Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie

Forum ptr cei care indraznesc sa gandeasca liber
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Texte in sprijinul ateilor
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Oct 20, 2020 11:14 pm Scris de livius

» Rugaciune Ajutatoare in indeplinirea dorintelor
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2016 2:50 pm Scris de CatalinConstantinGheorghe

» De ce anti-religie si anti-biserica?
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Oct 24, 2016 12:42 pm Scris de Rayna

» Melodii ascultate cu mare placere
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:55 am Scris de Rayna

» Introducere in Sistemele magice
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeVin Mai 13, 2016 9:53 am Scris de Rayna

» Satan ...ce stim despre el
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Feb 09, 2016 12:18 pm Scris de Rayna

» Dedicatii muzicale
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeJoi Feb 04, 2016 12:37 pm Scris de Soimos

» Sa ne mai si amuzam putin :)
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 06, 2015 9:35 pm Scris de Soimos

» Este Isus Christos acel Satan numit si Lucifer?
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 05, 2015 1:17 am Scris de Rora9

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit

 

 Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?

In jos 
+13
Black velvet
Fernando
EmaLovesJesus
DRAGOS
IQ100
Alin Soimosi
Mihai12
Apopii
remussatala
nefertiti
Anticristul
desan
Soimos
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie



Numarul mesajelor : 7108
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 9:42 am

EmaLovesJesus a scris:
Draga Soimos,despre ce dumnezei vorbesti?
Despre Dumnezeul poporului evreu, care nu era decat un mic zeu tribal, pana nu l-a ridicat in grad si functie un mare imparat criminal in serie, adica vorbesc de Iehova!
Citat :

Dumnezeul meu este adevaratul Dumnezeu.
Adevaratul Dumnezeu? ...tu te referi la Flying Spagetty Monster?
Ma mir ca de asta nu scrie nimic in Biblie desi este singurul Dumnezeu Adevarat!
Citat :

Eu nu castig nimic daca te conving pe tine ca am dreptate.
Asta este o alta tema, acum vorbim doar despre faptul ca nu ai dreptate, si ca nu STII in ce crezi!
Citat :

Dar,daca eu am avut minunata ocazie sa Il cunosc pe acest Dumnezeu,sa Ii cunosc maretia si slava,bunatatea si credinciosia.Este atat de bine sa ai pace cu Dumnezeu!

Da draga Ema, doar ca ala de care vorbeti tu este Dumnezeul din tine ...si nu cel din ceruri, si ptr a il accesa pe Dumnezeul din tine nu ai nevoie nici de Biblie nici de preoti/pastori, nici de religie, nici sa risipesti banii pe zeciuiala, doar trebuie sa ai ceva timp ptr tine insusti si sa stai de vorba cu Constiinta ta! ATIT!

Sarbatori fericite iti doresc si tie si sa ai parte de ele impreuna cu toata famila ta!
Sus In jos
Apopii
Pagan
Pagan



Numarul mesajelor : 2372
Data de inscriere : 06/08/2009

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 12:39 pm

EmaLovesJesus a scris:
Daca Dumnezeu este suveran,atotuternic,Creatorul,atunci inseamna ca toate lucrurile sunt posibile!

Dar de ce sunt posibile toate chestiile astea sexuale cu fecundari si nasteri supra-normale sau invieri supra-realiste si nu sunt posibile lucruri normale si firesti, cum ar fi, eradicarea bolilor, disparitia necazurilor si a durerii? Nu crezi ca ar fi mai utile oamenilor decat reprezentatiile de circ pe care le-a facut dumnezeul vostru pentru a-si legitima un asa-zis fiu?

Daca ”fiul” asta s-a sacrificat pentru pacatele oamenilor, acum nu ar mai exista pacate si am trai intr-o lume perfecta! Dupa cum arata lumea azi... se pare ca ”fiul” asta nu s-a sacrificat pentru nimic, a venit doar pentru a dezbina oamenii si a le aduce sabia, prin intermediul religiei care a lasat in urma sa zeci de milioane de morti!
Sus In jos
http://www.paganism.ro
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 8:43 pm

Va veni vremea cand diavolul va fi aruncat in iazul de foc,si atunci vom trai fericiti fara boli si dureri,lacrimi si suferinte.Va fi bucurie si pace in Duhul Sfant.
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 10:32 pm

EmaLovesJesus a scris:
Va veni vremea cand diavolul va fi aruncat in iazul de foc,si atunci vom trai fericiti fara boli si dureri,lacrimi si suferinte.Va fi bucurie si pace in Duhul Sfant.

minciuna lol! lol! Daca dumnezeul tau exista si avea cat de cat putere, nu crea nici boli, nici necazuri, nici durere si nici chin! Sa nu te apuci sa-mi indrugi acum ca pe astea le-a creat Diavolul hohot ca nici peretii nu o sa te creada.

Ia zi tu acum, de ce a creat dumnezeu boala si de ce ca sa putem trai trebuie sa mancam, evident hranindu-ne cu alte forme de viata, adica acele forme de viata sa fie omorate ca sa ne umplem noi stomacul si asta mai ales de sarbatorile crestine, cand se face un adevarat macel de miei si porci, ca sa se simta bine ”bunul” crestin?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 10:36 pm

Exact,de unde stii?Diavolul a amagit pe Adam si Eva si i-a facut sa cada in pacatul neascultarii.Bolile si suferinta sunt consecinte ale pacatelor.Vrei sa iti dau trimiteri ca sa argumentez cele scrise de mine?
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 10:42 pm

crazy Lasa tu trimiterile catre o carte antica scrisa de vechii iudei in pauzele in care se odihneau turmele de oi!

Uita-te in jurul tau, vezi doar oameni buni si rai, oameni cu nevoi, boli si durere si oameni care se simt bine, atat, niciun zeu sau dumne-zeu!

Voi chiar sunteti copii sa va lasati ademeniti si prostiti ca sa credeti intr-o carte veche?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 10:45 pm

Daca aceasta Carte are putere de transformare,de eliberare,de vindecare,de ce sa nu cred? Eu am avut experiente extraordinare crezand in aceasta Carte pe care o iubesc!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 896
Data de inscriere : 27/03/2010

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 10:51 pm

Crezi fata, nu te impiedica nimeni! Pe mine nu o sa ma convinga nimeni sa cred intr-o religie care a lasat in urma ei doar lumina rugurilor pe care erau arsi oamenii de vii! Asemenea ”iubire” nu-mi trebuie!

Eu sunt pagan si sunt mandru de asta!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord



Numarul mesajelor : 2014
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 10:53 pm

Waw!De ce esti mandru,pentru ca esti pagan?Ce urat suna!
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 10:57 pm

EmaLovesJesus a scris:
Waw!De ce esti mandru,pentru ca esti pagan?Ce urat suna!
De la o crestina sa stii ca nici nu ma asteptam la altfel de remarci! Voi nu sunteti decat niste ipocriti care va bateti cu pumnul in piept ca-i respectati pe ceilalti, dar in realitate e doar vopsit gardul pe dinafara. Iubirea voastra e doar ura fata de ceilalti, asa dupa cum spunea si marele istoric Tacit.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 11:08 pm

De ce generalizezi?Nu toti crestinii sunt la fel,dupa cum nici toti paganii nu sunteti toti la fel!
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 25, 2011 8:41 am

EmaLovesJesus a scris:
Waw!De ce esti mandru,pentru ca esti pagan?Ce urat suna!
Poate ptr tine, care esti mandra ca esti crestina,
Pentru o persoana care stie sa faca diferenta intre bine si rau, si intelege ca paganismul nu s-a dovedit a fi o nenorocire ptr umanitate, gandeste altfel, si anume judeca pomul dupa roade!
Si ce ne arata roadele?
Ne arata clar ca biserica crestina este si a fost inca de la inceputuri ....cea mai bicisnica organizatie criminala din istoria umanitatii!

Una care a adus oamenilor mai multe nenorociri cat a adus fascismul si comunismul daca ar fi la puterea 100!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 25, 2011 9:45 am

Biserica adevarata leaga rani,ajuta pe cei bolnavi si saraci,da mancare celor care nu au o coaja de paine,se roaga pentru mantuirea celor pacatosi.Face faptele pe care le facea si Domnul Isus.
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 25, 2011 10:38 am

Paganismu, nu era decat o alta forma de a intelege lucrurile mult mai elevat decat crestinismu sau religiile astea limitate si create pt a manipula masele de oameni. Nimeni nu a savarsit si nu savarseste mai multe CRIME decat religiile, cine nu cred inseamna ca e prea naiv si nu stie in ce lume traieste...

Ema, tu spui "biserica adevarata" insa in biblia ta se spune sa nu te rogi in biserica cam contradictoriu pt cineva care respecta acea carte, ma rog, ideea e ca voi aveti nevoie de intermediari, pt ca voi nu aveti voie sa va rugati divinitatii ci trebuie unu care sa-l umpleti de bani.

Eu in locul bisericii daca as fi, nu as mai lua capatana din pamant de rusine fata de crimele savarsite in numele religiei CRESTINE.... astia care sunt preoti, clerici sau ce mama dracu mai sunt, daca ar avea un adevar in vorbele lor atunci nu ar mai fi preoti s-ar oprii din inselat, dar nu o vor face stiti de ce??? pt ca sunt niste "oameni" fara SCRUPULE, si acum ar fi in stare sa-si propovaduiasca "iubirea" lor penibila si jegoasa...
Ca sa fim sinceri nimeni din toata istoria oficiala nu poate argumenta nimic, absolut nimic ca ce s-a intamplat in biblie e adevarat......

Stiti cum e sa aperi biserica??? e ca si cum te-ai duce si ai lua apararea nu unui criminal care a omorat un om ci a multor multor criminali care au omorat o sumedenie de oameni...

Stiu crestinii sunt foarte destepti si te iau asa: "dar, asta e religie ortodoxa, ea nu are nimic cu catolicismu" misto incercare de a apara o dogma in defavoarea alteia, pt ca sunt si eu curios care e diferenta intre biserica ortodoxa si cea catolica???? ca tot pe biblie functioneaza ambele si mai mult decat atat ele nu sunt biserici ca sa zic asa ci conform dex-ului explicativ al limbii romane se numesc SECTE, oricare dintre ele, doar voi le numiti "secte" doar pe cele micute, pe cand voi va considerati adevarata cale, vai cine mai e ca noi, in realitate sunteti si voi niste persoane cu mintea limitata....(nu e o jignire e doar constatare)
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeDum Dec 25, 2011 10:56 am

EmaLovesJesus a scris:
Biserica adevarata leaga rani,ajuta pe cei bolnavi si saraci,da mancare celor care nu au o coaja de paine,se roaga pentru mantuirea celor pacatosi.Face faptele pe care le facea si Domnul Isus.
Si atinci de ce nu se imbulzesc oamenii la voi la biserica si toti se duc la medici si nu la popi?
Nu cumva ptr ca biserica voastra nu are valoare si nici putere, desi vorbiti degeaba de "dumnezeul" atoputernic?

Biserica de care zici tu a facut atitea crime incat nu le va putea spala nici Oceanul Planetar, asa ca ar fi mai indicat sa puneti lacatele pe portile si usile ei si sa va retrageti rusinati de multele si grelele pacate pe care VOI trebuie sa le tineti in spinare in calitate de membrii ai aceleiasi organizatii bicisnice si mafiote!!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 26, 2011 7:02 am

Dumnezeu este acelasi ieri si azi si in veci!El nu s-a schimbat,noi insa ,da.Nu mai suntem plini de credinta si de evlavie ca sfintii apostoli care traiau cu adevarat ca niste sfinti,de aceea aveau mai multa putere.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 26, 2011 7:15 am

Dragos
In Biblie suntem indemnati sa ne rugam neancetat.Prin rugaciune noi comunicam cu Dumnezeu.Chiar Domnul Isus a fost un exemplu pentru noi,deoarece El se ruga tot timpul Tatalui.
Eu nu sunt nici catolica si nici ortodoxa,sunt neoprotestanta.Ti-am mai spus,si ma repet:daca traiam si eu in acele vremuri,eram persecutata pentru credinta mea.Unii s-au folosit de umbrela Bisericii ca sa isi atinga scopurile personale sau au fost alte interese.
Cat despre crestini ca au mintea limitata,da ai dreptate.Noi ,toti oamenii suntem limitati indiferent de culoarea religioasa.Folosim 8-10 la suta din capacitatea creierului.Daca am putea folosi tot creierul,am cunoaste toate lucrurile,am fi asemenea lui Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 26, 2011 9:23 am

EmaLovesJesus a scris:
Dragos
In Biblie suntem indemnati sa ne rugam neancetat.
Poate ca da, dar Biblia este o scriptura fara valoare ... daca nu ar fi fost asa ne-o recomanda si Isus, dar probabil ca stia el preabine de ce nu o face!

Citat :

Prin rugaciune noi comunicam cu Dumnezeu.
Comunicati????
Si noi comunicam in somn cand visam, voi pesemne ca visati cu ochii deschisi, voi nu comunicati decat in inchipuirea voastra!
Citat :

Chiar Domnul Isus a fost un exemplu pentru noi,deoarece El se ruga tot timpul Tatalui.
Ati inteles gresit acest lucru!
Daca Isus se ruga tatalui sau, ...asta inseamna ca si cei care il urmeaza sa faca la fel, adica si voi trebuie sa va rugati tatilor vostrii.

Citat :

Eu nu sunt nici catolica si nici ortodoxa,sunt neoprotestanta.
Asta nu inseamna mare lucru ...ptr ca nu este destul sa speli cutitul de sange ca sa zici ca nu mai este arma crimei!

Citat :

Ti-am mai spus,si ma repet:daca traiam si eu in acele vremuri,eram persecutata pentru credinta mea.
Probabil te referi la vremurile cand catolicii se omorau cu protestantii!

Citat :

Unii s-au folosit de umbrela Bisericii ca sa isi atinga scopurile personale sau au fost alte interese.
Evident ca da!
Nici acum nu este altfel, si atunci cei mici erau oi bune de muls iar cei mari erau adevarati tartori pusi pe orice rele ptr un anumit interes, tu fiind doar o mica oita, nu ai cum sa stii ce interese urmeaza cei de sus tot asa cum nici atunci oamenii simpli nu stiau acest lucru!

Citat :

Cat despre crestini ca au mintea limitata,da ai dreptate.Noi ,toti oamenii suntem limitati indiferent de culoarea religioasa.Folosim 8-10 la suta din capacitatea creierului.
Nu ai inteles!
Crestinii sunt mai limitati ca altii ptr ca in loc sa inteleaga sa se pregateasca/invete tot timpul ptr viata, ei se preocupa de potcoave de cai morti acum 2000 de ani si viseaza cai verzi si atotputernici pe pereti!
Evident ca intre doi oameni, in decursul a catorva zeci de ani, va fi o diferenta enorma intre cel care intelege sa isi dezolte cultura si cunostiintele si intre altul care tot pritoceste acelasi text vechi de 2000 de ani care nu-i foloseste la nimic!
Citat :

Daca am putea folosi tot creierul,am cunoaste toate lucrurile,am fi asemenea lui Dumnezeu.
Logica gresita!
Omul este o fiinta sociala si nu are valoare decat ca membru al unei societati, iar societatile dezvoltate sunt compuse din specialisti si superspecialisti in mii de domenii, si astfel SOCIETATEA UMANA este adevaratul Dumnezeu si Mantuitor...si asta ai putea sa intelegi daca ai reflecta la realitae.
Religia este Diabolica si ptr faptul ca ofera "solutii individuale" adica fiecare comunica cu Dumnezeul inchipuit de el, si mantuirea vine personal ptr fiecare de la "dumnezeu"!
Si tocmai aceasta cale gresita, individuala si individualista face ca Romania cea atat de credincioasa sa fie ultima din Europa si cea mai ramas in urma din absolut toate punctele de vedere!
Oameii in Ro, nu au inteles ca Societatea oamenilor rationali si implicati social este singurul Dumnezeu Adevarat, in care fiecare membru al societatii va fi mantuit cand are o problema! ... iar faptul ca acest lucru este evident si romanii nu il inteleg este dovada ca sunt mai prosti decat altii, adica atat de prosti incat nu inteleg nici macar realitatea din jurul lor!
Sus In jos
DRAGOS
Scutier
Scutier



Numarul mesajelor : 134
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Puncte : 147
Data de inscriere : 14/08/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 26, 2011 11:27 am

EmaLovesJesus a scris:
Dragos
In Biblie suntem indemnati sa ne rugam neancetat.Prin rugaciune noi comunicam cu Dumnezeu.Chiar Domnul Isus a fost un exemplu pentru noi,deoarece El se ruga tot timpul Tatalui.
Eu nu sunt nici catolica si nici ortodoxa,sunt neoprotestanta.Ti-am mai spus,si ma repet:daca traiam si eu in acele vremuri,eram persecutata pentru credinta mea.Unii s-au folosit de umbrela Bisericii ca sa isi atinga scopurile personale sau au fost alte interese.
Cat despre crestini ca au mintea limitata,da ai dreptate.Noi ,toti oamenii suntem limitati indiferent de culoarea religioasa.Folosim 8-10 la suta din capacitatea creierului.Daca am putea folosi tot creierul,am cunoaste toate lucrurile,am fi asemenea lui Dumnezeu.

De unde sti tu ca foloseste 10% din creier??? nu, ca asta e chiar amuzanta... pai eu daca eu iti trag o bata in cap si ramai in scaunul cu rotile din cauza unui traumatism cerebral, sau encefal atunci nu cumva iti foloseste pe buna dreptate doar o parte din creier??? daca da, nu cumva inainte de accident foloseai 100%???

Daca te referi la legatura cu yahwe ma faci sa rad, aia acei zei reptilieni ei sunt cei ce conduc planeta astazi, apar in tablitele sumeriene, si in toate culturile umanitatii, si azi continua sa manipuleze. Lasand asta la o parte: creieru nu are treaba cu comunicarea cu alte lucruri ce tin de subtilitate, el e LOGIC, el daca vede un lucru iti spune exista sau NU, el mai are si o zona complexul R, sau creierul reptilian nu degeaba are acest nume, acolo se afla toate lucrurile negative ale unui OM si tu imi spui mie ca, creieru face legatura din om si divinitate.

Ai auzit de chakre??? inainte sa te ridici impotriva acestei afirmatii, da-mi voie sa-ti spun ca aceste BIOCAMPURI, s-au demonstrat stiintific prin efectul kirilian de a le fotografia, exact ca si fotobionii( aura corpului uman).

Omul are 7 chakre, 7 biocampuri, 7 centrii energetici de forta, dispusi dealungul coloanei vertebrale. O sa expun aici un articol sa vezi cine face legatura intre fizic, subtil si divinitate. Fiecare chakra are rolul sau de a asigura functionarea optima a organismului.

Cei ce cunosc radiestezie, pot masura asta prin diferite anse de masurare a biocampurilor. Puteti si voi va faceti o ansa cu varf, iar ansa o tineti intre 2 degete ca sa aiba loc sa se miste, iar cand o apropiati de zona inimii sa zicem o sa vedeti cum se va devia, in functie de deviatie (stanga sau dreapta) se observa daca persoana are probleme, daca e spre dreapta de exemplu: persoana e sanatoasa. Deci cam asta pe scurt. Astea apropie omu de divinitate nu CREIERUL, creierul gandeste RATIONAL, nu subtil....
Sus In jos
http://fara-secrete.blogspot.com
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 26, 2011 10:13 pm

Stiu pentru ca am citit ca nici macar zece la suta nu il folosim.Creierul uman este alcatuit din doua emisfere.In stanga avem partea logica si rationala iar dreapta este sediul emotiilor si al intuitiilor.Diferenta dintre modul fiecarui individ este cauzata de partea cea mai dezvoltata.

Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeLun Dec 26, 2011 10:57 pm

EmaLovesJesus a scris:
Stiu pentru ca am citit ca nici macar zece la suta nu il folosim.Creierul uman este alcatuit din doua emisfere.In stanga avem partea logica si rationala iar dreapta este sediul emotiilor si al intuitiilor.Diferenta dintre modul fiecarui individ este cauzata de partea cea mai dezvoltata.

Dar ce parere ai de creierele cu "putere insumata" a 3 miliarde de oameni inteligenti si rationali?
Poate societatea omeneasca sa stapaneasca toata Cunoasterea?
de proverbul latin Scientia potentioa est ...ai auzit?
Adica stiinta= Putere!

Nu vezi ce putere are stiinta in ziua de azi?
Ptr ca folosesti Internetul, te-ai gandit cum de capsulele informative OSI care circula in internet cu viteza luminii ajung rapid la tinta fara sa greseasca adresa sau fara sa se ciocneasca de alte capsule de informatii?
Dumnezeul tau a avut vreodata puterea sa creeze un asemenea lucru genial ca Internetul?
dar ca GPS-ul?
Dar ca si computerul tomograf?
dar ...dar ...dar ...dar dinte sutele de mii de alte minunatii pe care le folosesti sau le vezi folosite de altii din jurul tau ...pe cate le-a facut "dumnezeului" tau?
Da si ceva exemple!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 5:21 am

Dumnezeu meu a creat acest univers care functioneaza cu exactitatea unui ceasornic,care pastreaza un echilibru perfect!El te-a creat si pe tine,si pe mine.Suntem atat de asemanatori,si totusi atat de diferiti.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 10:25 am

EmaLovesJesus a scris:
Dumnezeu meu a creat acest univers care functioneaza cu exactitatea unui ceasornic,care pastreaza un echilibru perfect!El te-a creat si pe tine,si pe mine.Suntem atat de asemanatori,si totusi atat de diferiti.
Ai dreptate, totul in lumea asta este ca Dracu, (dumnezeul tau) ptr ca fiecare fiinta traieste devorand o alta fiinta vie, crae sufera, aflata sub ea in lantul trofic.
Asa o lume cruda nu putea crea decat Diavolul, adica "dumnezeul" la care te inchini tu!
Ceea ce vedem frumos in natura este doar aparenta inselatoare, daca te apropii mai mult de adevar vedem ca totul se bazeaza pe omoara si mananca pina nu esti tu omorat si mancat !

P.S.
De ce nu imi raspunzi la problemele pe care le ridic?
Nu cumva din cauza ca realizezi ca eu spun adevarul, iar tu ca slujitoare a "dumnezeului" tau, adica zeul minciunii, nu te poti despartii de minciuna, pentru ca el ar considera ca il tradezi??
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 10:39 am

Dumnezeul meu este Calea,Adevarul si Viata.Lumea este decazuta din cauza pacatului.Dumnezeu a creat o lume perfecta,fericita,insa omul a ascultat de dracu(dumnezeul tau)si acum suporta consecintele neascultarii,a imoralitatii,minciunii in care traieste.
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 10:56 am

Domnul Isus ne indeamna sa citim Biblia.Cercetati Scripturile, pentru ca socotiti ca in ele aveti viata vesnica, dar tocmai ele marturisesc despre Mine. (Ioan.5:39)
Atunci am zis: „Iată-mă că vin! – în sulul cărţii este scris despre mine –
Luc 24.44;
8 vreau să fac voia Ta, Dumnezeule!" Şi Legea Ta este în fundul inimii mele.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 11:27 am

EmaLovesJesus a scris:
Domnul Isus ne indeamna sa citim Biblia.Cercetati Scripturile, pentru ca socotiti ca in ele aveti viata vesnica, dar tocmai ele marturisesc despre Mine. (Ioan.5:39)
Atunci am zis: „Iată-mă că vin! – în sulul cărţii este scris despre mine –
Luc 24.44;
8 vreau să fac voia Ta, Dumnezeule!" Şi Legea Ta este în fundul inimii mele.
Hai sa lamurim clar lucrurile ca sa stim despre ce vorbim.

Isus a lasat lui Petru puterea sa lege si sa dezlege in cer si pe pamant in locul sau (Matei Cap. 16:18. )!

Iar Petru lega si dezlega in locul lui Isus prin invataturile primite de la Invatatorul sau, invataturi care sunt cuprinse cum e si normal in Evanghelia lui Petru, adica aia care desi este mentionata in Biblie (Galateni 2.7) nu mai exista.... ptr ca nu i-a convenit lui Pavel, deci ptr acest caz avem versetul acesta care te lamureste:

Luca 10 16. Cel ce vă ascultă pe voi (adica pe ucenicii sai) pe Mine Mă ascultă, şi cel ce se leapădă de voi se leapădă de Mine; iar cine se leapădă de Mine se leapădă de Cel ce M-a trimis pe Mine.

(asta ca sa intelegi si ce sanse ai de mantuire)
Si acest verset de mai sus lamureste si problema in discutie din Ioan 5.39, si dovada ca in exmplul dat de tine, Isus nu se refera la Biblie, ci la Evanghelia lui Petru, cel caruia i-a dat puterea sa!

Dar nici asta nu inseamna mare lucru ptr ca oricum Isus = Luceafarul a fost azvarlit pe pamnt si numit de catre Tatal sau ca fiind Diavolul, Petru in 2 Petru 1.19 a primit prin ingerul trimis de Lucifer (vezi Apoc 22.16) solia ca Lucifer va veni pe pamant sa isi faca Biserica sa, iar dupa ce a venit sub forma unui Lucefar care cade, vezi traditia cu cei trei Magi, Luca este martor la eveniment si il descrie asa:

Luca 10. 18. Şi le-a zis: Am văzut pe satana ca un fulger căzând din cer.

Iar in timpul peregrinarilor sale le-a dat ucenicilor sai puterea de a lucra cu Diavolul (vezi Luca 9.1)
Si deja banuiesc ca stii ca dupa Inviere Christos a devenit Stapanul cheilor Iadului!

Toate acestea trebuie vazute ca un tot unitar si intelese exact asa cum sunt scrise!

In concluzie versetul din Ioan 5 . 39 nu se refera la Biblie ci la Evanghelia lui Petru care nu si-a gasit loc in Biblie!

Si sper ca ai inteles si motivul ptr care celelalte evanghelii scrise de altii decat ucenicii lui Isus, nu au nicio valoare ...conform cuvintelor lui i
Isus din versetul de mai sus!


Ultima editare efectuata de catre Soimos in Mar Dec 27, 2011 12:20 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Black velvet
Arcas
Arcas
Black velvet


Numarul mesajelor : 896
Localizare : Pretutindeni
Puncte : 955
Data de inscriere : 27/03/2010

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 12:14 pm

EmaLovesJesus a scris:
Domnul Isus ne indeamna sa citim Biblia.

Hai ca asta-i prea GOGONATA! Pe vremea lui Isus nu exista nicio biblie hohot
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 4:33 pm

Nici Vechiul Testament nu exista?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 8:12 pm

EmaLovesJesus a scris:
Nici Vechiul Testament nu exista?
NU !
Si ala se numeste Tanach!
Iar Isus npropovaduia din Tanach si nu din Vechiul Testament!

Faptul ca voi i-ati schimbat numele si intelesul, dovedeste ca ati avut INTENTIA de a o FURA si de a va o asuma in mod miselesc!

Daca nu ati fi vrut sa o furati puteati sa-i ziceti mai departe Tanach, ptr ca Dumnexeul Yahwe nu a murit astfel ca sa fie nevoit inainte de moarte sa isi scrie Testamentul!
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 8:48 am

Se numeste Biblia,adica Cuvantul lui Dumnezeu.
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 9:05 am

EmaLovesJesus a scris:
Se numeste Biblia,adica Cuvantul lui Dumnezeu.
Voi puteti sa-i spuneti cum vreti ca doar de aia sunteti mincinosi!

Adevarul este ca acel "vechi testament" se mai numeste si astazi Tanach...tot asa cum s-a numit intotdeauna!
Si iarasi din pacate ptr tine in Tanach doar Legea i se pune in contul lui Dumnezeu, restul este o cronica istorica scrisa de rabinii iudei!

Faptul ca tu nu accepti adevarul si incerci sa ne aburesti cu minciuni ...ne arata clar cui te-ai vandut si cine este "dumnezeul" caruia ii slujesti!

Dumnezeu = Adevar ...si daca ai intelege asta ai fi insetata de adevar, si te-ai feri de minciuna ca de Dracu, in schimb tu iubesti cu incapatanare diabolica ....minciuna!

De ce fugi de adevar si nu cauti sa te documentezi sa stii care este adevarul?
Sus In jos
EmaLovesJesus
Lord
Lord
EmaLovesJesus


Numarul mesajelor : 2014
Localizare : In Rai
Puncte : 2092
Data de inscriere : 14/12/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 10:53 am

Tu esti mincinos.Cuvantul lui Dumnezeu este Biblia!
Sus In jos
Mihai12
Arcas
Arcas



Numarul mesajelor : 757
Varsta : 55
Localizare : Calarasi
Puncte : 832
Data de inscriere : 17/07/2011

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 11:36 am

Soimos a scris:
EmaLovesJesus a scris:
Nici Vechiul Testament nu exista?
NU !
Si ala se numeste Tanach!
Iar Isus npropovaduia din Tanach si nu din Vechiul Testament!

Faptul ca voi i-ati schimbat numele si intelesul, dovedeste ca ati avut INTENTIA de a o FURA si de a va o asuma in mod miselesc!

Daca nu ati fi vrut sa o furati puteati sa-i ziceti mai departe Tanach, ptr ca Dumnexeul Yahwe nu a murit astfel ca sa fie nevoit inainte de moarte sa isi scrie Testamentul!
Cum ti-ai dat seama mestere ca a fost furat Tanackul?
Sus In jos
Soimos
mantuitor de religie
mantuitor de religie
Soimos


Numarul mesajelor : 7108
Varsta : 58
Localizare : pe drum
Puncte : 6685
Data de inscriere : 20/04/2008

Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitimeMier Dec 28, 2011 12:41 pm

Mihai12 a scris:
Cum ti-ai dat seama mestere ca a fost furat Tanackul?
Nimic mai simplu...la mintea cocosului!

Din faptul ca hotii i-au schimbat numele si i-au schimbat intelesul ...ba i-au schimbat si autorul ca sa dea bine prostimii ...si astfel dintr-un text scris de rabini si asumat de Marea Sinagoga, a devenit text inspirat de Dumnezeul Treimea adica ala cu copii !

Daca erau cinstiti si actioneau corect ...nimeni nu i-ar fi impiedicat sa il foloseasca cu numele sau si cu acelasi inteles ca in religia mozaica si chiar sa recunoasca paternitatea acestui text!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?   Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare? - Pagina 3 Icon_minitime

Sus In jos
 
Era maica domnului sfanta ...sau o femeie oarecare?
Sus 
Pagina 3 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lilith, prima femeie?!
» Aventuri din ograda Domnului
» Bazarul la Sfanta Treime

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cruciada ptr dovedirea adevarului despre religie :: Fenomenul religios :: Crestinismul-actorii principali :: Personajele religiilor-
Mergi direct la: