia ni-l prezintă pe Fiul lui Dumnezeu întrupat, pregătindu-se să vină în lume, bătând la porţile lumii spre a fi Emanuel, adică Dumnezeu în mijlocul nostru. Iar pe Maria ne-o prezintă ca fiind chivotul Noului Legământ, semnul prezenţei lui Dumnezeu. In solemnitatea Neprihănitei Zămisliri, am urmărit-o pe Maria, chivotul viu, purtându-l pe Emanuel în călătoria sa spre Betleem.
Apoi
II Regi
Şi a rămas chivotul Domnului în casa lui Obed-Edom Gateanul trei luni şi a binecuvântat Domnul pe Obed-Edom şi toată casa lui.
Apoi :
Luca 1 :56
Şi a rămas Maria împreună cu ea ca la trei luni; şi s-a înapoiat la casa sa
Sus In jos
Urzi23
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 28/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 7:39 pm

Black velvet a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Este scris:
Bineinteles ca este scris, ca doar nu s-a transmis pe cale orala hohot
Citat :
,,Puneti-ma la incercare si veti vedea ca voi deschide zagazurile cerurilor si voi turna belsug de binecuvantare!''

Hai s-o vedem si pe asta clovn ca de vorbe goale, pardon scrise, sunt satul!

La proba practica sunteti niste nuli si pe deasupra si laudarosi ca nimeni altii, la proba orala in schimb nu va intrece nimeni, ati fi in stare sa vindeti oamenilor orice gogoasa stricata, poate, poate, s-o gasi vreun prost care sa va creada.

Altu caruia nu ii da nimeni dreptate si s-a apucat sa si-o proclame, poate i se face cuiva mila de el sa il aprobe?
Apoi :
Ce vorbesti ma eu am pomenit Cina Crestina dar nu am pomenit cina ateista ,poate ai auzit tu de ea .Mai bine primesti un vint de la calul mort de 6 sapt ,ca un covrig de la un ateu .
Apoi :
Ateii au numai necesitati primare :mincare ,somn ,sex si calculator .
Apoi :
Chiar Iisus spune în Evanghelia după Ioan 14:6, "Eu sunt Calea, Adevărul şi Viaţa. Nimeni nu vine la Tatăl decât prin Mine."
Apoi :
Ai vazut ca nu esti greu de cap si ai priceput ca mintuirea se face numai prin Iisus
Apoi :
Poti sa fii mandru ca, impreuna cu colegii tai de propaganda, faceti parte din aceasta minunata lucrare a operei mele! tavaleala
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 8:35 pm

[quote="Soimos"]
EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu nu este impotriva bogatiilor.Vedem, si pe paginile Sfintelor Scripturi ca erau oameni de ai lui Dumnezeu care erau foarte bogati.Avraam,Solomon,David,etc.
Aia sunt personaje dintr-o alta religie cu care tu nu ai nimic altceva in comun decat minciuna!
Dumnezeul tau este Isus Christos ...si ala te invata altceva!


Citat :

Nu trebuie sa ne lipim inima de posesiunile noastre,ci de Domnul.Sa nu ne punem increderea in bogatii ci in Domnul.
Isus este de alta parere

23. Şi Iisus, uitându-Se în jur, a zis către ucenicii Săi: Cât de greu vor intra bogaţii în împărăţia lui Dumnezeu!
24. Iar ucenicii erau uimiţi de cuvintele Lui. Dar Iisus, răspunzând iarăşi, le-a zis: Fiilor, cât de greu este celor ce se încred în bogăţii să intre în împărăţia lui Dumnezeu!
25. Mai lesne este camilei să treacă prin urechile acului, decât bogatului să intre în împărăţia lui Dumnezeu.

29. Iisus i-a răspuns: Adevărat grăiesc vouă: Nu este nimeni care şi-a lăsat casă, sau fraţi, sau surori, sau mamă, sau tată, sau copii, sau ţarine pentru Mine şi pentru Evanghelie,


Ce sa inteleg din ce spui tu?

Ca religia si credinta sunt in functie de ce ai tu chef sa crezi?[/quoDaca erai atent la cele scrise de mine,ai fi inteles.te]
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 12:10 am

EmaLovesJesus a scris:
Daca erai atent la cele scrise de mine,ai fi inteles.te]

Ce sa inteleaga, ca voi interpretati biblia dupa urechea calului? Daca va zice zeul vostru ca trebuie sa vindeti tot si sa dati la saraci, ca numai asa intrati in imparatia lui, voi ce faceti o dati la intors, ca o fi ca o pati, cu alte cuvinte incercati sa va pacaliti zeul si sa credeti ca ati reusit grin

De ce a zis zeul vostru:

Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)

si

Fericiti cei saraci cu duhul, ca a lor este imparatia cerurilor” (Matei 5, 3)

PS: Tu cand ai de gand sa inveti sa postezi? Ai 540 de postari si inca nu stii sa folosesti un ”quote” doh , citisem ca te laudai nevoie mare de cat de tare esti doh
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 7:14 am

Pai nu stiu,poate ma inveti tu sa postez.Scriu pe mai multe site-uri,dar este diferit de acesta.Poate fiindca sunt multi atei mai destepti.
Nu tu afirmi sus si tare ca suntem saraci in duh?
Adevarat va spun ca vamesii si curvele merg inaintea voastra in Imparatia lui Dumnezeu." (Mat.21:31)
Cat despre acest verset este chiar raspunsul pe care voi nu puteti sa il intelegeti.Oricine are sansa de a se intoarce la Dumnezeu.El primeste iertarea si mantuirea.
,,Eu nu ma laud decat cu Domnul meu,,(daca am facut-o am fost constransa de imprejurari).
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 12:32 pm

EmaLovesJesus a scris:
Pai nu stiu,poate ma inveti tu sa postez.Scriu pe mai multe site-uri,dar este diferit de acesta.Poate fiindca sunt multi atei mai destepti.

doh Nu stiu pe ce site-uri scrii tu, dar toate forumurile care folosesc scriptul php au acelasi sistem de postare!

Oricum, am observat ca esti singura de pe acest forum, dar si de pe multe alte forumuri care nu a reusit sa invete sa foloseasca butonul quote, dar nici nu s-a sinchisit de asta.

Cu toate ca Soimos ti-a explicat foarte clar cum se posteaza, iti voi mai spune eu inca o data:

Daca vrei sa postezi fara citat, pur si simplu scrii si apesi butonul trimiteti. Daca vrei sa scrii cu citat, apesi butonul Quote, apoi scrii in continuarea citatului si dupa ce ai terminat apesi butonul trimiteti!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 2:41 pm

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Pai nu stiu,poate ma inveti tu sa postez.Scriu pe mai multe site-uri,dar este diferit de acesta.Poate fiindca sunt multi atei mai destepti.

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 2975105902 Nu stiu pe ce site-uri scrii tu, dar toate forumurile care folosesc scriptul php au acelasi sistem de postare!

Oricum, am observat ca esti singura de pe acest forum, dar si de pe multe alte forumuri care nu a reusit sa invete sa foloseasca butonul quote, dar nici nu s-a sinchisit de asta.

Cu toate ca Soimos ti-a explicat foarte clar cum se posteaza, iti voi mai spune eu inca o data:

Daca vrei sa postezi fara citat, pur si simplu scrii si apesi butonul trimiteti. Daca vrei sa scrii cu citat, apesi butonul Quote, apoi scrii in continuarea citatului si dupa ce ai terminat apesi butonul trimiteti!
Bine,am inteles.Multumesc pentru amabilitate.ote]
Sus In jos
Fernando
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 102
Data de inscriere : 16/10/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 04, 2012 3:45 pm

doh doh doh esti greu de cap
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Data de inscriere : 17/07/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 12:00 pm

Black velvet a scris:
Ce sa inteleaga, ca voi interpretati biblia dupa urechea calului?
Ca sa vezi, cei care au citit biblia in totalitate si au inteles-o nu o interpreteaza cum o interpreteaza cei ca tine care nu ai citit un verset in viata lor. Ma dar destepti mai sunteti voi
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 3:36 pm

Mihai12 a scris:
Black velvet a scris:
Ce sa inteleaga, ca voi interpretati biblia dupa urechea calului?
Ca sa vezi, cei care au citit biblia in totalitate si au inteles-o nu o interpreteaza cum o interpreteaza cei ca tine ....
Pai diferenta este ca voi o interpretati asa cum v-o baga in cap sarlalatanii la biserica, iar noi o interpretam cu mintea limpede, fara sa interpretam nimic, ci ramanem pe text!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 8:14 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Black velvet a scris:
Ce sa inteleaga, ca voi interpretati biblia dupa urechea calului?
Ca sa vezi, cei care au citit biblia in totalitate si au inteles-o nu o interpreteaza cum o interpreteaza cei ca tine ....
Pai diferenta este ca voi o interpretati asa cum v-o baga in cap sarlalatanii la biserica, iar noi o interpretam cu mintea limpede, fara sa interpretam nimic, ci ramanem pe text!
Aveti voi minte limpede cum am eu sute de milioane de euro in cont. Eu de exemplu nici nu inghit interpretarile bisericii, caci si ea ca si tine rupe citatele din context.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 11:07 pm

Mihai12 a scris:
veti voi minte limpede cum am eu sute de milioane de euro in cont. Eu de exemplu nici nu inghit interpretarile bisericii, caci si ea ca si tine rupe citatele din context.

Esti cumva "liber credincios"?

adica tot asa cum noi suntem "liberi cugetatori"?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeMier Ian 11, 2012 11:51 pm

Poti sa ma scoti de la utilizatori ignorati.Asta daca mai ai un pic de demnitate si coloana vertebrala!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 7:41 am

Asta cand o sa devii un partener de conversatie rational!

Atat vreme cat esti doar un troll, si nu intelegi sa porti o discutie pe baze de logica, nu se poate .... ca doar nu imi bat joc de mine insumi!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 8:07 am

Soimos a scris:
Asta cand o sa devii un partener de conversatie rational!

Atat vreme cat esti doar un troll, si nu intelegi sa porti o discutie pe baze de logica, nu se poate .... ca doar nu imi bat joc de mine insumi!
Adica,numai daca o sa zic ca tine?Nu esti capabil sa porti o discutie controversata fara sa ataci persoana,ci doar subiectul in discutie.
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 11:15 am

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
veti voi minte limpede cum am eu sute de milioane de euro in cont. Eu de exemplu nici nu inghit interpretarile bisericii, caci si ea ca si tine rupe citatele din context.

Esti cumva "liber credincios"?

adica tot asa cum noi suntem "liberi cugetatori"?
Ceva de genul; urasc ipocrizia ortodoxilor si interpretarile lor trase de par, urasc si ipocrizia protestantilor desi pe de o parte sunt de acord cu unele idei ale lor si cel mai mult urasc catolicismul.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 11:30 am

Mihai12 a scris:
Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
veti voi minte limpede cum am eu sute de milioane de euro in cont. Eu de exemplu nici nu inghit interpretarile bisericii, caci si ea ca si tine rupe citatele din context.

Esti cumva "liber credincios"?

adica tot asa cum noi suntem "liberi cugetatori"?
Ceva de genul; urasc ipocrizia ortodoxilor si interpretarile lor trase de par, urasc si ipocrizia protestantilor desi pe de o parte sunt de acord cu unele idei ale lor si cel mai mult urasc catolicismul.

Adica tu urasti religiosii, dar iubesti religia?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 12:34 pm

Apopii a scris:
Mihai12 a scris:
Soimos a scris:


Esti cumva "liber credincios"?

adica tot asa cum noi suntem "liberi cugetatori"?
Ceva de genul; urasc ipocrizia ortodoxilor si interpretarile lor trase de par, urasc si ipocrizia protestantilor desi pe de o parte sunt de acord cu unele idei ale lor si cel mai mult urasc catolicismul.

Adica tu urasti religiosii, dar iubesti religia?
Nu urasc religiosii ci ii compatimesc( pe cei extremisti) si nu iubesc nici religia.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 12:43 pm

Mihai12 a scris:
Nu urasc religiosii ci ii compatimesc( pe cei extremisti) si nu iubesc nici religia.

Totusi, din postarile tale se vede ca sustii religia, deci sa inteleg ca nu o iubesti ci doar crezi in ea?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 1:02 pm

Apopii a scris:
Mihai12 a scris:
Nu urasc religiosii ci ii compatimesc( pe cei extremisti) si nu iubesc nici religia.

Totusi, din postarile tale se vede ca sustii religia, deci sa inteleg ca nu o iubesti ci doar crezi in ea?
Din ce ai zis tu s-ar parea ca sustin religia cu toate formele ei( biserici, pupatul moastelor, pupatul icoanelor etc). Ei bine eu nu sunt de acord cu aceste practici. Eu ma bazez doar pe biblie, cred ce scrie in biblie, dar asta doar dupa ce am verificat-o si m-am convins ca ceea ce scrie acolo este adevarat. A fost o vreme in care eram si eu ca voi, dar in acea vreme nu cunosteam biblia, de aceea eram impotriva ei.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 1:14 pm

Mihai12 a scris:
Eu ma bazez doar pe biblie, cred ce scrie in biblie, dar asta doar dupa ce am verificat-o si m-am convins ca ceea ce scrie acolo este adevarat. A fost o vreme in care eram si eu ca voi, dar in acea vreme nu cunosteam biblia, de aceea eram impotriva ei.

Si cum te-ai convins ca ceea ce scrie in ea este adevarat, cum ai verificat in mod obiectiv ce scrie acolo?
Sus In jos
http://www.paganism.ro
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 7:19 pm

Apopii a scris:
Mihai12 a scris:
Eu ma bazez doar pe biblie, cred ce scrie in biblie, dar asta doar dupa ce am verificat-o si m-am convins ca ceea ce scrie acolo este adevarat. A fost o vreme in care eram si eu ca voi, dar in acea vreme nu cunosteam biblia, de aceea eram impotriva ei.

Si cum te-ai convins ca ceea ce scrie in ea este adevarat, cum ai verificat in mod obiectiv ce scrie acolo?
Am trecut biblia prin filtrul stiintei si culmea a trecut cu brio, trebuie doar sa stii ce si unde sa cauti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 7:31 pm

Mihai12 a scris:
Am trecut biblia prin filtrul stiintei si culmea a trecut cu brio, trebuie doar sa stii ce si unde sa cauti.

Si ce a gasit stiinta adevarat in Biblie?

Nu cumva faptul ca ceea ce au scris rabinii cronicari s-a intamplat cu adevarat?

Atunci care este meritul lui Dumnezeu in "stiinta" din Biblie?

Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 8:00 pm

Soimos a scris:
Mihai12 a scris:
Am trecut biblia prin filtrul stiintei si culmea a trecut cu brio, trebuie doar sa stii ce si unde sa cauti.

Si ce a gasit stiinta adevarat in Biblie?

Nu cumva faptul ca ceea ce au scris rabinii cronicari s-a intamplat cu adevarat?

Atunci care este meritul lui Dumnezeu in "stiinta" din Biblie?

Cuvantul lui Dumnezeu are putere!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeJoi Ian 12, 2012 8:04 pm

EmaLovesJesus a scris:

Cuvantul lui Dumnezeu are putere!

Si atunci de ce nu il asculti?
Si de ce faci 3,14+3,14 pe el?
Mai grav ... neascultarea iti merge pana acolo incat mai degraba crezi un ucigas ca Pavel sau un cioflingar ca Ion ... decat sa asculti cuvantul sau legea lui Dumnezeu?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 7:58 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Cuvantul lui Dumnezeu are putere!

Si atunci de ce nu il asculti?
Si de ce faci 3,14+3,14 pe el?
Mai grav ... neascultarea iti merge pana acolo incat mai degraba crezi un ucigas ca Pavel sau un cioflingar ca Ion ... decat sa asculti cuvantul sau legea lui Dumnezeu?


Pai eu asta fac,il trduc in viata mea.Eu am vazut cum Cuvantul transforma vietii.Din oameni dependenti de alcool,de tutun,de drog,pornografie face oameni noi,familisti,parinti buni,crestini.Din banii pe care ii dadeau pe alcool acum cumpara ghetute la copii.Tot ce este scris este adevarat.Trebuie doar sa crezi si sa implinesti Cuvantul ca sa vezi minuni cu ochii tai.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 11:05 am

EmaLovesJesus a scris:
Din oameni dependenti de alcool,de tutun,de drog,pornografie face oameni noi,familisti,parinti buni,crestini.Din banii pe care ii dadeau pe alcool acum cumpara ghetute la copii.

Asta doar in basme, ca in realitate uite ce fac colegii tai intr-ale credintei:

Tânăra a cărei familie i-a refuzat transfuzia de sânge a decedat

Alina Mureșan, tânăra de 30 de ani din Baia Mare, spulberată de o mașină pe o trecere de pietoni, a decedat ieri la spital. Chiar dacă li s-a explicat că o transfuzie de sânge ar ajuta-o să trăiască, părinții fetei au refuzat procedura, invocând motive religioase.” Sursa
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 11:51 am

Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Din oameni dependenti de alcool,de tutun,de drog,pornografie face oameni noi,familisti,parinti buni,crestini.Din banii pe care ii dadeau pe alcool acum cumpara ghetute la copii.

Asta doar in basme, ca in realitate uite ce fac colegii tai intr-ale credintei:

Tânăra a cărei familie i-a refuzat transfuzia de sânge a decedat

Alina Mureșan, tânăra de 30 de ani din Baia Mare, spulberată de o mașină pe o trecere de pietoni, a decedat ieri la spital. Chiar dacă li s-a explicat că o transfuzie de sânge ar ajuta-o să trăiască, părinții fetei au refuzat procedura, invocând motive religioase.” Sursa
Este alegerea lor personala.Daca aceasta este convingerea lor,nu ai ce sa faci. Noi nu am refuzat transfuzia de sange.Fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu viata lor.
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan
Apopii


Numarul mesajelor : 2372
Varsta : 62
Localizare : Aici
Puncte : 2582
Data de inscriere : 06/08/2009

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 12:43 pm

Degeaba cumpara ghetute la copii, daca apoi ii lasa sa moara in felul acesta, pe motive religioase...
Sus In jos
http://www.paganism.ro
livius
Lancier
Lancier



Numarul mesajelor : 289
Varsta : 45
Puncte : 290
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 12:45 pm

Vai vai vai... tu Ema, tu habar nu ai in ce mare ratacire te gasesti!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 12:47 pm

EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Din oameni dependenti de alcool,de tutun,de drog,pornografie face oameni noi,familisti,parinti buni,crestini.Din banii pe care ii dadeau pe alcool acum cumpara ghetute la copii.

Asta doar in basme, ca in realitate uite ce fac colegii tai intr-ale credintei:

Tânăra a cărei familie i-a refuzat transfuzia de sânge a decedat

Alina Mureșan, tânăra de 30 de ani din Baia Mare, spulberată de o mașină pe o trecere de pietoni, a decedat ieri la spital. Chiar dacă li s-a explicat că o transfuzie de sânge ar ajuta-o să trăiască, părinții fetei au refuzat procedura, invocând motive religioase.” Sursa
Este alegerea lor personala.
Pe dracu ! Asta este CRIMA.
Adica mai multi membrii ai familiei s-au hotarat sa o omoare cu zile!!!

Aici in occident, adica in lumea normala, asa ceva se pedepseste cu ani grei de inchisoare!...la fel cum se pedepseste si faptul ca nu dai primul ajutor unei persoane accidentate, ba chiar primesti un an de inchisoare daca ai fost primul la locul unui accident si nu ai chemat 112!

Nimeni nu are voie sa hotareasca peste viata altuia, ptr ca nu sunt Dumnezei!

Iar faptul ca au fortat-o sa moara, cand putea fi salvata, este CRIMA si un semn ca Nou Testamentarii il slujesc pe Diavol si ca ii spun Dumnezeu Diavolului, asa cum faci si tu!


Daca aceasta este convingerea lor,nu ai ce sa faci. Noi nu am refuzat transfuzia de sange.Fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu viata lor
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 2:03 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Apopii a scris:


Asta doar in basme, ca in realitate uite ce fac colegii tai intr-ale credintei:

Tânăra a cărei familie i-a refuzat transfuzia de sânge a decedat

Alina Mureșan, tânăra de 30 de ani din Baia Mare, spulberată de o mașină pe o trecere de pietoni, a decedat ieri la spital. Chiar dacă li s-a explicat că o transfuzie de sânge ar ajuta-o să trăiască, părinții fetei au refuzat procedura, invocând motive religioase.” Sursa
Este alegerea lor personala.
Pe dracu ! Asta este CRIMA.
Adica mai multi membrii ai familiei s-au hotarat sa o omoare cu zile!!!

Aici in occident, adica in lumea normala, asa ceva se pedepseste cu ani grei de inchisoare!...la fel cum se pedepseste si faptul ca nu dai primul ajutor unei persoane accidentate, ba chiar primesti un an de inchisoare daca ai fost primul la locul unui accident si nu ai chemat 112!

Nimeni nu are voie sa hotareasca peste viata altuia, ptr ca nu sunt Dumnezei!

Iar faptul ca au fortat-o sa moara, cand putea fi salvata, este CRIMA si un semn ca Nou Testamentarii il slujesc pe Diavol si ca ii spun Dumnezeu Diavolului, asa cum faci si tu!


Daca aceasta este convingerea lor,nu ai ce sa faci. Noi nu am refuzat transfuzia de sange.Fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu viata lor

Daca tu iei decizia sa nu primesti sange pentru ca asta este convingerea ta personala,cine poate sa raspunda in dreptul tau?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 4:35 pm

EmaLovesJesus a scris:

Daca tu iei decizia sa nu primesti sange pentru ca asta este convingerea ta personala,cine poate sa raspunda in dreptul tau?
In Germania responsabili sunt medicii care te trateaza ptr ca te considera iresponsabil, adica prea socat de la accident ca sa fii in stare sa judeci corect!
Dar in cazul in care a hotarat familia ei, ar trebui pusi cu totii pe scaunul electric, ...daca in Ro nu aveti asa ceva, puteti sa-i puneti cu fundu si pe un resou!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitimeVin Ian 13, 2012 8:00 pm

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:

Daca tu iei decizia sa nu primesti sange pentru ca asta este convingerea ta personala,cine poate sa raspunda in dreptul tau?
In Germania responsabili sunt medicii care te trateaza ptr ca te considera iresponsabil, adica prea socat de la accident ca sa fii in stare sa judeci corect!
Dar in cazul in care a hotarat familia ei, ar trebui pusi cu totii pe scaunul electric, ...daca in Ro nu aveti asa ceva, puteti sa-i puneti cu fundu si pe un resou!

Nu ti se pare ca ai inclinatii sadice?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 7 Icon_minitime

Sus In jos
 
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?
Sus 
Pagina 7 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lilith, prima femeie?!
» Aventuri din ograda Domnului
» Bazarul la Sfanta Treime

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: